РІВНЕНЩИНА

Сімейні династії, одіозні рішення і заяви: хто із Рівненщини хоче до Верховного Суду

21.02.2017, 19:18      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 3431

Потрапити до Верховного суду хоче четверо суддів з Рівненського апеляційного господарського суду, двоє з Апеляційного суду області, Сарненського та Кузнецовського райсудів. Серед претендентів є троє науковців і один адвокат. Усі фото, крім підписаних у матеріалі, з архіву «Четвертої влади»

16 претендентів  із Рівненщини змагаються за крісла у новому найвищому судовому органі України – Верховному суді. Серед них десятеро діючих суддів, окремі із яких мають родичів серед правоохоронців і відомі своїми рішеннями. До Верховного суду прагнуть потрапити також двоє відомих у Рівному екс-суддів, двоє викладачів Острозької академії та професор МЕГУ імені Степана Дем’янчука.

Хто із Рівненщини хоче до Верховного суду України – можна ознайомитися в аналітичних довідках  «ЧЕСНО. Фільтруй Суд!». Публікуємо зібрану з офіційних джерел інформацію про претендентів. 

Діючі судді

Березень Юрій Валентинович – кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Працює на посаді судді Сарненського районного суду Рівненської області з 2003 року.

Додатково

У 2007 році був призначений головою Сарненського районного суду Рівненської області.

Бучинська Галина Богданівна – кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року, а на посаді судді Сарненського районного суду Рівненської області з 2011 року.

Суддя Галина Бучинська (у центрі фото)

Зв’язки

Чоловік судді, Рябий Євген Ігорович працює прокурором відділу організації представництва в суді та при виконанні судових рішень в прокуратурі Рівненської області. До серпня 2016-го він був заступником прокурора Рівненської області. Керівний склад прокуратури, нагадаємо, оновили після проведення операції «Бурштин» на Рівненщині та затримання колеги Рябого – Андрія Боровика. 

Додатково

У 2015 році суддя Бучинська у складі колегії суддів ухвалила постанову на користь приватного підприємства «Альянс-вест», яке судилося з міською владою Рівного за клаптик землі в центрі міста. Як писала «Четверта влада» підприємство планувало збудувати на земельній ділянці торговий центр. При цьому, депутат Рівнеради Людмила Туровська повідомляла, що проти цього виступали мешканці навколишніх будинків.

Демянчук Юрій Григорович 
– кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

На фото суддя Юрій Дем`янчук

Працює суддею з 1995 року, а на посаді судді Рівненського апеляційного господарського суду з 2010 року.

Зв’язки

Дружина судді Демянчук Світлана Василівна до 2016 року працювала суддею Апеляційного суду Рівненської області.

Додатково

У 2000 році був призначений головою арбітражного суду Рівненської області. У 2007 році вдруге був призначений на цю посаду (арбітражний суд Рівненської області на той момент став господарським судом Рівненської області).

Дужич Сергій Порфирійович – кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Суддя Сергій Дужич

З офіційних джерел відомо про роботу суддею з 2000 року, на посаді судді Рівненського апеляційного господарського суду з 2011 року.

Ковтунович Микола Іванович – кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Працює на посаді судді Кузнєцовського міського суду Рівненської області з 2004 року.

Коломис Вікторія Вікторівна – кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Суддя Вікторія Коломис

Працює суддею з 2000 року, а на посаді судді Рівненського апеляційного господарського суду з 2010 року.

Порушення прав людини

Портал «Волинські новини» повідомляв про те, що суддя Коломис, розглядаючи справу щодо Завокзального ринку міста Луцька, нібито не дозволила бути присутніми на судовому засіданні деяким журналістам, підприємцям та депутату.

Маринич В’ячеслав Карпович – кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Працює суддею з 2004 року, а на посаді судді Апеляційного суду Рівненської області з 2013 року.

Сумнівні рішення

Суддя В’ячеслав  Маринич був головуючим під час вирішення питання про відсторонення від посади начальника Сарненського районного відділку поліції Ігора Харитонова.

У березні 2016-го року співробітники СБУ задокументували причетність поліцейського до «кришування» незаконного видобутку бурштину. Відносно Харитонова відкрили кримінальне провадження. Крім того, поліцейського відсторонили від посади.

На початку травня 2016-го року колегія суддів Апеляційного суду Рівненської області, до якої увійшов суддя Маринич  постановила ухвалу, якою скасувала відсторонення Ігоря Харитонова від посади строком на 2 місяці.

Незнамова Ірина Миколаївна – кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

З офіційних джерел відомо про роботу на посаді судді з 2000-го року.

Додатково

У 2001 році була призначена на посаду голови Кузнецовського міського суду Рівненської області, а у 2013 році вдруге була призначена на цю посаду строком на 5 років.

Огороднік Костянтин Михайлович – кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. 

Суддя Костянтин Огороднік

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Рівненського апеляційного господарського суду з 2010 року.

Статки

В електронній декларації 2015 року суддя вказав про наявність у нього та його дружини квартири та житлового будинку у м. Хмельницький (знаходиться за 205 км від м. Рівне, де розташований, у якому працює суддя). Іншого житлового приміщення, яке б знаходилися ближче до місця роботи, у декларації не зазначено.

Остапук Віктор Іванович 
– кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Суддя Віктор Остапчук. Фото: www.vru.gov.ua

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Апеляційного суду Рівненської області з 2013 року.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, син судді (Остапук Вадим Вікторович) протягом 2012-2015 років був адвокатом, з 2015 до 2016 року працював секретарем судового засідання у Рівненському міському суді Рівненської області, а в 2016 році став головним державним інспектором-кінологом у Волинській митниці ДФС.

Племінниця судді (Остапук Юлія Володимирівна) є працівником апарату Господарського суду Волинської області.

Двоюрідна сестра судді (Політика Наталія Адамівна) протягом 2002-2013 років була працівником апарату Луцького міськрайонного суду Волинської області (в якому у цей час працював сам суддя), а у 2013 році стала суддею Господарського суду Рівненської області. У квітні вона перевищувала свої повноваження, не дозволяючи журналістці «Четвертої влади» здійснювати аудіозапис засідання без її дозволу. 

Додатково

У 2004-му році був призначений на посаду заступника голови Луцького міськрайонного суду Волинської області, а у 2006-му став головою цього суду. У 2016-му році став заступником голови Апеляційного суду Рівненської області.

Судді у відставці

Квятковський Анатолій Степанович – кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.  

Працював суддею з 1993 року, а на посаді судді Апеляційного суду Рівненської області з 1999 року8 грудня 2016 року був звільнений з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Зв’язки

Згідно з декларацією за 2011-2015 роки, дружина судді (Квятковська Галина Ростиславівна) працює начальником відділу бухгалтерського обліку й звітності та матеріально-технічного і господарського забезпечення Рівненського окружного адміністративного суду.

Син судді (Квятковський Ярослав Анатолійович) протягом 2011-2014 років був прокурором прокуратури Гощанського району Рівненської області, а у 2014 році став суддею Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. Невістка судді (Квятковська Євгенія Олександрівна) протягом 2012-2014 років працювала адвокатом у Рівному.

Додатково

Суддя Анатолій Квятковський у складі колегії суддів брав участь у вирішенні питання про відсторонення від посади начальника Сарненського районного відділку поліції Ігоря Харитонова. У березні 2016 року співробітники СБУ задокументували причетність поліцейського до «кришування» незаконного видобутку бурштину.

Відносно Харитонова було відкрито кримінальне провадження. Його відсторонили від посади. Колегія суддів Апеляційного суду Рівненської області постановила ухвалу, якою скасувала відсторонення Ігоря Харитонова від посади строком на 2 місяці.

Втім, суддя Квятковський висловив окрему думку у цій справі, в якій зазначив, що відсторонення Харитонова є законним, а судове рішення апеляційної інстанції про скасування цього відсторонення є невмотивованим і необґрунтованим.

Шарапа Василь Миколайович – кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. 

Василь Шарапа

З березня 1993 року по квітень 2000 року працював на посаді судді Рівненського міського суду Рівненської області. У 2000-2001 роках обіймав посаду судді арбітражного суду Рівненської області, а протягом 2001-2006 років займав посаду судді господарського суду Рівненської області, з грудня 2006 року – суддя Рівненського окружного адміністративного суду. У 2016 році був звільнений з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Додатково

Як повідомляє сайт «ВСЕ» у 2014 році суддя Шарапа не погодився прийти на люстраційний комітет для спілкування з представниками громадських організацій, журналістами та людьми, справи яких розглядав, хоча про це просили активісти у зв’язку з обранням суддями голови Рівненського окружного адміністративного суду.

Також портал «ЧаРівне» повідомляв про те, що під час спілкування з активістами в залі суду суддя Шарапа заявляв про те, що сприймає Закон «Про відновлення довіри до судової системи України» як «розправу над суддями». Портал також оприлюднив відео, на якому суддя Шарапа не визнає сумнівності рішень, ухвалених його колегою суддею Оксаною Дудар щодо заборони мирних зібрань під час Євромайдану у Рівному.

Адвокати та науковці

Блащук Тетяна Володимирівна – кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Працює на посаді доцента кафедри цивільно-правових дисциплін НУ «Острозька академія».

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

У 2003 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Богачук Ярослав Олександрович – кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Ярослав Богачук. Фото:atty.com.ua/i/92

У 2001 році закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки.

У 2012 році очолював відділення Асоціації адвокатів України у Волинській області.

Є суддею Постійно діючого третейського суду при Торгово-промисловій палаті України.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2006 року.

Додатково

За інформацією «Волинського агентства розслідувань», Ярослав Богачук був адвокатом Ольги Таран, яку нібито незаконно виселили з будинку, а будинок продали на торгах тещі судді Луцького міськрайонного суду Віталія Ковтуненка.

Лідовець Руслан Анатолійович –  кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Руслан Лідовець. Фото з офіційного сайту Острозької академії

Завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін НУ «Острозька академія».

У 2005 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2005 року, дія якого була зупинена у грудні 2016 року.

Додатково

Протягом 2002-2010 років був депутатом Острозької міської ради.

Озерський Ігор Володимирович – кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Ігор Озерський. Фото з офіційного сайту МЕГУ 

Професор кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука.

У 2003 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. У 2011 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору