РІВНЕНЩИНА

Відомо хто стоїть за двома АТОвцями, які хочуть багатоповерхівку в парку у Рівному + нова схема захоплення землі

07.12.2016, 23:29      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 5681

Фірма, одним із засновників якої є Валентин Пахолюк, хоче 70 соток у парку під будівництво багатоповерхівки. Фото Антикорупційного моніторингу

7 грудня на сайті Рівнеради оприлюднили новий проект рішення, яким хочуть віддати 70 соток рекреаційної землі у парку Слави під будівництво приватною фірмою.  Цього разу пояснювальна записка до проекту рішення підписана директором цієї фірми – ТОВки «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини» Андрієм Бабійчуком.

Два тижні тому подібний проект рішення, в якому йшла мова про будівництво багатоповерхівки цією ж фірмою, спробував зареєструвати депутат Рівнеради від «Батьківщини» Олександр Нестерук. Однак після ганьби був змушений його відкликати.

Керівник Держгеокадастру Рівного Роман Гресько назвав той проект рішення «беспрєдєлом» через абсолютну невідповідність законодавчим вимогам.

Цього разу автором зазначена людина, яка не є депутатом (Андрій Бабійчук). Змінилася і назва об`єкту, який нібито хочуть будувати тут. Тепер мова йде про «будівництво та обслуговування будинку для тимчасового проживання (пансіонату) з вбудованим профілакторієм та госпіталем загального типу».

Тобто вирішили діяти із нібито видимим дотриманням законодавства, мовляв не будинок хочемо будувати, а об’єкт, який теоретично можна будувати на рекреаційних землях.

На думку аналітика Громадянської мережі ОПОРА Анатолія Бондарчука, такий проект рішення взагалі не мав законодавчих підстав з`явитися на сайті Рівнеради.

– Відповідно до Регламенту Рівненської міської ради авторами (ініціаторами) проекту рішення можуть бути члени територіальної громади, але лише виключно в порядку, визначеному законодавством, Статутом громади та рішеннями міської ради, – каже Анатолій Бондарчук.

– Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Статут територіальної громади міста Рівне містять норми, які дозволяють членам територіальної громади ініціювати розгляд у раді будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. Для цього, відповідно до Статуту громади, потрібно зібрати 5 тисяч підписів. Є ще такий інструмент, як громадські слухання, але вони з цього приводу не проводилися. Електронних петиції по цьому питанні теж не було.

– Отже, інших способів подати проект рішення на розгляд сесії для мешканців не передбачено законодавством, – підсумовує експерт. – Тому, якщо такий проект рішення був зареєстрований, то тут варто мінімум проводити службове розслідування.

Секретар міської ради мав би у цьому розібратися, як особа, що координує дії Апарату ради, який не повинен був реєструвати такий проект рішення, бо поданий неналежним суб’єктом.

А депутат Рівнеради Святослав Стельмащук називає такі причини, чому відведення такої земельної ділянки технічно не можливе, а рішення в такому вигляді було б незаконним:

1. Земельна ділянка площею понад 21 га вже має землекористувача і перебуває в постійному користування КП «Рівненський міський трест зеленого господарства» і для її відведення необхідним вилучення земельної ділянки в порядку Закону або добровільна відмова.

2. В проекті зазначене цільове призначення, якого не існує в класифікаторі видів цільового призначення, що унеможливлює погодження проекту землеустрою службами та подальшого відведення в оренду (таке технічно не пропустить система НКС в Держгеокастрі) навіть якщо рада таке рішення прийме рада або буде принцип «Мовчазна згода».

3. Відповідно до норм Земельного кодексу України (ст. 134 ЗКУ) землі комунальної власності надаються в оренду виключно на конкурентних засадах (земельних торгах), тому навіть якщо відповідатиме цільове призначення класифікатору та допустимому виду використання відповідно до Генплану та зонуванню, то така ділянка може бути надана в оренду лише переможцю аукціону.

Хто стоїть за двома АТОвцями

Однак це лише перша, офіційна частина цієї історії. Друга – не менш цікава. У властивостях документа, приєднаного як проект рішення на сайті Рівнеради, та пояснювальній записці до нього автором документу зазначений такий собі Олексій Лисюк.

Це ім`я повністю співзвучне з іменем одного із засновників ТОВ «Інтер-Девелопмент» – фірми з орбіти «Набережного кварталу», яка намагалася, за сприяння керівництва міста, зайти у вигляді інвестора у центральний парк Рівного.

Оскільки про внесення проекту рішення стало відомо сьогодні пізно ввечері, то з`ясовувати, хто у Рівнераді відповідальний за розміщення цього горе-документу, будемо завтра. Так само як і вимагати службового розслідування цих дій посадовців.

Передісторія захоплення землі в Парку Слави:

Нагадуємо, невідома фірма весною 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Засновник цієї фірми пов`язаний з керівниками структур «Набережного кварталу» у Рівному.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників також прямо пов`язана з "Набережним кварталом" – авт).

Але міліція, під наглядом прокуратури, закрила кримінальне провадження, в звязку із відсутністю в діях юридичної особи складу кримінального правопорушення.

Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави. Продовжити тут будівельні роботи, правда, безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, нинішній керівник парківського «інвестора».

Нині Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

З приводу сфальсифікованої експертизи громадські активісти написали заяву про злочин. Поліція відкрила кримінальне провадження щодо цього і вже опитала чотирьох свідків. Рівняни замовили нову експертизу, яка вже юридично підтвердила попередні фальсифікації.

Тепер до захоплення рекреаційної землі забудовник підключив АТОвців, частина з яких захотіла отримати собі житло саме на Пагорбі Слави.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору