РІВНЕНЩИНА

«За то можна получить»: хто цей здолбунівчанин, що хоче забудувати рівненський парк і погрожує журналістці

29.12.2016, 20:12      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 9762

Валентин Пахолюк не бачить проблеми у тому, щоб будували житло у парку, а ще сказав за які запитання журналістка може отримати по носі. Фото ГО «Антикорупційний моніторинг»

«За то можна получить і по носі». «Я обична людина, живу як всі». «Я готов будувати будинки кругом, де тільки є можливість». Це три короткі цитати, які багато можуть сказати про радника голови Рівненської ОДА Валентина Пахолюка. Того самого провідника групи АТОвців на Рівненщині. Як виявилось, людина з цікавим минулим і не менш цікавим сьогоденням. 

Ми дослідили біографію Валентина Пахолюка. Ким була ця людина і за що спробувала погрожувати журналістці «Четвертої влади» – читайте у матеріалі. 

Про здолбунівчанина Валентина Пахолюка рівненські ЗМІ заговорили наприкінці 2015-го. Екс-заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук вважав, що Пахолюк – офіцер-психолог, який воював на сході, стане хорошим очільником Центру допомоги учасникам АТО. Нині він ще й радник голови Рівненської облдержадміністрації, який виявив бажання будувати житло АТОвцям у парку. 

Нещодавно Валентин Пахолюк був фігурантом чергового скандалу навколо будівництва на Пагорбі Слави у Рівному. Там понад два роки незаконно хочуть будуватися структури «Набережного кварталу». Активісти руху «Захистимо Рівне» активно цьому протидіють. Адже законом заборонено будувати житло в рекреаційній зоні, призначеній для відпочинку.

У серпні Валентин Пахолюк разом із товаришами, які пройшли через АТО, спілкувався із журналісткою газети «Рівне вечірнє» Аллою Садовник. Говорили про непросте життя учасників АТО після війни.

Очільник Центру допомоги учасникам АТО більшість часу мовчав.

На сесії Рівнеради 24-го листопада один із учасників цієї розмови – Іван Лепеха запропонував частину парку на Пагорбі Слави віддати для будівництва житла учасникам бойових дій.Член обласної спілки ветеранів АТО Рівненщини Іван Лепеха заявляє про намір АТОвців будуватися в парку

Ця заява, м`яко кажучи, здивувала громадськість Рівного. Активісти переконані, що незаконний забудовник цього разу вирішив «порішати» ділянку через учасників АТО.

Джерела «Четвертої влади» серед учасників АТО кажуть, що забудовник пообіцяв за отриману земельну ділянку надати АТОвцям 5 квартир.

У Рівному є вдосталь землі, призначеної суто під будівництво багатоповерхівок. А ділянкою на Пагорбі Слави вже кілька років цікавляться структури «Набережного кварталу».

Згодом знайшли доказ цьому – на сайті Рівнеради з`явився проект рішення про будівництво в рекреаційні зоні. Автором документа є Олексій Лисюк – засновник ТОВ «Інтер-Девелопмент» – фірми з орбіти «Набережного кварталу».

На загал же будувати житло для АТОвців хоче ТзОВ «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини». Співзасновник фірми – здолбунівчанин Валентин Пахолюк висловив позицію забудувати рівненський парк будинками. 

«А що поганого в тому, що там буде будинок на Пагорбі слави» – так прокоментував Валентин Пахолюк намір АТОвців збудувати будинок у парковій зоні журналістці Інні Білецькій.

Аудіозапис Інни Білецької

Ми перевірили життєвий шлях пана Пахолюка і з`ясували, що до того, як стати керівником Центру допомоги АТОвцям, він очолював низку фірм, а також двічі стояв на обліку в центрах зайнятості.

А у  2015-му на місцевих виборах спробував стати депутатом Здолбунівської райради від «Самопомічі». В партії кажуть, що округ він завалив і після виборів контактів з ним не підтримують.

БІЛЬШЕ ПРО БІОГРАФІЮ В ДОСЬЄ ВАЛЕНТИНА ПАХОЛЮКА

Тісний бізнес-зв`язок Валентин Пахолюк має з Дмитром Нітовським, який у лютому 2015-го був заступником директора ДП «Укрбурштин». Нині Нітовський є співзасновником ТОВ «Бурштин України», ТОВ «Ю.К» та інших підприємств. 

Пан Пахолюк був директором кількох товариств з обмеженою відповідальністю пов`язаних з Нітовським.  У 1998-1999 рр. він працював заступником директора ТОВ «Ваваді», де його шефом був Дмитро Нітовський. 

З 1999- го по 2002-й рік Пахолюк керував ТОВ «Шедар», яке на 90% належало ТОВ «Ваваді». 

З 2007- го по 2011-й  Валентин Пахолюк очолював ТОВ «Нерудпром ЛТД» у Здолбунові. Керівником і співзасновником товариства є Дмитро Нітовський.

З вересня 2016-го пан Пахолюк є серед засновників обслуговуючого кооперативу «Садівницьке товариство «Атовець»

Телефонуємо Валентину Пахолюку щоб з`ясувати окремі моменти його біографії. Розмова не клеїться. 

– Скажіть будь ласка, у вас в біографії зазначено, що ви працювали офіцером-психологом, але не зазначено де ви здобували вищу освіту психолога. У вас є вища освіта психолога?

– Нє, не було.

– Тобто ви не навчались ніде?

– Ні, не навчався. Психологом не навчався. Але служив офіцером-психологом.

Валентин Пахолюк каже звертатись у Міністерство оборони, аби там розказали чому він став офіцером-психологом. 

– А якісь у вас навики є?

– Да, навики є. Особисті знання, навики, які здобув самостійно. Самоосвітою.

– Тобто особисті знання з психології, ви маєте на увазі?

– Так. Не тільки з психології, а й з самоаналітики.

– Також відомо з біографії, що вашим шефом довгий час був Дмитро Нітовський. Я думаю, ви знайомі з цією людиною. Він у лютому 2015-го був заступником директора ДП «Укрбурштин».

Пан Пахолюк спочатку заперечує, що знайомий з Нітовським. Тож нагадуємо, що він працював у фірмах цього чоловіка: «Ваваді», «Шедар», фірма «Нерудпром ЛТД». Після цього Валентин Пахолюк каже, що не хоче про це говорити. 

– То ви не знайомі з Дмитром Нітовським?

– З Дмитром я не знайомий.

– Ви народились в Уїздцях Здолбунівського району і працювали на Здолбунівщині, балатувалися в депутати. Скажіть, будь ласка, чи не виникало такого бажання, навіть не бажання, а.. власне там будувати будинок для АТОвців?  

– Я готов будувати будинки кругом, де тільки є можливість.

– Ви не пропонували здолбунівській владі там надати землю під будівництво?

– Нє, не пропонував ще.

– Чому у Рівному вирішили, в парку, а не в Здолбунові?

– А чому ні?

– А тому що це паркова зона і там не можна будуватись. (...) Чому в Рівному? Ви, я так розумію, досі вважаєте, що в парковій зоні – це нормально будуватись?

– Для того є відповідні документи, які регламентують. Що можливо, що неможливо.

– А ви знаєте що на сайт Рівненської міської ради потрапив проект рішення саме по цьому будівництву і там була автором цього проекту така людина, як Олексій Лисюк. Людина, пов`язана з «Набережним кварталом».

– Ні не знаю. Я не знаю, то шось десь попало десь, да, мені розказували. Якийсь файл. Яким боком він туди попав. Ну я вам тут нічо… Тут я дуже далеко. Можна зробити, що навіть від Барака Обами там десь попав і зареєстрував на особисто.

Радник голови Рівненської ОДА Валентин Пахолюк говорить, що спікувався з експертом з цього приводу. Ким саме – не каже чи не пригадує. Водночас демонструє, що журналістам не довіряє. Розмова напружена. Питаємо напряму.

– Тобто ви заперечуєте звязок з «Набережним кварталом»?

– Який «Набережний квартал» є? Я тільки за нього чув, але ніколи не бачив вживу хто такий «Набережний квартал».

– Ну як не бачили, якщо документ і проект рішення, яке АТОвці власне висували, знайшли журналісти, що це готувала людина…

– А можна наступне питання?

– Скажіть мені відповідь.

– А я вам не скажу. А от не скажу.

– З усього, з тих фактів, які є помітними і які оприлюднені, випливає, що ви власне представляєте інтереси «Набережного кварталу».

– Випливає чи виходить чи вилазить. Не знаю. Ви трактуйте собі як хочете. Ви журналісти. Вам можна казать, що угодно. І видавати то за правду.

– Ні. Я до вас дзвоню, щоб з`ясувати.

– А я вам цього говорить не хочу. 

Насамкінець розмови вкотре запитуємо про зв`язок з Нітовським. Голос Валентина Пахолюка підвищується. Знову каже, що не знає таку людину. 

– Людина, яка керувала довгий час підприємствами в яких ви працювали. ТОВ «Шедар», наприклад, або ТОВ «Ваваді».

– Не знаю. Це вас не стосується, взагалі то.

– Ну як не стосується, ви…

(перебиває) Яким боком це вас стосується? Де я працював і ким працював?

– Як не стосується?

– Ви лізете в моє особисте життя! За то можна получить і по носі! Розумієте? Це моє особисте життя. Вас не стосується ніяким боком. Ви мене зрозуміли чи ні?!

– Якщо ви публічна персона, то ваше життя…

– Це ви публічна персона. Я обична людина, живу як всі.

– Ви радник голови облдержадміністрації і ваше життя…

– А з якого боку радник голови адміністрації до того, що ви запитуєте? Радник і часне підприємство. Ну, розкажіть но мені. Де зв`язок.

– Є зв`язок. Це показує де ви працювали, яка у вас освіта і так далі. Вашу біографію.

– І що?

– І ми цим цікавимося. Тому що радник голови облдержадміністрації це публічна людина, біографію якої ми маємо знати. Дякую, пане Валентин, за розмову. До побачення.

– Будьте здорові.

Розмова завершилась. Валентин Пахолюк з невідомих нам причин не говорить про свого екс-начальника Нітковського і про те, як на нього вийшов «Набережний квартал».

Очевидно, він не розуміє, що ставши радником голови ОДА і публічно озвучивши незаконну вимогу про забудову парку, він став обєктом суспільного інтересу. 

Сьогодні волонтерські організації та ветерани АТО засудили дії Валентина Пахолюка, спрямовані на сприяння забудови парку Слави. А використання недобросовісним забудовником учасників АТО назвали моральним злочином.

Від головного редактора: Я вважаю, що як для офіцера і радника голови ОДА, висловлювати такий закид з малоприхованою погрозою до журналістки – це ганебно і недостойно. Мені це нагадує поведінку гопника із підворотні.

Звертаюсь до голови адміністрації дати публічну оцінку діям свого радника.

Також публічно звертаюся до прокуратури і поліції з проханням з’ясувати чи містять слова Валентина Пахолюка (аудіозапис при потребі надамо) ознаки злочину, передбаченого статтею 345-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність до трьох років позбавлення волі за «погрозу вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору