РІВНЕНЩИНА

Комфортне життя та створення ІТ-острову: у Рівному вдруге пройшов Форум «майбутнього»

15.02.2017, 13:30      На правах реклами      Переглядів: 2208

Днями у Рівному у конференц-залі готелю «Мир» вже вдруге відбувся Форум майбутнього «Файне місто». Втім, якщо минулого разу він мав суто дискусійний характер, то цього разу він відбувся у формі оксфордських дебатів.

Традиційно організатором форуму є рівненська компанія «Fine City Development». Цього разу говорили на тему «Чи є у Рівного реальні шанси стати «Кремнієвою Долиною» України?». Формат дебатів передбачав наявність двох команд «За» і «Проти» у складі трьох запрошених гостей.

Відтак, до команди «За» увійшли: директор компанії «Fine City Development» Євген Щербаков, відомий львівський архітектор, один з авторів концепції забудови житлового мікрорайону «Басів схил» Тарас Бєляєв та ІТ-підприємець, який працює з відомою ІТ-компанією «Soft Serve», Олександр Лазорчук.

Команду «Проти» у свою чергу склали ІТ-підприємець, співзасновник і засновник багатьох ІТ-компаній, співзасновник компанії «JayRocks» Тарас Тарасов, відомий архітектор, співавтор концепції забудови житлового мікрорайону «Басів схил» Андрій Бєляєв та керуючий партнер проекту «Креативний портал» Ілля Кенігштейн.

У першому раунді дебатів кожен учасник команди у відведений час мав навести свої аргументи за чи проти ідеї створення у Рівному так званого ІТ-кластера, який вміщуватиме в собі провідні ІТ-компанії України. На це кожному з них відводилось по 7 хв часу.

Наприклад, директор компанії «Fine City Development» Євген Щербаков, який виступав «за», наголосив, що у Рівному є всі передумови для цього. А він разом із іншими представниками компанії бачить свою місію у тому, аби створити у Рівному креативний, комфортний та інноваційний житловий квартал, який буде приваблювати працівників ІТ-сфери України, так, аби вони хотіли переїжджати в Рівне, жити тут і творити:

- Ми хочемо створити у Рівному цей кластер креативних індустрій, який далі буде процвітати і давати Рівному якийсь поштовх. Фактично, ми вже почали це робити. Наш перший проект – мікрорайон «Басів схил». У його основу були покладені найсучасніші урбаністичні концепції. Особисто я не бачу нічого, що б заважало цьому. Все у нас є: і аеропорт, і хороший університет, і бізнес, і добре транспортне сполучення. Саме тому Рівне цілком може стати цією точкою опори для нового так званого ІТ-острову, - наголосив Євген Щербаков.

У свою чергу противники цієї точки зору з опозиційної команди пояснили, чому не вірять у створення такого ІТ-кластеру у Рівному. Зокрема, співзасновник компанії «JayRocks» рівнянин Тарас Тарасов пояснив, чому він із сім’єю вирішив переїхати з Рівного до Києва:

- Я намагався робити все, щоб розвинути тут ІТ. Багато чого мені вдалося. Зараз у Рівному працює 3 мої компанії. Але мені довелося поїхати з Рівного, бо в нас з дружиною підростали діти, які почали потребувати якісної шкільної освіти, яку ми в Рівному, на жаль, не знайшли. Насправді не так важливо якісь хороші будинки, не так важливі дороги, не так важливі дитячі майданчики. Важливо це все у сукупності. А у Рівному на сьогоднішній день немає таких базових речей, як садочки, дороги, нормальні безпечні дитячі майданчики тощо, - зазначив Тарас Тарасов.

Після того, як висловилися усі члени команд, кожну з них балами оцінило компетентне журі, до складу якого увійшли: головний організатор Форуму майбутнього, комерційний директор компанії «Fine City Development» Сергій Гемберг, секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук, заступник міського голови міста Рівного Віталій Герман, директор рівненської філії ІТ-компанії «Soft Serve» Сергій Сидорчик, фахівець з політичних та комунікативних комунікацій з Києва Денис Маркішев та підприємець Олег Каштан.

Відтак, за підсумками першого раунду із сумою у 26 балів, що усього на 3 бали більше, ніж у суперника, перемогла команда «Проти».

Другий раунд передбачав ряд перехресних запитань від однієї команди іншій. Було задано багато цікавих питань та отримано не менш цікаві відповіді. Втім, цього разу журі на 3 очки вище оцінило команду «За», яка отримала 28 балів. Та у підсумку перемогла дружба, адже дебати завершилися з нічийним рахунком 51:51.

Як зазначив наприкінці один із організаторів форуму майбутнього "Файне місто" та голова журі Сергій Гемберг, з цього можна зробити лише один висновок: насправді усі учасники обох команд є за одне, просто вони по-різному бачать шляхи реалізації цього у нашому місті. Власне, саме для пошуку цих шляхів і проводиться цей захід:

- Метою Форуму майбутнього є віднайти і створити актив, який і займатиметься, власне, побудовою майбутнього у нашому місті. Саме для цього ми і піднімаємо такі дуже актуальні теми, аби зрозуміти, куди рухатися, що саме потрібно для щасливого і комфортного життя у Рівному і як цього досягти. Саме у дискусії і зароджується дія, - наголосив Сергій Гемберг.

До речі, після завершення дебатів запрошений гість з Києва Ілля Кенігштейн, який був учасником команди «Проти», представив усім відвідувачам Формуму майбутнього свій революційний проект «Креативний портал» - такий собі «blue ocean». За словами організаторів заходу, такі форми і моделі економіки на сьогоднішній день є перспективними, а тому у змозі також наблизити наше щасливе майбутнє.

Варто додати, що невдовзі телеверсію дебатів Другого Форуму майбутнього можна буде побачити в ефірі телеканалу «Ритм».

До слова, Форум майбутнього на різні актуальні теми планують проводити у Рівному щомісяця. Організатори форуму хочуть дотримуватися саме оксфордського формату дебатів. І обіцяють долучати до нього якомога більше учасників та експертів із Рівного, інших міст та країн.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору