РІВНЕНЩИНА

«Порішати» через бійців: у Рівному АТОвці хочуть будуватися у парку – подробиці скандалу

24.11.2016, 20:33      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 3424

Член обласної спілки ветеранів АТО Рівненщини Іван Лепеха озвучив наміри своїх колег забувати парк на Пагорбі Слави, який рівняни вже кілька років захищають від незаконного забудовника

24 листопада, під час сесії Рівнеради АТОвець Іван Лепеха запропонував частину парку на Пагорбі Слави, яку сотні рівнян вже кілька років захищають від забудовника-правопорушника, віддати для будівництва житла учсникам бойових дій. Це при тому, що спірної землі у парку – лиш 8 соток, а в Рівному є як мінімум 3,5 га вільної іншої землі, призначеної спеціально під будівництво багатоповерхівок.

Іван Лепеха представляє Обласну спілку ветеранів АТО Рівненщини. «Четверта влада» поцікавилася у нього, чому інтерес виник саме до цієї земльної ділянки, адже це земля парку, а в Рівному є інша земля, призначена суто під будівництво багатоповерхівок.

– А ви впевнені, що така земля є? – перепитує Іван Лепеха.

– Так, є 3,5 га землі на вулиці Гагаріна, яка призначена саме для цього, її безкоштовно хотіли виділити ділкам, – журналістка.

– Пані Антоніно, я знаю за цю землю. Прекрасно про це знаю.

– І що тоді з цією землею? Чому не вона?

– Просто це наступний проект. В подальшому буде звернення на рахунок цього.

– Так чому спочатку ви зацікавилися землею у парку, де будівництво заборонене?

– Зараз іде тяганина на рахунок цього. Був створений котлован, точніше це було незавершене будівництво. Ми подавали звернення в Держгеокадастр і отримали відповідь, що це є незавершене будівництво (на прохання надати копії документів Іван Лепеха каже, що безпосередньо в нього їх немає  авт.). 

– Це не так. Котлован протиправно вирили на землі парку, і він не стосується оспорюваного в суді незавершеного будівництва, якого насправді й немає.

– Ми два рази зверталися з цим до міського голови, є номери вихідних документів.

– То чому виникла ідея будуватися на Пагорбі Слави, якщо є вільна інша земля. А Пагорб Слави  це парк.

– Знову ж таки – це не доведено. Тож це питання на розгляді Господарського суду. Так?

– Це питання не стосується ділянки, де котлован. Це питання стосується ділянки за наваленими блоками, де на 8-ми сотках землі, згідно сфальшованої експертизи, є незавершене будівництво, якого насправді немає.

– Просто це погоджено радою Обласної спілки ветеранів АТО Рівненщини.

– Але кому прийшла в голову ця ідея  взятися за землю парку, якщо є вільна земля під будівництво? У парку 8 соток оспорюваної землі, а на Гагаріна 3,5 гектари.

– На цих 3,5 гектари також узгоджено Спілкою, і це має бути наступний проект, якщо він буде. Зараз іде проба пера, щоб найти інвестора і надати хлопцям квартири.

– То чому не надавати хлопцям квартири, будуючись на землі, яка для цього призначена? Для чого зачіпати таку дражливу тему, де кілька сотень рівнян просто намагаються захистити свій парк від недобросовісного забудовника?

–  Зараз важливим є питання комунікацій.

– Яких комунікацій? Для чого йти в парк?

– Наша задача – надати хлопцям квартири.

– Скільки цих хлопців?

– Треба уточнити в керівника.

– Дивіться, такі самі як ви рівняни горою стоять кілька років, щоб парк залишався парком, щоб сюди не прийшов незаконний забудовник...

–  А ми стоїмо горою, що хлопцям потрібно десь жити.

– Три з половиною гектари вільної землі на Гагаріна – це десяток дев`ятиповерхівок і кілька 12-ти-поверхівок.

–  Пані Антоніно, я вам ще раз кажу, почекайте. Інвестор не зможе збудувати один-єдиний будинок для учасників бойових дій. Ніхто на це не піде. Ви згодні виділити кошти, щоб звести будинок для учасників бойових дій? Підвести комунікації, повністю підключити опалення, воду, світло.

– Так ви ж готові це своїми силами робити. То чому не робити це на трьох гектарах вільної землі, призначеної під будівництво?

– Пані Антоніно, ви зациклилися. Це треба робити, і ми це знаємо, і будемо далі в цьому працювати. Хлопців вистачає. Зараз 730 учасників бойових дій. Кожен другий не має нормальних умов проживання. Ми не рейдери. Ми йдемо на діалог з людьми.

– Чому ви хочете саме цю ділянку, яку захищають рівняни, а не ділянку на Гагаріна?

– Ми ще туди підемо!

– То вам три з половиною гектари не вистачить, щоб розвернутися? 

– Розвернемося і там.

– Але вісім соток парківської землі вам принципові?

– Поки що це є незавершене будівництво.

– Там немає незавершеного будівництва. Це сфальшована експертиза.

– Ще рано це питання вирішувати і ділити шкуру невбитого ведмедя. Не кожен інвестор готовий виділяти такі суми грошей. Орієнтовно люди спілкувалися з деякими забудовниками. Знайти толкового забудовника зараз проблема. Будівельних компаній, які мають свій капітал, дуже мало. Вони дають 1,4 відсотка – це одна-дві квартири. Це нонсенс. Ми з такими людьми абсолютно не хочемо співпрацювати.

–  То для вас є принципова різниця, щоб будувалися на Пагорбі саме, а не на Гагаріна?

– Чесно кажучи, є. 

– То давайте в парку Шевченка проситися, щоб там було будівництво, чи як?

– В принципі, якщо там буде земельна ділянка з незавершеним будівництвом, то звичайно так.

– Схоже, що ви перемовини вели зі структурами Набережного кварталу.

– Набережний квартал... Я читав і безпосередньо з вашого сайту. Да... люди, які дійсно зруйнували парк... Але знову ж таки... Вони його зруйнували... І ми з цими людьми в принципі не співпрацювали... Зараз навіть скажу так – немає інвестора. Ми спілкувалися щодо цього, робили розвідку, і коли казали одна-дві квартири – це просто подачка.

– Це від структур Набережного кварталу говорили про ці квартири?

– В принципі..., вам знову ж кажу, я не є одноосібним головою даної організації. Люди виходили на звязки і спілкувалися.

Власне на цьому розмову з Іваному Лепехою ми практично завершили. Домовилися ще зустрітися з ним і керівнцтвом Спілки, щоб документально показати їм, що жодного незавершеного будівництва на оспорюваній ділянці на Пагорбі Слави немає.

А ось що пише з цього приводу рівненська журналістка, волонтерка Інна Білецька.

Оце реальний жах! Відбувається найгірше, що могло статися! АТОшники дають себе юзати. Тепер на черзі юзання забудовникам...

Опубліковано Інною Білецькою 24 листопад 2016 р.

 

Рівненський журналіст, екс-волонтер Юрій Дюг вважає, що міська влада мала б більше перейматися проблемами ветеранів, а не закривати очі на них.

Результат пошуку зображень

Журналіст Юрій Дюг вважає, що земля для АТОвців має виділятися, але НЕ в рекреаційній зоні. Фото Громадського радіо

– Чомусь саботується питання подальшого виділення земельних ділянок учасникам АТО, – каже Юрій Дюг. – В черзі чекають сотні людей. Крім того міська влада мала би надавати ресурсну і організаційну підтримку спілкам учасників АТО. На жаль цього немає. Тому атовці й просять виділити землю і навіть готові самі будувати там житло для військових. І їм треба піти на зустріч. Але земля немає бути в рекреаційній зоні, бо це незаконно. Натомість міська влада має знайти для будинку атошників ділянку з відповідним цільовим призначення. І громада підтримує таке рішення. Бо атовцям треба допомагати.

Передісторія захоплення землі в парку Слави:

Нагадуємо, невідома фірма весною 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Засновник цієї фірми пов`язаний з керівниками структур «Набережного кварталу» у Рівному.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників також прямо пов`язана з "Набережним кварталом" – авт).

Але міліція, під наглядом прокуратури, закрила кримінальне провадження, в звязку із відсутністю в діях юридичної особи складу кримінального правопорушення.

Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави. Продовжити тут будівельні роботи, правда, безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, нинішній керівник парківського «інвестора».

Нині Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

З приводу сфальсифікованої експертизи громадські активісти написали заяву про злочин. Поліція відкрила кримінальне провадження щодо цього і вже опитала чотирьох свідків. Рівняни замовили нову експертизу, яка вже юридично підтвердила попередні фальсифікації.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору