РІВНЕНЩИНА

Після уваги журналістів любомльські слідчі кинулися арештовувати 12 кілограмів вилученого на кордоні бурштину

21.02.2017, 17:38      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 1317

Вилучений в лучанина Олега Літвінчука бурштин. «Не можна вважати, що дії особи були спрямовані на переміщення цих предметів через кордон з приховуванням від митного контролю способом, що утруднює їх виявлення» – так оцінив дії чоловіка суддя апеляційного суду. Фото із visnyk.lutsk.ua

Любомльський суд арештував 12 кілограмів бурштину, які минулого року знайшли митники в автомобілі лучанина на митному пункті пропуску «Ягодин». Слідчі поліції взялися за «бурштинове» кримінальне провадження після того, як Апеляційний суд Волині звільнив чоловіка від адміністративної відповідальності за контрабанду бурштину і зібрався повернути його власнику. 

Нагадаємо, місяць тому «Четверта влада» писала про інцидент із затриманням 6-го травня 2016 року на митному пункті пропуску «Ягодин» автомобіля «Fiat Scudo» лучанина Олега Літвінчука. Прикордонники разом з митниками знайшли в транспортному засобі, який їхав до Польщі, 12,096 кілограмів бурштину в стані сировини. Чоловік приховав товар у спинці переднього пасажирського сидіння та в пластиковому ящику під особистими речами. Експертиза оцінила товар у 175 тисяч 200 гривень. 

У письмових поясненнях Олег Літвінчук вказав, що дорогоцінне каміння придбав біля ринку «Формула» в Луцьку у невідомої особи на імя «Микола» та хотів перемістити його за кордон за винагороду.

Після затримання митники оформили адміністративні матеріали і намагалися притягнути чоловіка до адміністративної відповідальності за незаконне переміщення бурштину за кордон. А правоохоронці через два місяці після затримання відкрили кримінальне провадження за статтею про придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом.

В адміністративній справі лучанину пощастило. Суд першої інстанції постановив визнати винним Олега Літвінчука в адміністративному правопорушенні стосовно незаконного переміщення бурштину за кордон, оштрафувати його та конфіскувати автомобіль і вилучений бурштин. Однак, апеляційний суд прийняв абсолютно протилежне рішення: виправдав чоловіка і вирішив повернути йому товар та автомобіль. 

Окрему історію мало кримінальне провадження проти Олега Літвінчука: його двічі закривали і двічі поновлювали. Відкрите в липні минулого року провадження вже в вересні закрили за відсутністю складу правопорушення. Однак, такі дії слідчого поліції не сподобалися начальнику Любомльського відділу Ковельської місцевої прокуратури і він всередині жовтня скасував постанову слідчого поліції про закриття провадження як незаконну та необґрунтовану і зобов`язав правоохоронців продовжити розслідування. 

Проте поліцейські із Любомльського відділу поліції того ж місяця знову закрили провадження за тією ж статтею про відсутність складу злочину. І лише після того, як суд апеляційної інстанції звільнив лучанина від адміністративної відповідальності і вирішив повернути йому і бурштин, і автомобіль, а портал «Четверта влада» написав про цей інцидент, начальник Любомльського відділу Ковельської місцевої прокуратури повтановою від 26 січня цього року знову скасував рішення слідчого про закриття провадження і зобов`язав продовжити розслідування. 

Тож слідчі поліції на початку лютого цього року звернулися до Любомльського районного суду аби арештувати вилучений в лучанина бурштин, як речовий доказ.

Сторона захисту апелювала до суду, мовляв, долю бурштину уже вирішив Апеляційний суд Волині під час розгляду справи про адмінправопорушення. Однак, суддя Алла Гайдук зазначила, що судове рішення в такій справі не обмежує вчинення з бурштином процесуальних дій у кримінальному провадженні і наклала арешт на дорогоцінне каміння.  


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору