РІВНЕНЩИНА

Психолог з Чернівців та фірма з офшорним корінням: хто видобуватиме бурштин – слово за Рівненською облрадою

03.11.2016, 23:32      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 2981

Ось так вигладають бурштиноносні ділянки у Дубровицьому та Володимирецькому районах, долю яких найближого засідання вирішать депутати

Чи отримають погодження від Рівненської облради гіричовидобувні фірми? Наші джерела кажуть, що отримають і що все вирішено наперед. Ми тим часом спробували дослідити, що за фірми хочуть видобувати на Рівненщині бурштин.

4 листопада відбудеться пленарне засідання Рівненської обласної ради. З-поміж інших питань розглядатимуть погодження надання надр у користування двом видобувним компаніям ТОВ «Ред.Мет» та ТОВ «Інклюз-8». Таке питання у порядку денному постає не вперше. Минулого разу компаніям відмовили при чому із шумом та галасом, і так не один раз.

– Ми будемо хоч кожен місяць збиратися і кожен місяць давати відмови, але ніхто не дасть грабувати Рівненську область. До того моменту, поки не скасують Постанову Кабміну №1173, і не почнуть нормально з нами спілкуватися, на паритетних умовах, – заявляв тодішній голова облради радикал Володимир Ковальчук.

Компанії, що висловили наміри вивчати та розробляти бурштиноносні поклади з 2013 року отримували відмови депутатів. Ключовою проблемою обранці називали Постанову Кабміну №1173, яка зобов`язувала розгляд заяв суб`єктів підприємницької діяльності у тридцятиденний термін. Зараз, із внесенням змін, депутати мають на це 90 днів.

На сайті Рівненської обласної ради розміщені проекти рішень щодо ТОВ «Ред.Мет» та ТОВ «Інклюз-8». А профільна комісія – не проти.

Ось так виглядає Родовище «Золоте» на карті Геоінформ

Товариство «Ред.Мет» прописане у Києві. Статутний капітал – 1000 гривень.

Серед засновників фірми «Ред.Мет»: естонська фірма «Фоксерком» та кіпрська офшорка «Редкаст холдінгс лімітед» (Redcast Holding Limited).

Керівник товариства «Ред.Мет» – Віталій Пронін, він же – значиться засновником у ТОВ «Рудметресурс».

На Рівненщині «Ред.Мет» не новачок, бо з 2013 року володіло двома спецдозволами на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою. Крім того намагалося отримати й інші дозволи, в тому числі по бурштиновим родовищам на Рівненщині та золото-сульфідним рудам у Кіровоградській області.

Зараз «Ред.Мет» просить про дозвіл на видобування бурштину на ділянці Південно-Східна родовища «Золоте» у Дубровицьому районі, яку воно й вивчало.

Приблизно ось так виглядатиме ділянка Каноничі на картах Геоінформ, якщо її погодять депутати. Під нею на карті жовтим та зеленим – площі ТОВ «Сонячне Ремесло» та ТОВ «Бурштин України»

Товариство «Інклюз-8» зарєстровано у Чернівцях зі статутним фондом у 500 тисяч. Власниця – Алла Мельничук. Вона ж – володіє ще одним гірничовидобувним приватним підприємством Інкзюз з таким же статутним фондом. Обидві фірми засновані на початку 2016 року.

Попри те, що «Інклюз-8» новачок на ринку, вона просунулася значно далі багатьох інших фірм, які також намагаються отримати спецдозволи. Справа у тому, що не потребує дозволу на геологорозвідувальні роботи, як це роблять інші. Інклюз-8 цього не потребує, оскільки планує одразу ж видобувати, на вже вивченій ділянці Каноничі у Володимирецькому районі.

Спецдозвіл на вивчення цієї ділянки мала «Українська геологічна компанія». Цьогоріч за її ж заявою дозвіл анулювали. Судячи зі всього тому, що роботи з вивчення були проведені в повній мірі. Отримані в результаті вивчення матеріали у цієї компанії викупило «Інклюз-8» і володіючи такими даними має право отримати дозвіл на промисловий видобуток. Таким чином підприємство обігнало інших «прохачів дозволів».

Жодних згадок в мережі, які пов`язували б Аллу Мельничук з гірничовидобувною галуззю знайти не вдалося. Втім, вдалося знайти сайт Корупціонери Буковини громадської організації «З народом і для народу». На цьому сайті пані Мельничук у якості психолога. Засновниками громадської організації є адвокат Сергій Філіпчук та Денис Чумак, який водночас і директор. Можливо саме про цього пана Філіпчука пишуть на ОРД.

Скріншот сайту Буккор, де засновниця гірничовидобувних фірм Алла Мельничук – у якості психолога

За даними з держреєстрів та опрацьованимии сайтом Youcontrol бізенсові зв`язки засновнкиків ГО «З народом і для народу» виглядають ось так:

Зв`язки громадської організації «З народом і для народу» та її засновників за даними Youcontol.com.ua (Повнорозмірне зображення відкривається у новому вікні за кліком).

Ключ до схеми, який показує що означають кольорові стрілки і піктограмки:

За інформацією наших Чернівецьких колег сайт Буукор не є гравцем у медіапросторі, а засновники громадської організації, як і вона сама не відомі добре громадськості. Втім, як видно зі схеми бізнесова діяльність у засновників ГО значно розгорнутіша ніж громадська активність.

Читаючи цей текст, ви могли задуматися: звідки у психолога мільйон на статутні фонди двох гірничовидобуваних підприємств, для чого вони Аллі Мельничук, чи реальна вона власниця та як їй вдалося так вправно увійти в бурштиновий бізнес оминувши розвідувальні роботи?

Ми зателефонували до Алли Мельничук за номером вказаним на сайті ГО.

– Так, я працювала психологом. До цього я працювала психологом сім років при відділі у справах сім`ї і молоді Чернівецької міської ради на телефоні довіри. Була така можливість, і мене залучили як психолога до громадської організації, – каже Алла Мельничук.

– Ви маєте ще якийсь свій бізнес чи тільки цим (мається на увазі гірничовидобуваним – авт.) займаєтесь? – журналіст.

– Ні, тільки цим займаюсь. Більше нічого не маю.

– Зрозуміло, тобто ви будучи працівником у міській раді заробили на собі внесок у статутні фонди підприємств?

– Чому ви так вважаєте, до чого тут моє працевлаштування в міській раді до того, що я заробила?

– Тому, що мова йде про достойні суми: півмільйона гривень внесок. Це ваші власні кошти?

– Це мої власні кошти, в мене був будинок який я продала.

– А як ви вирішили займатися корисними копалинами?

– Ну мені це завжди було цікаво.

– А у вас є якісь спеціалісти, друзі товариші, які з цим допомогли?

– Ну в Києві є, так. Які цим займалися, яких я залучила з геологічного центру, які займалися цим. Ми правда самі не розробляли, там досить небезпечно, вони купили старі там розробки, це все розробили... Моя психологічна діяльність цього не стосується.

Пані Мельничук завірила, що нині її нічого не пов`язує із засновниками ГО та фірм. Займається своїми фірмами вона сама. І сподівається, що депутати погодять користування.

В той же час джерело порталу «Четверта влада» наближене до однієї з фракцій в обласній раді запевнило нас, що «питання погодження вже вирішено і з усіма домовлено».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору