РІВНЕНЩИНА

На Рівненщині через тримання дітей у холоді директором інтернату порушили кримінальне провадження

17.02.2017, 14:41      портал «Четверта влада»      Переглядів: 985

Директор Ясининицького навчально-реабілітаційного Центру Степан Копера тепер пояснюватиме і правоохоронцям, чому у кімнатах дітей, ввірених йому для піклування, було холодно. Фото порталу ЧаРівне.інфо.

Зареєстрували два кримінальні провадження щодо злочинів у сфері службової діяльності, ймовірно, вчинених посадовими особами Ясининицького навчально-реабілітаційного Центру. Так правоохоронці зреагували на викриття рівненських журналістів телеканалів «Інтер» та «1+1».

Повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.

Зокрема, прокуратура Рівненської області розпочала досудове розслідування за ч.1 ст.364 КК України (за фактом зловживання службовим становищем).

Зокрема, у матеріалах ЗМІ про недотримання у приміщенні дитячого закладу належного температурного режиму, йшлося також про те, що на момент журналістської роботи в установі була закрита практично більшість кабінетів та відсутня значна кількість працівників. На думку прокуратури, це свідчить про безпідставне нарахування та виплату їм заробітної плати.

Організацію досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні доручено здійснювати органам поліції.

Також Рівненське районне відділення поліції внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення службовими особами Центру кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, за фактом службової недбалості, що виразилось в умисному заниженні температурного режиму (до +13° С) в кімнатах, де утримуються вихованці закладу – діти з особливими потребами.

Крім того, прокуратура Рівненської області скерувала начальнику управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації лист-вимогу про вжиття невідкладних заходів щодо усунення порушень температурного режиму та недопущення їх в подальшому.

Вчора під час прес-конференції, вже після викривальних матеріалів журналістів, начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський пояснював, що в закладі є два види опалення: газове та електричне:

– Вночі подавалася температура у повному об`ємі. З 9-ї години ранку до 14-ї припинялася подача теплоносія. Жодних вказівок з боку ОДА щодо економії коштів не було.

На цій же прес-конференції директор Ясининицького навчально-реабілітаційного Центру Степан Копера визнав свою провину.

– Я прийняв таке директорське рішення, щоб зекономити на газі і зберегти  кошти. Мене підкупило те, що діти встають і йдуть на фізкультурні заняття, одні-другі, прогулянки. Тобто діти рухаються і тепло вдягнені.

Степан Копера виправдовується й тим, що жодна дитина протягом зимового періоду не хворіла на ГРВІ. 

Директору оголосили догану. А температура в Центрі, після скандалу, почала відповідати вимогам догляду за дітьми.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору