РІВНЕНЩИНА

Знижки до 30%: подробиці «корупційного» скандалу у Рівненській обласній раді

15.12.2016, 23:28      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 4699

Микола Драганчук каже, що ніколи не давав хабарів. Він розповів, що ж сталося на відео. Фото з ukurier.gov.ua

У Рівненській обласній раді – черговий скандал. Щоб розібратися у ньому, «Четверта влада» поговорила з героями та причетними. Про деталі історії – у матеріалі.

14 грудня на порталі Таке.інфо оприлюднили запис фрагменту одного із засідань Рівненської обласної ради. На відео – голова облради Микола Драганчук передає голові ОДА Олексію Муляренку якийсь предмет під столом. Автори назвали це – «ділять «долю», маючи на увазі, вочевидь, гроші – хабар чи відкат.

Крім цього, на відео чути, як Микола Драганчук називає Муляренка шефом, а депутат Олександр Корнійчук обговорює з головою ради питання зняття з посади голови постійної комісії з економічних питань та комунальної власності депутата Михайла Кирилова та перспективи підтримки цього рішення фракцією «Батьківщина».

Автор ніким не підписаної публікації не звертався за коментарями до учасників ситуації, але форма подачі та суть відео набула резонансу. Тому «Четверта влада» вирішила спробувати розібратися і звернулася із запитаннями до учасників подій.

Знижки до 30%. Ціни, які лякають. Фешн-перипетії Миколи Драганчука

Голова Рівненої обласної ради Микола Драганчук розповів про події, які призвели до того, що відбулося на відео.

– Муляренко не є депутатом обласної ради, з якого дива я йому маю давати якісь кошти, – каже Микола Драганчук. – Конверти вже пишуть, вже шо хочеш пишуть. Це смішно навіть – виправдовуватись, але я мушу розказувать те шо є, бо той бруд що на мене виливають...

Розмова, про яку розповідає Микола Драганчук, відбулася між ним та Олексієм Муляренком:

– Кажу: де ти так стильно одягаєшся? Бо мені треба костюм купити новий. Він мені каже: одягаюся я там в трьох магазинах чи там бутіках – в «Ягуарі», «Арбері» і «Вороніні». Я у «Вороніні» був. Там таке, не сподобалося, кажу, в «Арбері» – теж, я [туди] заходжу.

Він мені каже: в мене є картка на знижку в цьому магазині. Можу дать, каже. В «Арбері» я маю. В «Ягуарі» кажу, дай – подивлюсь, може, щось виберу.

Я пішов в той магазин. Відразу в мене бажання відпало щось купувати, коли я подивився на цінники. Там кожен другий костюм – 12-15 тисяч. В мене таких коштів на той момент не було, бо після сесії у вересні і до листопадової сесії два місяці я був без заробітної плати, оскільки під час того, як мене обрали головою, не було прийнято на розгляд рішення про заробітну плату голови. [...] Для мене це – велика сума.

Подивився ціну, да й злякався. Зробив вигляд, що я все таки хочу придбати. Вдягнув, поміряв піджака. Піджак більш-менш був добре, але штани були дуже широкі, їх треба було вшивать, і я собі зробив такий висновок для них. Ну, кажу, вшивать я не буду, на жаль, не підійшло. Тому забрався і пішов.

Карточку [до засідання] я йому не передав, в зв’язку з тим, що я тоді якраз захворів. А він – Муляренко – святкував день народження, на який я мав приїхати, але я не приїхав. І я ту карточку носив-носив і врешт-решт згадав, що вона в мене в піджаку, що мені її треба віддати. Я йому цю карточку віддав. Він її взяв і поклав собі до кишені. Про якісь гроші міфічні я просто не знаю.

– На скільки відсотків знижка була? – журналіст.

– На 20% чи на 30%. Але я нею не скористався. Так само в мене в «Коламбії» є, там. В «Арбері» – залежно від того, на яку суму ти купуєш, але на 20-30%.

Миколла Драганчук, Олексій Бучинський та Володимир Ковальчук, на засіданні, де останнього обрали головою ради

Микола Драганчук: я вже звик до цих нападок, вони не гребують нічим

– Відео – це просто нісенітниця. Я вже звик до цих нападок. Це відео виклав депутат [Михайло] Кириллов разом з [Михайлом] Чубаєм на своєму сайті. Я розумію чого. Знаю, що Кирилов дуже хоче бути головою обласної ради, але в нього не виходить. Зараз він більш-менш десь якісь кроки робить на зближення з Радикальною партією, а Радикальна партія мене сильно не любить і з самого початку тих подій, коли Ковальчука зняли з посади, вони не гребують нічим.

Будь-які методи, будь-яка інформація, будь-що з пальця висмоктане. Вони мене дискредитують. Вже декілька разів. Почалося це з того, пам’ятаєте, коли з гуртожитку мене виселяли, мені приписували якихось дівчат: і старих, і молодих, і вульгарних, і яких хочеш, і те що я їх водив, і підкуповував охорону і те, що я приходив щодня п’яний. Все це – чистої води брехня.

Тепер нова кампанія почалася на мене. Є такий в Сарнах Микола Клевака, вже пишуть, що він мене фінансує – голову обласної ради. Тепер – нова атака з цим відео.

Я ще раз заявляю, що можете, донесіть, що я категорично готовий будь-де, будь з ким на будь-яку тему спілкуватися, я нікому ніколи не давав хабарів і не буду давати. І це моє життєве правило.

– Тобто ви пов’язуєте появу такої інформації з тим, що хочуть бачити головою Кирилова?

– Хочуть поставити представника Радикальної партії, але Кирилов з ними, так сказать, зближується. Бо з БПП він вийшов, по-суті йому треба спільники, а не опоненти.

А те, що Радикальна партія хоче повернутися до головування в обласній раді, принаймні казав попередній голова – Володимир Ковальчук на одному з днів народження нашого депутата. Говорив, що незабаром він повернеться.

Те, що його лідер зараз бігає до президента і дуже індульгенцію просить по Рівненській області, ну це тоже не секрет. Воно бачте, як то кажуть, пазли сходяться, і я допускаю, що найближчим часом можуть бути ще якісь викиди.

– Чи плануєте ви подавати в суд про захист честі і гідності та спростування?

– Я цікавився, яка перспектива буде цього судового позову, а мені сказали, що ніякої не буде.

Олексій Муляренко: повертав мені, скажем так, одну мою річ. Все банальніше і простіше, ніж розписали «кириллівці»

Нинішній голова ОДА Олексій Муляренко на одній з сесій Рівненської обласної ради

– Хотів би почути вашу думку щодо звинувачень у передачі хабара на відео з засідання обласної ради, – журналіст.

– Відео понятно, що реалістичне, але там все банальніше і простіше, ніж розписали «кириллівці» на Таке.інфо. Те, що там текстовку підігнали, то це ясно, пишуть те, що хочуть бачити. Там же нема ніяких конвертів, ніяких грошей. Там все набагато прозаїчніше. Там Микола Миколайович повертав мені, скажем так, одну мою річ, – каже Олексій Муляренко.

– А яку саме, якщо не секрет?

– Я не знаю, чи це варто казати, але там просто… Там я не знаю, чи він хотів би це розказувати.

– Микола Драганчук нам це озвучив, і про це вже навіть писали.

– Я поняв. Там він просив карточку на знижку в один з відділів. І просто мав нагоду повернути. На цьому крапка була. А на рахунок звернень, там, шеф не шеф. Зрозуміло, що він не знаходиться в моєму підпорядкуванні. Это так просто, скажем, форма спілкування. А на рахунок того що понавидумували по голосуванням – я ж до голосувань взагалі не маю відношення, я ж не голосую.

– Як ви думаєте, чому відео оприлюднили, ви маєте припущення з приводу того, чи хотів хтось чогось цим досягти?

– Ну важко сказать. Але враховуючи те, на якому носії він вийшов, те що Таке.інфо – это кирилловский сайт. А Кириллов же вийшов з БПП, вигнанець. То він відповідно може ставиться так, не дуже добре. До цієї політичної сили, до Батьківщини. Важко сказати хто що хотів. А може просто шукали сенсацію там де її нема.

Михайло Чубай: примітивний рівень мислення

Оскільки в коментарях прозвучали звинувачення як в бік депутата Михайла Кириллова так і в бік його колишнього прес-секретаря, керівника проекту Таке.інфо Михайла Чубая, ми спробували почути їхню позицію.

Михайло Чубай та Дмитро Якимець у якості членів ініцативної групи «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі на зустрічі з активом у Рівному

– Перше. Що стосується коментаря нашого голови обласної ради, – каже Михайло Чубай. – Я вважаю, що в цій публікації жодних коментарів не потрібно, але він має повне право, має прес-службу, яка може звернутися в редакцію і редакція відповість на ті запитання, які може ставити громадськість, опублікує. Мається на увазі коментар пана Драганчука. Він це знає, звісно, може на етичний кодекс посилатися, але так само можна посилатися на етичний кодекс щодо того, що відбувалося в сесійній залі.

Щодо звинувачень. Не треба судити людей по інших. Якщо пан Микола звик до такого алгоритму дій, що над кожною людиною зверху ще хтось стоїть, то не потрібно це кліше в тому числі й на мене в’язати.

Я маю хороші, дружні стосунки з Михайлом Михайловичем [Кирилловим]. Я з ним працював як товариш, я йому допомагав. Тому що якщо в’язати кліше оце, що типу там я займаюся сайтом, то вже зразу Кириллов робить, то це не правда, тому що як всім відомо, я теж займаюся іншими справами і не тільки журналістськими, а й в політичному плані і не факт, що це має комусь подобатись чи не подобатись.

Тобто, з таким самих успіхом можна звинувачувати Велесика Андрія Петрович – мого попереднього керівника (директора РТБ, де Михайло Чубай прцював ведучим – авт.), Левчук Вікторію – ще одного мого попереднього керівника. Можна по суті всіх. В тому, що вони в якийсь спосіб намагаються насолити Драганчуку. Ну це просто примітивно. Примітивний рівень мислення. На мою думку.

Що стосується радикалів. Стосунки з радикалами у мене не найкращі. Всім відомо, що я в березні місяці тим же ресурсом і своїми знаннями робив все можливе, щоб Володя Ковальчук пішов із займаної посади після того, як він вирішив прокрутити мегааферу, створивши комунальне підприємство при обласній раді, яке має займатися усім. Мене це обурило.

Що стосується підтримки радикалів – в жодному випадку. Я думаю, що пан Драганчук, як людина, яка займалася журналістикою, має розуміти, що таке відео, ну не може проігнороване. Я впевнений, що якби це відео потрапило комусь іншому, в тому числі «Четвертій владі» – ви однозначно відреагували б. В інший спосіб, але відреагували б. А те в який спосіб я відреагував – ну маю на це право.

Михайло Кириллов: хлопці працюйте, я готовий до дебатів в прямому ефірі

«Четверта влада» запитала у Михайла Кириллова чи має він відношення до публікації відео на Таке.інфо та про зближення із радикалами.

Екс-голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов

– Якщо кажеться комусь, то треба, мені здається, якщо здається сходити в церкву поставити свічечку, помолитися і тоді перестане шось казатися. Останнім часом мене взагалі звинувачуються у всьому тому, що не вдається владі, що не може зробити влада. Тому хочу сказати так: сьогодні є в обласній раді більшість, яка складається зі Свободи, Батьківщини і БПП. Є адміністрація, так само, яка підтримує більшість, тобто більшість є робочою, яка підтримує сьогоднішню владу. Хлопці працюйте. Все. В мене є відповідь проста. І не шукайте когось винного у якихось ситуаціях.

– Тобто, ви ніяким чином не пов`язані з цією публікацією і не пов`язані із сайтом Таке.інфо?

– А як я можу бути пов`язаний? Я ж говорю, якщо комусь шось кажеться то взагалі, от як я ж можу бути пов`язаний? От у вас хочу спитати, як у журналіста, яким чином я можу бути пов`язаний, з тим, що... я не знаю Рівне1, чи хто там знімав? Одним словом з чим я пов`язаний, я заставляв когось щось робити? Дитячий садок.

– Муляренко і Драганчук кажуть, що це опублікували «кириллівці». Вони вказують на Михайла Чубая, як на вашого колишнього прес-секретаря і саме тому, що він керівник проекту Таке.інфо.

– Він є керівник проекту, то я думаю, що питання треба ставити до Михайла Чубая, не знаю чи ви з ним зв`язувались.

– Зв`язувались.

– Тут питання в тому... Хлопці працюйте. Мені колись одна людина сказала одну річ: коли ти в опозиції, да, ти можеш говорити шо хочеш, коли ти є у владі – працюй. От в мене до хлопців є питання: хлопці працюйте, беріть на себе відповідальність і не шукайте винного у тому, що ви робите.

Все. Якщо комусь щось здається, хай сходить, я ж говорю, в церкву і поставить свічку і помолиться. Оце, мені здається, правильний буде підхід. Якщо у когось є, ви знаєте, якісь питання. Я можу подискутувати будь з ким з них в прямому ефірі. Якщо є до мене якісь питання. Якщо буде бажання у якби, у Драганчука або у Муляренка, то я готовий до цього. От і все, що я можу сказати.

– І ще одне запитання. Я хотів би про фрагмент відеозапису в частині, де говорили про вас, про усунення з посади керівника комісії. Можете пояснити, конфлікт якийсь був чи в чому проблема, чому вас хочуть усунути?

– Конфлікт впирається, я ж говорю, все, що сьогодні не вдається владі, все, от реально, все, все класно, я так розумію, що все, от тільки от Кириллов мішає всьому. От шо в області не відбувається, ви шоб розуміли, то це все якби от Кириллов не дає зробити.

Але от Кирилов не дає зробити зі своєї сторони, да? Я, знаєте, задавав питання. Якщо є комісія і це орган який має давати якийсь результат, є до мене претензії як до голови комісії? От якщо є, я хочу їх послухати, що я не так зробив. Можливо, не конструктивна робота. Ну тоєсть по пунктам розложіть. Немає відповіді.

А те, що я не даю їм зробити, не даю монополізувати владу і не даю проводити рішення через комісію, які б їм хотілося, то це я розумію, це да, не влаштовує. А це одна із основних ключових позицій.

В мене були питання по Водоканалу, да? Чому ви, коаліція, проголосували за керівника, який підвищив тарифи і ви будете розказувати, що ми там такі опозиціонери, ми за зниження тарифів. То ну я прямо задаю ці питання, так? І я думаю, що проблема саме полягає в тому, що от комісію і все, тоді в них взагалі все буде харашо. Можна ділити все, що хочеш.

Михайло Кириллов, як і Микола Драганчук сам став героєм не надто приємної для нього публікації. Того дня, коли з`явилося відео на Таке.інфо, лиш кількома годинами пізніше на сайті Прес-центр опублікували текст, де Кириллова звинувачують фактично у крадіжці чи то шахрайстві. Він, як йдеться у публікації, не повернув позичений на вибори майже мільйон гривень.

З цього приводу пан Кирилов написав у своєму Фейсбуці, звинувачуючи у «чорнусі» іншого екс-голову ОДА Чугуннікова. У дописі він, крім своє позиції з приводу публікації, запостив саме те відео, про яке так багато розмов, описавши його так як і на сайті Таке.інфо – «ділять долю».

Що тут сказати, Віталій Чугунніков по-іншому не зміг показати свої яйця... Звести наклеп та опублікувати «чорнуху» — це ...

Posted by Михайло Кириллов on Thursday, 15 December 2016


Володимир Ковальчук: хай краще слідкує за своїм язиком

Володимир Ковальчук на звинувачення з боку Драганчука у тому, що відео пов’язане зі зближенням Михайла Кириллова з радикалами та їх планами на посаду голови обласної ради спочатку здивувався.

– Нічого не можу сказати. Навіть коментувати нема чого. Це його вигадки, нісенітниця, – каже Володимир Ковальчук про Драганчука і зв`язок між публікацією відео та радикалами.

– Розкажіть тоді, про те, чи є у вас плани повернутися на посаду голови обласної ради, чи нема таких планів?

– В мене в планах завжди допомагати громаді і людям і я це роблю, і на посаді голови обласної ради, і поза посадою. І як депутат обласної ради завжди стою на захисті прав людей і всіх інтересів громад Рівненщини. Я командний гравець і я працюю в команді фракції Радикальної партії Олега Ляшка і зараз працюю як депутат обласної ради. Те що приснилося Драганчуку те-то. Я не можу коментувати все що говорить Драганчук там чи ще хто. Є Драганчук, я і ще 62 депутати, так? Я не можу коментувати всіх.

На уточнюючі запитання чіткої відповіді про те, чи є плани очолити Рівненську обласну раду знову, у Володимира Ковальчука так і не прозвучало:

– Хотів би все таки конкретну відповідь почути. На найближчий час у вас планів очолити обласну раду немає?

– Я ж вам говорю. Зараз я працюю як депутат обласної ради.

– Так, це я розумію, я говорю про найближчий час, є такі плани, нема таких планів? Тут же чітко все.

– Я не можу говорити як Господь… Я не знаю, що завтра буде, післязавтра буде, після після завтра буде. Я не маю такого. Я завжди живу, як я працюю, як я допомагаю людям, так і буде.

За кілька хвилин після розмови Володимир Ковальчук зателефонував сам:

– Мене обурило це, тому що я зараз в дорозі. Тому я раджу пану Драганчуку слідкувати за власним язиком чим перекладати на когось відповідальність. На сесії обласної ради хай контролює, що він говорить і власні дії контролює свої.

– Це ваш коментар я так розумію?

– Да, це мій коментар, да, офіційний. Хай краще слідкує за своїм язиком і за своїми діями, які він, які він робить на сесії, які обурили і громадськість області, я зрозумів і всеукраїнські ЗМІ обурили, ну. А Радикальна партія і я ні до чого до його цих дій язиком, і дій на тому відео, де воно, як кажуть, показали журналісти. Ну. Оце моя, як кажуть, незрозумілий, приснився йому сон.

Тим часом у своїх фейбуках публікації з приводу відеозапису зробили як лідер радикалів Олег Ляшко, так і народні депутати Андрій Лозовой та Ігор Мосійчук.

Чим закінчиться цей скандал у Рівненській обласній раді, можна тільки здогадуватись. Перспективи чергової зміни керівництва – кажуть є.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору