РІВНЕНЩИНА

Фальсифікацію експерта щодо парку Слави у Рівному розглядатиме інший склад суддів

13.01.2017, 17:04      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 1414

Тепер судову справу, в ході якої забудовник-правопорушник намагається вчергове прихопити шмат землі у рівненському парку, розглядатимуть судді Юлія Мамченко, Анжела Маціщук, Антоніна Гулова. 

У справі, під час якої забудовник-правопорушник намагається вкотре прихопити шмат землі у рівненському парку Слави, змінився склад суддів. Також судді оголосили перерву в розгляді апеляції.

Про це йдеться в ухвалі Рівненського апеляційного господарського суду, прийнятій 28 грудня 2016 року.

Нагадуємо, Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

З приводу сфальсифікованої експертизи громадські активісти написали заяву про злочин. Поліція відкрила кримінальне провадження щодо цього, отримала дозволи в суді на ознайомлення з первинними документами. Рівняни замовили нову експертизу, яка вже юридично підтвердила попередні фальсифікації. Цю експретизу Рівнерада долучила до тексту своєї апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу Рівнеради розпочала розглядати колегія суддів, у складі головуючого судді Михайла Петухова та суддів Антоніни Гулової й Анжели Маціщук. Однак через хворобу Михайла Петухова в суді визначили йому заміну: Юлію Мамченко. Саме вона тепер головуватиме в засіданні.

Тож суд, уже в новому складі, прийняв до провадження апеляційну скаргу Рівнеради. Після цього призупинив розгляд справи. Адже Вищий господарський суд має розглянути скаргу представниці руху «Захистимо Рівне» на ухвалу Рівненського апеляційного госпсуду, яким той (ще за попереднього складу суддів - авт.) відмовив їй у спробі судового захисту землі на Пагорбі Слави від забудовника-правопорушника.

Передісторія:

Нагадуємо, невідома фірма весною 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Засновник цієї фірми пов`язаний з керівниками структур «Набережного кварталу» у Рівному.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників також прямо пов`язана з "Набережним кварталом" – авт).

Але міліція, під наглядом прокуратури, закрила кримінальне провадження, в звязку із відсутністю в діях юридичної особи складу кримінального правопорушення.

Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави. Продовжити тут будівельні роботи, правда, безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, нинішній керівник парківського «інвестора».

Нині Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

З приводу сфальсифікованої експертизи громадські активісти написали заяву про злочин. Поліція відкрила кримінальне провадження щодо цього і вже опитала чотирьох свідків. Рівняни замовили нову експертизу, яка вже юридично підтвердила попередні фальсифікації.

Тепер до захоплення рекреаційної землі забудовник підключив АТОвців, частина з яких захотіла отримати собі житло саме на Пагорбі Слави. Поряд з АТОвцями у намірах забудувати Парк Слави знову «засвітився» «Набережний квартал».

Водночас рівненські волонтери і добросовісні ветерани АТО вимагають не допусити будівництва в парку Слави.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору