РІВНЕНЩИНА

Рівненські волонтери і ветерани АТО вимагають не допусити будівництва в парку Слави

29.12.2016, 19:10      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 6429

Представник ГО «Громадський актив Рівненщини» Михайло Мартинюк на сесії Рівнеради звернувся від імені організацій і волонтерів з вимогою не допустити будівництво у Парку Слави. Скріншот з відео телеканалу Рівне 1 

Ветерани АТО і рівненські волонтери, які займаються збором допомоги бійцям, вимагають, аби міська рада не допустила будівництвоа на Пагорбі Слави у Рівному. Там, нагадаємо, хочуть будувати житло АТОвці на чолі з радником голови Рівненської ОДА Валентином Пахолюком. За ними стоять структури забудовника «Набережний квартал», який роками зазіхає на цю землю. 

Звернення до секретаря Рівненської міської ради Сергія Паладійчука сьогодні на сесії ради зачитав представник ГО «Громадський актив Рівненщини» Михайло Мартинюк. 

Нагадаємо, на минулій сесії Рівнеради, 22 грудня, група людей, які називали себе учасниками АТО, заблокувала роботу сесії Рівнеради. Вони вимагали вирішення питання з будівництвом на Пагорбі Слави. Там був і радник голови ОДА, керівник ГО «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини» і співзасновник фірми з однойменною назвою Валентин Пахолюк. Ці особи досягли, аби міська рада створила робочу комісію з вирішення цього питання. 

«Ми, волонтерські та ветеранські організації засуджуємо такі діїі Пахолюка В.О. і вважаємо їх неприпустимими », – йдеться у зверненні. Також автори зертають увагу на те, процес виділення житла учасникам АТО має відбутися в рамках закону, а саме будівництво житла має відбутися не в рекреаційній зоні. 

«Вважаємо та переконані, що Пахолюк В.О. свідомо підбурює людей, прикриваючись інтересами учасників АТО, намагається будь-якими діями і не даючи при цьому жодних гарантій учасникам АТО, домогтися незаконного будівництва на Пагорбі Слави, тобто домогтися захоплення земельної ділянки в інтересах забудовника», – йдеться у тексті звернення. 

Також представники організацій та волонтери звертають увагу на те, що інтереси невеликої групи людей протиставляються інтересам рівнян, а маніпуляцію бійцями і використання АТОВців вважають моральним злочином. 

Публікуємо текст звернення. 

  

Фото Андрія Токарського

Звернення підписали громадські організації «Громадський актив Рівненщини», «Дзвони надії», Цивільний корпус «АЗОВ», «Воїни світла», «Рівненська варта», «Гроза Рівненщини»«УВО учасників бойових дій та учасників АТО»«Спілка учасників АТО і захисників вітчизни м.Рівне і Рівненської області Горинь» Громадське формування «Козацька варта»,  ГО «Жіноча сотня», ГО «УНА-УНСО України», Благодійний фонд «Руєвит», ГО «Правий сектор», Добровольчий український корпус «Правий сектор»волонтери Інна Білецька, Наталія Лозовська, Ірена Нагорна та інші. 

Передісторія захоплення землі в Парку Слави:

Нагадуємо, невідома фірма весною 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Засновник цієї фірми пов`язаний з керівниками структур «Набережного кварталу» у Рівному.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників також прямо пов`язана з "Набережним кварталом" – авт).

Але міліція, під наглядом прокуратури, закрила кримінальне провадження, в звязку із відсутністю в діях юридичної особи складу кримінального правопорушення.

Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави. Продовжити тут будівельні роботи, правда, безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, нинішній керівник парківського «інвестора».

Нині Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

З приводу сфальсифікованої експертизи громадські активісти написали заяву про злочин. Поліція відкрила кримінальне провадження щодо цього і вже опитала чотирьох свідків. Рівняни замовили нову експертизу, яка вже юридично підтвердила попередні фальсифікації.

Тепер до захоплення рекреаційної землі забудовник підключив АТОвців, частина з яких захотіла отримати собі житло саме на Пагорбі Слави. Поряд з АТОвцями у намірах забудувати Парк Слави знову «засвітився» «Набережний квартал».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору