РІВНЕНЩИНА

Як борються зі снігом у Рівному і скільки штрафів та за що отримали відповідальні за стан доріг

08.02.2017, 22:14      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1978

Начальник РШЕУ Віктор Климук менш ніж за тиждень отримав чотри штрафи за неналежний стан доріг у Рівному

Рівне зустріло 8 лютого з 20-сантиметровими покривами снігу, хуртовинами та ожеледицею. Ковзкі засніжені дороги – проблема не лише водіїв, а й комунальників та поліції. «Четверта влада» дізнавалася як Рівненське шляхово-експлуатаційне управління працює на дорогах і скільки штрафів за неналежний стан доріг взимку сплатив його керівник.

– Дороги в місті бажали би бути кращими. Враховуючи погодні умови, скажемо так, більш-менiш. Техніки було б достатньо, вони більше б зробили. Але, скажемо так, рух не стає. Рух іде, –  розповідає начальник сектору безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції Сергій Коханюк.

У Рівненському ШЕУ робота кипить. Тут усі на голках, бо зима цьогоріч сувора, а у них класично не вистачає техніки і робочої сили. 

Начальник Рівненського шляхово-експлуатаційного управління Віктор Климук розповідає як його підлеглі сьогодні працюють на дорогах. Про це дивіться у відео «Четвертої влади».

Сайт з прогнозом погоди у начальника РШЕУ – сторінка за замовчуванням. Втім попри проінформованість комунальників, на дорогах міста трапляються неприємні ситуації. Як от нашуміле ДТП на Степана Бандери. Віктор Климук вважає, що у більшості зимових ДТП в яких причиною став, зокрема, дорожній фактор, винні й самі водії. Хоча не заперечує, що шляховики не допрацювали. 

Щодня є шанс працювати краще. Сьогодні це робили так:

–  Розпочали роботи сьогодні ще з першої години ночі. Ще з ночної зміни проводили розчистку основних магістральних вулиць міста. Для роботи було задіяно вісім МАЗів, п’ять ЗІЛів. Для розчистки і посипки вулиць міста, – каже начальник Рівненського шляхово-експлуатаційного управління Віктор Климук, – Крім того було задіяно три грейдера і п`ять одиниць тракторної техніки. Це тільки Рівненського ШЕУ. Крім того чотири одиниці тхніки Тресту зеленого господарства в паркових зонах. І чотири одиниці техніки КТП 1728 - для розчистки пішохідних зон, площ, майданів.  

 Скільки людей зараз в процесі задіяно?  журналістка.

– Двірників 100 чоловік і 20 чоловік шляхових робітників. Їхня робота спрямована на розчистку зупинок громадського транспорту центральної частини міста.

– Протягом зими чим посипали дороги? Коли купували матеріали? 

– Ми використовуємо три види матеріалів. Пісок, відсів і добавляємо сіль. Робимо піщано-відсівну, або піщано-соляну суміш і ними обробляємо дороги і пішоходні зони. Залежно від температурних показників.

Віктор Климук не розуміє чому патрульні за день складають на нього по кілька протоколів. Одного, каже, достатньо, аби зрозуміти помилку

– Ви якийсь об’єм купували перед Новим роком чи минулого року?

– Ми основні матеріали заготовляли до Нового року. Тобто у літній період ми завезли необхідну кількість піску, відсіву. Сіль докупляєм ще й зараз зимою в процесі виконання робіт. Тому що сіль має таку властивість як залежуватись, каменіти. То ми її поступово докупляєм. По вагону, по два.

Пальне, сіль, пісок і відсів, судячи із наданих Віктором Климуком розрахунків, минулоріч обійшлися міському бюджету принаймні у 950 тисяч гривень. 

За неналежний стан дороги у Рівному на керівника РШЕУ патрульні щоразу складають адміністративний протокол. Він, звичайно ж, супроводжується штрафом. Віктор Климук каже цієї зими отримав більше десяти протоколів.

– Скажіть, сплачуєте ви особисто, зі своєї кишені? – журналістка.

–  Так. Із заробітної плати.

– Скільки вже витрачено?

– Один протокол 1020 грн. За п`ятницю минулу, коли пішов льодяний дощ – два і в понеділок дооформили ще два. Практично за один день п`ятниці, коли була надзвичайна погодня умова, на мене складено чотири протоколи. І кожен по вартості 1020 грн.

Тим часом поліція Рівного попереджає – на дорозі досі небезпечно. Про небезпеку говорить й вчорашня статистика ДТП – їх було 9. Водіїв закликають бути обережними і з`ясовують причиною скількох аварій став дорожній фактор. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору