РІВНЕНЩИНА

Все собі – про 50 мільйонів, 800 будинків, Хомка і «свободну» громадськість

30.12.2016, 15:32      Юрій Дюг      Переглядів: 2284

На початку вересня на сайті Рівнеради опублікували проект рішення виконкому «Про організатора конкурс у з вибору управителів для багатоквартирних будинків у Рівному». У ньому до складу конкурсної комісії запропонували лише чиновників та трьох депутатів Рівнеради. Непрозорий принцип формування комісії обурив місцеві громадські організації. Натомість влада обіцяла доопрацювати проект рішення та врахувати всі зауваження. Але…  в кінці жовтня проект без обговорення збирались винести на розгляд виконкому. Щоправда, після скандалу в соціальних мережах в останній момент таки зняли з розгляду.

Щоб конкурс із вибору управителів для багатоквартирних будинків відбувався відкрито та прозоро, громадські організації, які займаються питаннями ЖКГ, написали звернення міському голові Володимиру Хомку.  Хотіли  знати його позицію, а тоді визначатися, чи подавати кандидатури в комісію. Адже на зустріч з активістами представники управління ЖКГ публічно на камери апелювали - включать до складу комісії тільки ті організації, у статуті яких  вказана «діяльність у сфері ЖКГ». 

Дати відповідь на звернення громадських організацій мер не встиг (закон дозволяє робити це впродовж 30 днів). А зібрав засідання виконкому. Громадській організації в комісію таки включили. За її склад проголосували на виконкомі.

Крім чиновників, долю будинків вирішуватимуть і депутати Рівненської міської ради. Фракцію «Самопоміч» представлятиме Назарій Поліщук, БПП – Андрій Кузьміч, «Радикальну Партію» - Роман Стасюк, «Батьківщину» - Галина Кульчинська, «Громадський контроль» - Любов Романюк, «УКРОП» - Олександр Довжаниця, «Свободу» - Олег Карпяк.

 

Набагато цікавіша ситуація з представниками громадських організацій. Мало того, що більшість рівнян про них майже не чула, то ще й всі з цих учасників мають відношення до партії «Свобода». Гнеся Олександра Анатолійовича до комісії делегувала ГО «Громадська Організація "Центр Сприяння Розвитку Міст І Регіонів", засновником якої є депутат Рівнеради від «Свободи» Роман Петролюк. Громадська організація "Волонтерський рух "Покрова" з … Острога делегувала в комісію Конькову Галину Борисівну, яка у 2015 році була кандидатом у виборчому списку ВО «Свобода» до Рівненської міської ради. Громадська організація «Місто мого серця» делегувала Шевчук Ірину Юріївну, яка також у 2015 році була кандидатом у виборчому списку ВО «Свобода» до Рівнеради. 

Дуже вболівають за комунальну галузь міста і в «Студентській раді РДГУ», тому делегували в комісії Шарову Юлію Сергіївну, яка, ви не повірите, у 2015 році була кандидатом у виборчому списку ВО «Свобода» до Рівнеради. І наостанок від ГО «Час дій» у комісію увійде колишній «свободівець» Лащук Олександр Іванович, який раніше був критиком Володимира Хомка, а останні два роки активно захищає його позиції всіма доступними способами.

РУЧНІ КОМПАНІЇ

Хто ж може потенційно брати участь у конкурсі з вибору управителів? Знаних компаній на ринку фактично немає. Більшість місцевих компаній, інформацію про які можна знайти у відкритому доступі, засновані у 2014-2016 роках і досвіду управління будинками практично не мають. Вийняток може становити компанія «Рівне Дім Сервіс», яку часто хвалив міський голова Володимир Хомко. Зараз компанія надає аварійні послуги мешканцям, яких обслуговують декілька ЖКП, та займається парком «Хімік».

Інші більш-менш відомі компанії краще класифікувати за політичними партіями, адже їх засновники так чи інакше мають відношення до депутатів більшості партій, які представлені в Рівнераді. 

«Радикальна партія». Депутату радикалу Роману Стасюку доведеться оголошувати конфлікт інтересів та не голосувати, якщо його комунальна компанія «Арм Еко» (понад 10 років був засновником) таки спробує взяти участь у конкурсі. Крім того, подейкують, що прихильна до нього людина очолює одне з Рівненських ЖКП. Не варто списувати з рахунків іншого радикала, начальника ЖКП «Західне» Миколу Тарасюка, який був засновником управляючої компанії «Західна». Також на території його ЖКП випливла дивна фіктивна управляюча компанія «Єврокомунсервіс».

«Громадський контроль». Головним «комунальником» тут виступає депутат Рівнеради Святослав Євтушенко. Точніше його дружина Ольга, яка є засновником «Другої рівненської управляючої компанії» та ще низки створених, а пізніше ліквідованих управляючих компаній.

«УКРОП». В комунальній сфері партія представлена екс-кандидатом на виборах до Черкаської міської ради Юрієм Кубрицьким. Він працював юристом у черкаській управляючій компанії  "Придніпровська СУБ", а цьогоріч начальником Рівненського ЖКП «Сонячне». Також Юрій Володимирович є співзасновником «Управляючої компанії «Сонячне», яка зареєстрована за адресою ЖКП «Сонячне». Тут же зареєстрована і управляюча компанія «Рівненська служба утримання будинків», керівник якої Работенко Ігор Павлович був керівником черкаської «Служби управління будинками», в структурах якої і працював Юрій Кубрицький.

«Свобода». Активісти цієї партії створили управляючу компанії «Для людей», яка зареєстрована в Здолбунові. Її засновники Верещук Віктор Володимирович – член партії «Свобода», був членом ДВК на виборах 2014 року, Козачок Дмитро Віталійович та Бондарець Олександр Іванович – помічники народного депутата Олега Осуховського.

Також участь у конкурсі можуть взяти управляючі компанії  «Перша рівненська управляюча компанія», «Чистота і порядок», «Пічніч», «Комфортний дім», «Рівнеспецбудінвест» та інші. Власне, для того, щоб управляти будинками, компанія не обов’язково має містити в назві слово «управляюча», достатньо лише мати відповідні КВЕДи. Саме тому перелік охочих управителів ми знатимемо після оголошення конкурсу та прийому документів.

Однак вже зараз є підстави вважати, що принаймні 7 учасників конкурсної комісії можуть мати потенційний конфлікт інтересів при голосування. Про це вони будуть зобов’язані повідомити і не брати участь у голосуванні, інакше їх притягнуть до відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення.

Стаття 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів  тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів  тягне за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення,  тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.  


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору