РІВНЕНЩИНА

Тєбя ета єб…т?! Пригоди приданих сил поліції на бурштиновій Рівненщині (ВІДЕО)

28.12.2016, 20:40      Володимир Торбіч, Антоніна Торбіч, «Четверта влада»      Переглядів: 6950

Неприємні конфліктні ситуації з поліцейськими приданих сил, серед яких переважно колишні міліціонери, включно з «беркутівцями» – теж мали місце. Водночас повністю мити бурштин на Рівненщині не припиняли

Як уже повідомляла «Четверта влада», придані сили «Бурштинового штабу», які з квітня 2016 року діяли на Рівненщині, залишили область. Місцеві поліцейські  з бурштинокопачами – тепер один на один. І поки тривають розмови, що можливо придані сили повернуться – «Четверта влада» вирішила з’ясувати «а як це було» – як працювали і чим запам’яталися спецпризначенці.

Звертаємося до поліції за результатами діяльності приданих сил на Рівненщині. І ось що нам відповіли.

«Станом на 26.11.2016 вилучено: бурштину-сирцю загальною вартістю понад 5,2 млн. грн., 163 мотопомпи, більше 3000 м шлангів, а також інші знаряддя для незаконного видобутку (понад 15 млн. грн.), 90 одиниць автотранспорту, які використовувалися для здійснення вказаних протизаконних дій та законність яких викликає сумніви.

Також силами оперативного штабу було встановлено факт незаконного посіву снодійного маку загальною площею близько 1 гектара, на якій росло близько 68 тисяч рослин опійного маку, з якого правопорушники мали намір виготовити наркотиків майже на 6 млн. грн.

У взаємодії з Сарненською райдержадміністрацією та місцевим лісовим господарством закінчено рекультиваційні заходи в урочищі «Гальбин» (площа понад 75 га).

Поряд із цим на території регіону, співробітниками оперативного штабу спільно з приданими силами проводиться профілактична робота серед місцевого населення щодо недопущення порушень громадянами публічного порядку та безпеки, а також вчинення ними кримінальних правопорушень, здійснювалась охорона публічного порядку у населених пунктах».

У відповіді на запит, скільки кримінальних проваджень відкрито завдяки оперативному штабу з приводу зазначених порушень, скільки справ передано до суду і скільки з вилученого облраднання/транспорту/бурштину повернено власникам в поліції відповісти не змогли.

«Окрема статистика стосовно приданих сил не ведеться».

Відповіли загалом по роботі поліцейських у Рівненській області за 2016-й рік. В Єдиний реєстр досудових розслідувань у 2016 році слідчі підрозділи поліції Рівненщини внесли 364 правопорушення пов’язані з незаконним видобутком корисних копалин. 47 кримінальних проваджень за статтею 240 Кримінального кодексу (порушення правил охорони надр) скеровано до суду.

Всі поліцейські на Рівненщині вилучили 226 мотопомп, 91 транспортний засіб та майже 800 кілограмів бурштину-сирцю.

Після згортання оперативного штабу, на Рівненщині знову зафіксували масовий видобуток бурштину. Тож ми звернулися до екс-керівника приданих сил, створеного на Поліссі, оперативного штабу Сергія Науменка, щоб почути його точку зору щодо результатів роботи спецпризначенців і теперішньої ситуації.

Правоохоронець не схотів відповідати на питання, мотивуючи тим, що він знаходиться у відпустці і не є керівником Оперативного штабу.

Донедавна на Рівненщині дислокувалися придані сили Оперативного штабу протидії нелегальному бурштиновидобутку. Керував спецпризначенцями – Сергій Науменко

– Тому я не маю права давати ніяких коментарів з приводу вашого питання, – каже Сергій Науменко. – Коментар з цього приводу кілька місяців тому дав перший заступник голови Нацполіції Вадим Троян. Наразі я не володію цією інформацією, так як не слідкував за новинами з цього приводу. Знаю, що щось відбувається, але давати коментарів не маю права.

Сергій Науменко не пояснив детально, який саме коментар Вадима Трояна він мав на увазі. Можливо, йдеться про його інтерв`ю телеканалу «112», де той говорить, що поліція, за підтримки Оперштабу, повністю призупинила в осередках на Рівненщині та сусідніх Волині й Житомирщині видобуток бурштину.

Окрім боротьби з розкраданням надр, поліцейські придані сили відзначились і скандалами.

Спецпризначенці у балаклавах у масовій бійці побили місцевих у нічному клубі в Сарнах. На той час керівник поліції Рівненщини Сергій Князев вибачився за поведінку окремих осіб з приданих сил поліції. І пообіцяв особисто проконтролювати, аби винних осіб встановили та притягнули до кримінальної відповідальності. Але ніяких пізніших заяв про притягнених до відповідальності поліцейських ні поліція ні прокуратура не поширювали.

Водночас навіть під час перебування приданих сил поліції бурштин всеодно нелегально добувають.

В редакцію «Четвертої влади» двічі надходила від громадян інформація стосовно того, що поліцейські, які приїхали з різних частин країни, також займаються здирництвом – конфісковують бурштин і гроші собі в кишеню, а також закривають очі на порушення за хабарі. Однак до відкритих свідчень або сприяння викриттю люди не готові. А також доказів, зафіксованих на відео чи аудіо, нам не надали. Тому стверджувати, що поліцейські «паслися» на місцевих, ми не можемо.

Але маємо відео, на якому видно як «чемно» втілюють принцип поліції «служити і захищати» деякі поліцейські оперативного штабу приданих сил.

У вересні цього року «Четверта влада» стала свідком діалогу спецпризначенців із місцевими мешканцями:

– Тільки з автоматами тут ненада ходить посеред села! – говорить селянин поліцейським, які скупчились на дорозі

– Ви тут не рішаєте, – відповідає хтось із поліцейських.

– А хто буде рішать?

– Дорогу окупіровав чи шо?!

– Нє, я став коло хлопця, бачу – з автоматами!

– Ти став...

– А ви не тикайте мені, дорогенький! Цьой дядько тикає на мене, – селянин пояснює іншому поліцейському.

– Я до тебе вобщє ніяк не обращаюсь.

– Хто старший у вас?

– Дорогу окупіровали, бля, – говорить обурено коп у штанях із форми «Беркута».

– Не ругайсь, бо зараз тут буде все село.

– То й шо?!

– І будеш у всіх в селі просити вибачення.

А це інший діалог цього ж селянина із іншим копом:

– Я просто питаю, чого в нас в селі їздять з оружиєм люди?

– Тєбя ета єб…т?! Тєбя ета єб…т?! – коп.

– Да!

– Так іді в’єб…сь в дєрєва! 

Детальніше на відео:

Сергій Науменко каже, що форма спецпризначенців не має стосунку до «беркутівців»:

– Форма, яку носили спецпризначенці – просто схожа на форму «Беркута». Ніхто форму «Беркута» не носив, там не було написано «Беркут». Згідно перехідних положень ,фому міліції маємо право носити до 31 грудня 2016 року. Тож ніяких порушень у носінні форменного одягу не було.

Що ж до неетичної поведінки бійців, то радить писати скаргу керівництву поліції:

– Якщо спецпризначенці так себе вели, можна писати звернення до керівництва ГУНП, щоб вони розглядали. [Що стосується бійки під клубом Адреналін у Сарнах,  участь в якій брали спецпризначенці], то є кримінальне провадження прокуратура по якому проводила перевірку.

– А може ви знаєте, чим завершився розгляд цього провадження?

– Ви мене не чуєте, певно, – в голосі Сергія Науменка вчувається розратування. – Я ж пояснюю, я не даю ніяких коментарів зараз. 

Сьогодні, під час першої прес-конференції, новий очільник поліції Рівненщини Валерій Присяжнюк сказав, що очікує повернення приданих сил на Рівненщину.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору