РІВНЕНЩИНА

У рівненській поліклініці лікувати носову кровотечу у дитини порадили... червоною ниткою та ключиком

21.02.2017, 18:00      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 3694

Ілюстраційне фото з artesanias-minerales.com

20 лютого рівнянка Ірина Назарчук, разом з трирічною дитиною, прийшла в  дитячу поліклініку №3 у Рівному, що на Грушевського. Дитину турбувала носова кровотеча, тож жінка вирішила порадитися з лікарем що робити. Проте поради лікаря рівнянку, м`яко кажучи, здивували. Шоковані ними і в міському управлінні охорони здоров`я.

Про призначення отоларинголога Володимира Чижова рівнянка розповіла у фейсбук-групі Білі халати Рівного.

«Сьогодні були на прийомі у лора з приводу носових кровотеч. Лікар виписав гомеопатію ,омега 3 і.....червону нитку з залізним ключиком вішати на шию, тільки ключем на спину(!) між лопатками, протягом 14-ти днів носити. Хтось використовував такі методи лікування ?(це не жарт)!» – пише Ірина Назарчук.

Також лікар Володимир Чижов, який оглядав дитину, сказав, у якому саме аптечному пункті варто купити вказані ліки.

Допис викликав жваве обговорення. Переважна більшість коментаторів називає поради маячнею, проте кілька людей зазначили, що самі теж користувалися подібною порадою і нібито їм допомагало. У відповідь на такі коментарі інші дописувачі називають це ефектом плацебо: «речовиною без явних лікувальних властивостей, що використовується в якості лікарського засобу, лікувальний ефект якого пов`язаний з вірою самого пацієнта в дієвість препарату».

Ми спробували сконтактувати з лікарем Володимиром Чижовим, щоб почути його пояснення таким призначенням, які виглядають дуже далекими від доказової медицини. На жаль, прийом у лікаря на сьогодні закінчився, а за його номером мобільного кажуть, що «абонент знаходиться поза зоною досяжності».

Поспілкуватися вдалося з начальницею міського управління охорони здоров`я Віткорією Покоєвчук, яка також зацікавилася цим призначенням. Посадовиця, хоч і бачила допис рівнянки, ще не встигла поспілкуватися з лікарем, але планує це зробити найближчим часом. Так само, як і поспілкуватися з головним лікарем поліклініки. Вікторія Покоєвчук звертає увагу на дві недоречності в такому призначенні.

– Гомеопатія не включена до жодного протоколу, – каже посадовиця. – І ніякої доказової медицини в понятті гомеопатія ... [немає]. Вона собі існує та й існує. Але хто хоче займатися гомеопатією – будь ласка, ліцензія на приватну практику, і займайтеся тим, що не заборонено 

Що стосується ключика, то тут у мене навіть коментарів немає, – додає Вікторія Покоєвчук. – Я спитаю лікаря, що він прокоментує з цього приводу.

Як пише на своєму сайті дитячий лікар Комаровський, носові кровотечі – найпоширеніший варіант кровотечі без травми.

Носові кровотечі можуть бути як наслідком незначного пошкодження слизової оболонки носових ходів (наприклад, її пересихання), так і проявом серйозних хвороб внутрішніх органів, що супроводжуються ураженням судин і розладами системи згортання крові.

Носові кровотечі, що часто повторюються, — однозначний привід для обстеження та лікарського огляду.

Невідкладна допомога:

– посадіть дитину, нахиліть плечі трохи вперед;

– затисніть ніс пальцями в точці, показаній на малюнку, і не припиняйте тиск протягом 10 хвилин;

 


– прикладіть холод 3.8.1. на перенісся;

– полощіть рот холодною водою;

– якщо через 10 хвилин кровотеча не припинилася, притисніть ніс ще на 10 хвилин;

– кровотеча, що триває після повторного затиснення носа на 10 хвилин, вимагає невідкладного звернення за медичною допомогою.

При носовій кровотечі треба дуже постаратися, щоб дитина:

– не рухалася;

– не розмовляла;

– не кашляла;

– не сякала;

– не колупалася у носі;

– не ковтала кров.

Під час носової кровотечі та 1–2 годин після неї бажано, щоб дитина дихала ротом.

* * *

Профілактика. Носові кровотечі

Запобігання пересиханню слизової оболонки носових ходів: чисте прохолодне вологе повітря (особливо в спальні). Оптимальна температура – 18–20 °C, відносна вологість – 50–70%.

Зволоження носових ходів сольовими розчинами (фізіологічний розчин, наприклад) – як профілактичне, так і під час гострих респіраторних інфекцій.

Навчайте дітей навичкам правильного гігієнічного догляду за носом (носовичок, але не колупання в носі).

Повторні носові кровотечі можуть провокувати напруження при ускладненій дефекації: обговоріть з лікарем можливість застосування проносних засобів.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору