РІВНЕНЩИНА

Собачі гроші: поліція Рівненщини купила чотирьох цуциків з європейським корінням за майже 100 тисяч

28.12.2016, 21:59      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 3150

Рівненські поліцейські придбали чотирьох цуценят-німецьких вівчарок по 24 тисячі. Орієнтовно переплатили тисяч 50-т. Фото і колаж «Четвертої влади»

Вікінга, Воїна, Герду і Джула. Чотирьох цуценят німецьких вівчарок 22 грудня придбало Головне управління поліції Рівненщини. Покупка недешева – 98 тисяч гривень. Ще чотирьох собак купили у листопаді за 52 тисячі гривень. Дорого це чи дешево дізнавалась «Четверта влада».

Нещодавно на ресурсі Прозорро з`явилось оголошення про укладений з рівненським інструктором першої категорії у системі Кінологічного союзу України Сергієм Пироговим договір. Головне управління Нацполіції придбало у нього чотирьох вівчарок. Вартість кожної – 24 тисячі 500 гривень.  

Накладні за двома договорами на купівлю німецьких вівчарок. Купували собак обох статей

А раніше, 14 листопада, поліція уклала договір із Сергієм Пироговим на купівлю чотирьох службових собак за 52 тисячі гривень. З договору на ресурсі Прозорро не зрозуміло яких саме улюбленців купували: ані інформації про породу, ані про стать тварин. 

Як бачимо, не минуло й місяця, як поліцейським знадобились собаки, дорожчі за попередників на 46 тисяч гривень. Чим зумовлена така ціна?

У мережі німецьких вівчарок продають за цінами від 2-х до 13-ти тисяч гривень. Втім маємо справу із собаками, які мають  шукати наркотичні речовини, вибухівку тощо. Аби з`ясувати чи раціональна покупка, звертаємось до кінолога і ветеринара. Вони розповідають, що така вартість може бути через родовід собаки, унікальні дані, документи тощо.

Кінолог Юрій Дембіцький розповідає, що за 24 тисячі можна придбати дорослу вівчарку зі всіма необхідними характеристиками і документами. Втім у розмові з журналісткою зізнається, що це задорого. Тобто поліцейські могли б і зекономити.  

– Собаки продаються за цінами від долара – хтось звідкись десь привіз. Це треба знати вік собаки, звідки, з якого розплідника, робочі якості. (...) В принципі, що можна сказати. Можна було б купити дешевше. Я не думаю, що для служби в поліції потрібна вівчарка в якої на лобі клеймо КСУ (Кінологічний союз України) і вона дуже красива, – говорить Юрій Дембіцький, – Я б, чесно кажучи, аби мені за такі гроші запропонували продати собак, я б перерив всю область і ще й заробив би. 

Думку кінолога поділяє рівненська ветеринар Оксана Андрощук. З її слів ефективність собаки в роботі в першу чергу залежить від дресури. 

– Це задорого. За таку ціну, грубо кажучи, можна купити виставкову собаку, якщо ви хочете їздити по виставках, показувати там її. В подальшому використовувати її в плані розведення. Але якщо брати з точки зору роботи, то це дуже дорого.

Продавець німецьких вівчарок, атестований інструктор Кінологічночної спілки України Сергій Пирогов розповідає нам, що продав нещодавно поліції не дорослих собак, а цуценят. Ціна зумовлена характеристиками тварин, а батьки декого із них з Німеччини і Голандії. 

Сергій Пирогов пригадує, що у листопаді поліція придбала бельгійських вівчарок породи Малінуа. Каже, це також робочі собаки, хорошої якості. 

– Чому ті дешевші, а ці дорожчі? 

– Там були підрощені собаки, вони не такого, скажемо, рівня були ті собаки. 

– А собак того рівня не достатньо було б поліції? 

– Для їхньої роботи, для конкретних цілей. Ви розумієте, є, наприклад, собаки. Є агресивна, вона більш тверда, перспектива є агресії. Багато залежить від того як собака шукає. 

– Собаку ж будуть тренувати. 

– Тренувати ми можемо все, що завгодно. Зрозумійте мене. Це те ж саме, як я вам на автомобілі переведу. Якщо в авто нема потенціалу перевозити великий вантаж, їхати по бездоріжжю. От в мене, наприклад, жигуль. Як би я не хотів з нього зробити Range Rover у мене не вийде нічого. Тобто є базовий набір інстинктів, який ми можемо використовувати, розвивати і потім отримаємо результат. 

Пан Пирогов говорить, що його тварини якісні і добре справлятимуться з поставленими цілями, а 24 тисячі –це нормальна ціна для таких собак.

Хороші? Погані? Сперечатися не будемо. Але запитаємо у поліцейських чому не купили дешевших службових собак. З важкістю виходимо на розмову з начальником кінологічної служби рівненської поліції Вадимом Гуріним. З третьої спроби спілкуємось телефоном. 

– Чому вам потрібно було купити саме таких собак за 24 тисячі? Чому дешевше не могли придбати? 

– Я вам скажу так. Якщо купувати готову собаку, то вони стоять набагато дорожче. Це собака підрощена, вона підходить по робочих якостях. Ці собаки підготовлюються по пошуку вибухівки і наркотичних речовин. Ви бачите, що робиться зараз в державі. На сьогоднішній день я не на базарі іду й купляю. Якщо на базарі стоїть вона 5 тисяч, то ви знаєте, що з них виростає. Це ж люди, які професійно цим займаються. 

– Ми говорили з ветеринаром, кінологом, шукали в мережі. Бачимо, що придбати можна дешевше. 

– Ви можете з ким хочете спілкуватись.(...) Я можу вам навести багато прикладів. Ви говорите з ветеринарами, кажете можна дешевше, але що з нього виросте? 

– Ви можете гарантувати, що з цих виросте те, що треба? 

– Я можу. Я беру на себе ета тому що бачу по собаці, що вона вже апортіровочна, піддається дресуванню. Тобто чого я маю брати дешевше і не знати, що з нього виросте, щоб мені говорили потім, що ваші собаки нічого не роблять і ви нічого не можете зробити. У нас є показники. Наших собак використовують в зоні АТО. 

У листопаді, зі слів Вадима Гуріна, дешевше придбали «вівчарок і бельгійську для служби». Більше про тварин він відмовився розповідати по телефону. Каже, що їде за кермом. 

Від редакції: Зрозуміло, що хочеться купувати найкраще. Особливо тому, хто в цьому розбирається. За такою логікою поліцейський-гурман кави міг би купити найдорожчу каву у світі - «Kopi Luwak» (від 300 до 400 доларів за кілограм). Це кавові зерна, які з’їли, але не перетравили індонезійські люваки (невеликі хижаки).

Але давайте задумаємось. Весь час в міліції службові собаки коштували таких грошей? Батько вівчарки з Нідерландів допоможе краще працювати собаці в зоні АТО? Чи попередньо придбані бельгійські вівчарки не так само піддаються дресируванню? Чи справді «голуба кров» собаки настільки відрізняє вдвічі-триччі дорожчого пса від звичайного в службових якостях? Тоді може логічніше наймати за 100 тисяч всесвітньо відомих дресирувальників з Нідерландів, щоб собака міг нюхом відрізняти міжнародного терориста від звичайного?

Вся ця історія дуже схожа на банальне відмивання коштів. Невеликі зарплати поліцейських завжди будуть спокусою взяти у громадян з іншої кишені.

Публікація підготовлена в межах проекту «Сприяння прозорості державних закупівель у Західній Україні» що реалізовується громадською організацією «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за фінансової підтримки NED


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору