РІВНЕНЩИНА

Мешканці скандальновідомого гуртожитку отримали черговий шанс на приватизацію свого житла

24.01.2017, 20:50      Олександр Мельничук, «Четверта влада»      Переглядів: 610

Мешканці гуртожитку, як зазвичай, прийшли на сесію з дітьми та плакатами

24 січня, під час сесії Рівнеради, мешканці  гуртожитку на Небесної сотні, отримали черговий шанс на приватизацію своїх кімнат.

Нагадуємо, мешканці гуртожитку на Небесної сотні, 6А бояться залишитися без житла. І переконані, що на ласий шмат землі у центрі міста хтось має бізнесові плани.

У листопаді депутати Рівнеради надали у приватизацію гуртожиток. Щоправда за умови, висновку повторної експертизи, що будинок не аварійний. Влада досі не надала кімнати у приватну власність. Пройшло дві експертизи. Перша, березнева, сказала, що будівля аварійна, а отже людей треба виселяти. Висновок другої експертизи з`явився наприкінці 2016-го. У ньому йдеться, що будинок потребує ремонту, але не аварійний. 

Сьогодні, перед голосуванням питання, депутати пішли на перерву, під час якої відбулася нарада представників фракцій Рівнеради щодо голосування за це ж питання  10-хвилинна перерва розтягнулася на понад 20 хвилин, але депутати повернулися з перерви без узгодженої позиції.

Представники фракцій «Самопоміч», БПП та «Свобода» Ігор Ковалець, Богдан Гапяк та Юрій Осіпчук переконували мешканців гуртожитку. що найкращим варіантом для них буде тимчасове відселення в інший будинок, а Рівнерада начебто бере на себе відповідальність провести реконструкцію гуртожитку й гарантувати мешканцям повернення туди.

Проте мешканці, в розмові з депутатами, пояснили що такий варіант їх не влаштовує. тому що, за їх словами, як тільки вони поїдуть зі своїх кімнат, гуртожиток завалиться і що в гарантії реконструкції свого повернення вони не вірять.

Інша пропозиція, Святослава Стельмащука, передбачала виведення будівлі з маневрового фонду та надання дозволу мешканцям на приватизацію кімнат. 

Перед голосуванням виступила депутатка з округу мешканців гуртожитку Алла Іванова і зачитала пропозицію, яку, на її думку, мали би підтримати більшість в раді:

1. Вивести гуртожиток з маневрового фонду і дати можливість приватизувати житло.

2. Провести капітальний ремонт будинку за кошти міського бюджету до 2018 року.

3. На час ремонту надати мешканцям житло, не гірше теперішніх умов.

4. Гарантувати сім`ям повернення в свої кімнати і рекомендувати створити ОСББ.

Саме цю пропозицію поставили на голосування першою. Одного голосу не вистачило, аби її прийняли. ЗА проголосували 21 депутат.

Тоді поставили на голосування пропозицію Святослава Стельмащука. Різниця в тому, що його пропозиція не передбачає відселення. І от тут таки голосів вистачило  ЗА 23 депутати.

За словами мешканців гуртожитку, це саме те, чого вони добивалися. Далі, за їх словами, вони будуть оформляти документи на приватизацію кімнат, а в разі відмови – звертатимуться до суду.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору