РІВНЕНЩИНА

Рівняни із будинків поруч ЖК «Театральний» скаржаться на захоплення дворів та загрозу їхньому житлу

24.02.2017, 16:01      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 4697

Мешканці будинків, які розташовані поруч з новим будівництвом, поскаржилися під час сесії Рівнеради на очікувані проблеми

Мешканці рівненських багатоповерхівок на вулиці Мазепи та Сагайдачного прийшли на сесію Рівненської міської ради аби поскаржитися на сусіднє із їхніми помешканнями будівництво. 

На сесії Рівнеради 23 лютого ініціативна група вимагала від чиновників зупинити будівництво і провести перевірки. 

– Ми, мешканці та ініціативна група багатоповерхових будинків на вулиці Мазепи, 1, 4, 6/8, 10, 20 та Сагайдачного, 2 прийшли сьогодні щоб відстояти свої права на життя, – виступає під час сесії рівнянка, що проживає на Мазепи,1, Ірина Мамчур. – Ми, засинаючи в страху, кожного вечора сподіваємося, що прокинемося вранці у своїй квартирі, де є стіни, а можемо прокинутися і над прірвою. Будівництво на вулиці Гетьмана Мазепи, 3 напряму загрожує нашому життю, – заявила представниця ініціативної групи мешканців. 

Жінка розповіла, що на цій ділянці за адресою Гетьмана Мазепи, 3 знаходиться старе русло річки Усті, а забудовник планує рейдерським шляхом захопити прибудинкові території сусідніх багатоповерхівок на Гетьмана Мазепи, 1 та Сагайдачного, 2.

Мешканці переконують, що в містобудівних умовах і обмеженнях забудовник допустив максимальний відсоток забудови земельної ділянки – 55%. Натомість, він нібито планує забудувати всі 100% своєї ділянки і захопити ще сусідні.

– Ми побачимо це рейдерське захоплення, коли він почне будувати заїзд до свого будинку із вулиці Гетьмана Мазепи, де вже не вистачає місця. Генпідрядник, який вказаний в паспорті будівництва, – ТОВ «Рівнетрансбуд» говорить, що не будує цей будинок, – розповідає представниця ініціативної групи. – Тобто ми навіть не знаємо хто будує на цій ділянці. Ми хочемо знати, хто видав, підписував та закривав очі на грубі порушення законодавства. Хто буде відповідати за зруйновані будинки? Де місто братиме гроші на ці будинки, бо вони будуть тріщати?

Мешканці багатоповерхівок вимагають від депутатів і міської ради зупинити химерну забудову історичної частини міста, провести перевірки на наявність порушень, а на час їх проведення призупинити дію дозвільних документів на будівництво.

– Там звели два поверхи буквально за місяць. Якщо ми будемо чекати, то скоро там буде дев`ять поверхів, бо бригади дуже швидко працюють, навіть по вихідних. Вимагаємо притягнути до відповідальності осіб, які закривали очі на порушення, не допустити рейдерського захвату територій сусідніх будинків, не допустити порушення висотності в історичній частині міста. В декларації там стоїть дев`ять поверхів, а в мене є документи, що там вже 11 має бути, – заявила жінка.

Звернення ініціативної групи мешканців

Начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Ігор Мічуда заявив, що за зверненням мешканців розпочав перевірку головний інспектор із нагляду.

 

Начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Ігор Мічуда каже, що на будівництві розпочинають перевірку

– Подані запити в усі відповідні інстанції. До 28 лютого мусять надати усі відповіді згідно цього будівництва. Розпочинається перевірка управління архітектури та містобудування і самого забудовника. Якщо якісь документи не відповідають нормам, це будівництво буде зупинене, будуть надані приписи про усунення, а також, якщо потрібно буде, воно буде зупинене і заборонене й буде зроблений припис про усунення порушень згідно того проекту, який подавався в управління містобудування та архітектури, коли бралися містобудівні умови і обмеження. Це буде на контролі, не дивлячись олігархи чи не олігархи, – заявив Ігор Мічуда. 

Міський голова Рівного Володимир Хомко також підтримав мешканців. 

– Він не має права навіть сантиметру зайняти землі, яку йому не видали. Для цього є поліція. Всі в`їзди і виїзди він повинен погодити з нами, – зазначив мер Рівного. 

Декларація про початок будівельних робіт на Мазепи, 3

Слово на сесії взяла і депутатка Рівнеради від цього округу Людмила Туровська. Вона каже, що вже не вперше міськрада надала під будівництво міні-ділянки, або як говорять «для ущільнення територій». Забудовник в таких ситуаціях, не маючи території для благоустрою, для дитячих і спортивних майданчиків, захоплює землю сусідніх прибудинкових територій. 

Депутатка Рівнеради Людмила Туровська каже, що містобудівні умови видані з порушенням

– Але питання, про яке ми говоримо, – унікальний варіант. В містобудівних умовах написано, що надано дві тисячі сто з чимось квадратних метрів під забудову, а забудовник бере більше 4 тисяч квадратних метрів. Про що мова: він забирає більше 100% землі, яку має. Тобто все забудовує на ділянці, яку йому надали, і заходить в сусідні ділянки: Мезепи, 1 і Сагайдачного, 2, – зазначила Людмила Туровська.

Депутатка каже, що вперше бачить містобудівні умови, в яких немає жодної конкретики. 

– Перший пункт: допустима висота будівель – не вказано. Тільки «за історико-містобудівним обгрунтуванням та містобудівним розрахунком». Питаю в управлінні містобудування, чи десь відмічено, що є таке історико-містобудівне обгрунтування, чи воно існує. Планування обмежень для зони регулювання: потім погодити в управлінні містобудування. Питаю, чи погоджували – ніхто не знає, – обурюється депутатка Людмила Туровська. – Мінімально допустимі відстані до існуючих будинків: згідно ДБН, але ніхто не знає як. Схема організації дорожнього руху – це взагалі кошмар. Сьогодні великі вантажівки проїжджають біля театру щодня, вони катаються через центр. Ніхто не перевіряє проектну документацію, технічні умови. Ввносяться зміни туди і їх не перевіряють!

    

Містобудівні умови і обмеження ділянки на Мазепи, 3. Для детального перегляду клікайте на зображення

  

Паспорт будівництва та план благоустрою і озелення ділянки будівництва. Для детального перегляду клікайте на зображення

Начальник управління культури Рівнеради Тарас Максименко аби вирішити питання з будівництвом, запропонував створити депутатську комісію на чолі з Людмилою Туровською для виявлення порушень. Також він зазначив, що чиновники закінчують роботу над історико-архітектурним опорним планом міста. Він має вирішити питання з висотною забудовою. 

Начальник управління культури Рівнеради Тарас Максименко вважає, що проблему допоможе вирішити історико-архітектурний опорний план міста

– В червні-липні його завершать, далі він пройде громадське обговорення і візування в Мінкульті. За ним буде заборонено в історичній частині будувати висотні будинки, це буде під великими обмеженнями. Будуть і функціональні обмеження: житло в історичному центрі міста буде майже під тотальним обмеженням і висотність 9, 11, 12 поверхів буде неможлива. Вони зараз будують по одних документах, а здавати їм доведеться вже згідно існуючого історико-архітектурного плану, – зазначив Тарас Максименко. 

Зрештою, депутатську комісію вирішили не створювати, поки перевірки не проведуть відповідні інстанції.

«Четверта влада» звернулася за коментарем до керівника фірми-замовника будівництва на Мазепи, 3 – директора ТДВ «Фабрика «Рівненчанка» Олександра Климчука. Оскільки керівника не було на момент телефонного дзвінка журналіста, пообіцяли передати йому залишений контактний номер. Протягом більше, ніж половини робочого дня, з редакцією ніхто не зв`язувався. Також був зайнятим керівник «Рівнетрансбуду» – фірми, яка нібито є генпідрядником на цьому будівництві.

Редакція готова почути пояснення від забудовника.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору