РІВНЕНЩИНА

Монопольний ритуальний тендер: у Рівному шукають фірму, яка за два мільйони ховатиме безхатьків

30.11.2016, 14:30      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1172

 Рівненські чиновники та комунальники знають, як поховати за 2 мільйони гривень з бюджетних коштів. На фото директор постійного переможця ритуального тендеру – КП «Спецкомбінат – ритуальна служба» Микола Володько

Щороку Управління житлово-комунального господарства Рівненської міської ради шукає фірму, яка за бюджетні гроші займатиметься похованням безрідних та доставкою померлих на судмедекспертизу. У Рівному склалася традиція: з року в рік такий тендер виграє КП «Спецкомбінат – ритуальна служба», яке надає ці послуги в рази дорожче за приватні фірми.

Підприємство щороку отримує понад мільйон на поховання і перевезення на судмедекспертизу безхатьків. В той час як у інших містах це роблять за кількасот тисяч гривень. Минулоріч наші журналісти досліджували цю «традицію».

Нещодавно УЖКГ традиційно оголосило новий тендер на 2 мільйони 200 тисяч гривень. Вперше закупівлю проводять на Prozzoro. Отже є шанс, що торги будуть відкритіші і учасників буде більше. Наразі триває етап подачі пропозицій.

Рівне представляє КП «Спецкомбінат – ритуальна служба», Луцьк – КП «Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування». Дані за 2015 рік

Нагадаємо, що у 2015-му підприємство «Спецкомбінат – ритуальна служба» ховало одного безрідного і перевезило його на судмедекспертизу, витрачаючи близько чотирьох тисяч гривень.

Приватні фірми, які надають ритуальні послуги, повідомляли, що можуть зробити це в рази дешевше – за 1 тисячу 200 гривень. Втім підприємці не поспішали брати участь у тендері, бо вважали цей ринок мономолізованим. 

Порівняння вартості ритуальних послуг від комунальників та приватних підприємців. Дані на одну людину за 2014 рік, цифри округлені

Комунальники пояснювали такі суми тим, що підприємство надає послуги ще й для слідчих органів, має власне вироблицтво, приміщення тощо. А окремі працівники КП працюють цілодобово і їм треба за це платити. Втім усі ці додатки не обов`язкові, аби виграти ритуальний тендер УЖКГ.

Керівник Громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук розповідав, що комунальники виграють тендери, бо немає справжньої конкуренції. Він надіслав звернення меру Рівного Володимиру Хомку з вимогою вплинути на ситуацію. Втім реакції не було. 

Місцеву владу, схоже, влаштовує такий стан речей. Адже у березні цього року  КП «Спецкомбінат – ритуальна служба» перемогло у черговому тендері ритуальних послуг УЖКГ. Вкотре, обігнавши всього одного суперника, комунальники отримали угоду на 1 мільйон 156 тисяч гривень.  

Крім того КП підписало три договори з Рівненським міськвиконкомом на загальну суму понад 16 тисяч гривень. 

***

Моніторинг закупівель проводиться у рамках проекту «Сприяння прозорості державних закупівель у Західній Україні», за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору