РІВНЕНЩИНА

«Поліцейська атестація 2.0». У Рівному – без шуму і пилу

23.12.2016, 09:10      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 4862

Скандальні поліцейські, які поновилися, або й не звільнилися – можуть знову втратити роботу

У Рівному непомітно і малозрозуміло прошов відбір кандидатів в атестаційну комісію, яка вже «по-новому» атестуватиме поліцейських. Мова про ті кадри, яких звільнили за рішенням раніше діючих поліцейських комісій, але їм вдалося поновитися через суди.

14 грудня на сайті Нацполіції Рівненщини та на електронках рівненських журналістів з`являється оголошення про набір кандидатів до атестаційної комісії Рівненщини. Кандидатам, які мають бажання увійти до складу атестаційної комісії ГУНП в Рівненській області, пропонують заповнити анкету.

В цьому ж повідомленні нагадують, що «відповідно до статті 57 Закону України «Про Національну поліцію» атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар’єри.

Атестування поліцейських проводиться: при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність»

Ще є фраза про те, що атестування проводиться атестаційними комісіями органів поліції, що створюються їх керівниками.

І все. Жодного слова про дедлайн подачі анкет, про вимоги до кандидатів, та й власне про те, для чого ця комісія повторно створюється. Адже атестаційні комісії вже працювали у Рівному з лютого 2016 року, накази про звільнення поліцейських, за результатами атестації, суди переважно визнають як незаконні, а про поліцейську імітацію переатестації в Рівному та Україні вийшло вже не одне розслідування. 

У прес-службі рівненської поліції не змогли дати докладну відповідь на ці питання, однак розповіли, що через тиждень після поширення інформації збір анкет завершили (зголосилося 14 чоловік, представників від громадськості має в комісії має бути шестеро  авт.), і вже переслали їх у Київ для погодження.

– Так, дійсно, ми не зазначили дедлайн подачі анкет, – каже керівниця прес-служби Галина Сернівка. – Дедлайна не було, бо ми оголосили набір, і це треба було зробити чимшвидше. У відділі кадрів нас попросили подати інформацію щодо набору. Подала достатня кількість людей анкети, я цей список передала у кадри. Не готова зараз сказати, хто прийняв  рішення, що вже завершився прийом анкет.  Я дізнавалася, що анкети відділ кадрів вже переслав у Київ на погодження.

«Четверта влада» з`ясувала причини створення нової комісії від заступника начальника Правового департаменту Національної поліції України Миколи Грінцова. За його словами, за її допомогою атестуватимуть, уже по-новому, усіх поліцейських, які після попередньої атестації і звільнення змогли поновитися через суди. Такі комісії створюватимуться поступово в усіх областях, де проходила атестація.

Заступник начальника Правового департаменту Нацполіції Микола Грінцов каже, що усіх поліцейських, рішення судів щодо яких визнали атестацію незаконною, атестуватимуть по-новому

– Стосується тих людей, в рішеннях судів щодо яких йдеться, що атестація проводилася незаконно, пояснює Микола Грінцов. – Позиція керівництва така, що на посади в постійний штат призначатимуться тільки ті люди, які пройшли атестацію і визнані атестаційними комісіями такими, що відповідають займаній посаді.

Юрист наголошує, що це не повторна атестація, а нова, яку проводитимуть «із врахуванням усіх недопрацювань, на які вказували суди».

– Більш розширено формулюватимуться документи. Суди приходять до висновку, що перша хвиля атестації проводилася необгрунтовано, бо атестаційні комісії приймали рішення необгрунтовано. Тепер [комісії] фіксуватимуть усі зауваження, недоліки, закріплюватимуть їх на папері, щоб прийняти рішення відповідає чи ні людина займаній посаді. По-новому готуватиметься пакет документів, запрошуватимуть, у випадку необхідності, свідків, які даватимуть інформацію про правопорушення особи.

Посадовець нагадує, що наразі в багатьох рішеннях судів йдеться про те, що не було зазначено мотивів, через які поліцейського викликали на атестацію. А в законі йдеться про такі виключні причини, як призначення на вищу посаду, нижчу посаду або звільнення. 

– Суд зазначав, що атестаційний лист безпосередніми керівниками особи, яка підлягає атестуванню, був складений з недоліками. Через це рішення атестаційної комісії підлягало скасуванню. Адже немає в законі такої підстави для атестації як перевірка займаній посаді. Керівники це проігнорували, а атестаційні комісії не звернули уваги.

Тобто тепер, за словами Миколи Грінцова, перед тим як відправляти людину на атестацію, має бути складений попередній висновок його безпосереднього керівника щодо переведення на вищу посаду, нижчу або звільнення. Посадовець запевняє, що вимога пройти нову атестацію стосуватиметься усіх поліцейських, яким вдалося повернутися, включаючи начальників райвідділів та, зокрема, УЗЕ.

Нагадуємо, нещодавно керівник УЗЕ Рівненщини В`ячеслав Єфтеній виграв суд. Виграти суд вдалося і екс-начальнику Сарненського райвіділу Ігорю «Пять мінут, щєнок» Харитонову.

Микола Грінцов стверджує, що відповдальність за організацію конкурсу серед кандидатів в нову атестаційну комісію лежить на місцевих управліннях поліції. Але у Рівненській області речниця прес-служби не знає всіх деталей процесу, а відбір громадськості пройшов по-тихому і дуже швидко, без детального пояснення і зайвої уваги.

У матеріалі використане зображення з фейсбуку Березнівської поліції та кадр з відео каналу ICTV

________________________________________

«Публікація створена за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) за посередництва Інтерньюз-Нетворк».

Уряд Канади не відповідає за зміст публікації і може не поділяти точки зору висловлені в публікації.

«Article was prepared with the financial support of the Government of Canada provided through the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD)»


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору