РІВНЕНЩИНА

Про владу Януковича, статки і бурштин: що має і що обіцяє новий керівник поліції Рівненщини

27.12.2016, 20:30      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 5269

«Четверта влада» коротко поспілкувалася із новим очільником поліції. Фото: відділ комунікації ГУНП у Рівненській області

Від сьогодні поліцію Рівненщини очолює генерал-майор Валерій Присяжнюк, який працює в органах охорони порядку з 1983-го року. Як і його попередник Сергій Князєв він перебував у зоні АТО і обіцяє прикласти зусилля у боротьбі з незаконним бурштиновидобутком.

«Четверта влада» поцікавилася декларацією новопризначеного очільника поліції і його біографією.

Перш ніж розповідати про статки Валерія Присяжнюка, нагадаємо, що до призначення на Рівненщині він був заступником начальника поліції в Одеській області.

Валерія Присяжнюка добре  знають і у сусідній Житомирщині. Адже з лютого 2008-го по березень 2010 року він очолював УМВС у Житомирській області. Покинув цю посаду з власної ініціативи. Журналістам сайту «Житомир.інфо» він пояснив це бажанням відпочити і побути з сім`єю. Після цього пішов на пенсію. Ось що Валерій Присяжнюк відповів «Четвертій владі». 

– Я прийняв рішення покинути посаду, бо не хотів працювати з тією владою. 

– З владою Януковича? 

– Так. 

З е-декларації правоохоронця за 2015 рік дізнаємося, що минулоріч він працював в УМВС України на Донецькій залізниці. У розмові він це підтверджує. 

– Тоді була складна ситуація в Донецьку і мене запросив тодішній губернатор, запропонував і підтримав. Спочатку підтримав Міністр внутрішніх справ Арсен Борисович Аваков. Там уже почалися такі процесії, які треба було швидко зупинити. Тому що в деяких підрозділах вже здали зброю. Тобто було прийняте рішення і я в 15-му, в травні місяці був призначений начальником УМВС на Донецькій залізниці. Я пропрацював рік.

– Ви, напевно, з нашим колишнім очільником поліції Сергієм Князєвим познайомились в Донецьку?(Сергій Князєв у 2014-му був т.в.о. заступника начальника ГУ МВС України в Донецькій області авт.).

–  Ми з ним вже більш плотно почали працювати саме на Донбасі.

– Зараз підтримуєте зв`язок?

– Ні. (…) Ну він сьогодні приїжджав мене представляти.

– Рік пропрацювали на Донбасі і вас в Одесу перевели.

– Так. Справа в тім, що я туди пішов. Там теж була непроста ситуація в Одесі. Ви пам`ятаєте 2 травня 2014-го року і в цьому році... Треба було не допустити різних проросійських сил. Інформація була різна і в колег з СБУ. Треба було не допустити різні теракти і загибелі, які там можуть бути.

Статки новопризначеного керівника поліції

У 2015-му Валерій Присяжнюк задекларував 236 тисяч сукупного доходу. З них 103 тисячі – зарплата в УМВС України на Донецькій залізниці; 22 тисячі він отримав працюючи в Одесі. 

Крім того, генерал-майор Присяжнюк мав 96 тисяч пенсії і 15 тисяч – процентів у Приватбанку. Хоча жодного вкладу у декларації не відображає. «Четвертій владі» розповідає, що в 2015-му вже не мав вкладів у банку. 

– В 2015-му році його (вкладу) вже не було. Я отримав дивіденди і його вже немає.

– Він раніше був, в 2014-му?

– Так. Тому я його в 2015-му вже не вказував.

У Валерія Присяжнюка є квартира у Києві, площею 112,90 кв.м. Придбав її у 2001-му за 188 тисяч 543 гривні. 

Антикваріату, будинку, земельних ділянок у декларації правоохоронця немає. Є лише машиномісце в підземному автопаркінгу площею 16 кв.м. А от автівки немає. 

– А в мене раніше був (автомобіль) в декларації, ще в 2014-му році, в мене був автомобіль. Продав в 2014-му році.

Так виглядає декларація Валерія Присяжнюка.

Дружина правоохоронця Наталія Присяжнюк торік мала 108 тисяч зарплати. Працює вона начальником одного з відділів МВС України. Її декларація за 2015-й ідентична з чоловіковою. 

Декларації правоохоронця за 2014 рік в мережі не знаходимо. Він розповідає, що це пов`язано з його перебуванням зоні АТО. 

Насамкінець трохи обіцянок. Нові начальники поліції Рівненщини, як правило, приступаючи до роботи, обіцяють навести порядок в особливо напруженій сфері. Йдеться про масовий нелегальний бурштиновидобуток на Рівненщині.

– На чому зосередите увагу в першу чергу на Рівненщині?

– В першу чергу, в мене є один пріоритет – забезпечення безпеки наших громадян Рівненської області, щоб вони могли спокійно ходити на вулиці.

– А бурштинова ситуація? У нас раніше працювали спецпризначеці

– Ми до цього питання знову повертаємось. Тому що я на цю тему розмовляв вже вчора в нас в поліції. Завтра чи післязавтра приїде представник Нацполіції, який раніше тут працював і будемо разом із обласною державною адміністрацією, обласною радою, райдержадміністраціями працювати, щоб організувати штаб, працювати і не допустити незаконного видобутку бурштину.

Нагадаємо, без керівника поліція області працювала більше місяця. А на Рівненщині нині загострилася ситуація з нелегальним бурштиновидобутком


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору