РІВНЕНЩИНА

Ще не масово, але вже миють. З початком весни на околицях Клесова починають працювати копачі (ФОТО)

02.03.2017, 22:06      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 2751

Щойно зійшла крига і розмерзлася земля, як на рівненському Поліссі почали працювати перші помпи. Застати за роботою з помпами нелегальних бурштинокопачів «Четвертій владі» не вдалося. Втім, як місцеві так і поліція кажуть, що вже були перші інциденти. Про це – у репортажі.

Усі фото зняті 2 березня 2017 року.

Південніше Клесова

Вїзд до селища Клесів з південного боку – від Федорівського перехрестя. Кілька чоловік ходять бурштиновими полями з сачками у руках.  Шукають бурштин. Помп нема.

З обох боків від дороги, яка від траси веде до Клесова, усе залито водою.

Для нелегальних копачів період на початку весни найкращий. Адже для нормальної роботи помпами треба вода, якої влітку може не бути.

Північніше Клесова

З іншого боку – на північній околиці Клесова людей більше. Близько 15 осіб. Також без помп.

Як чоловіки, так і жінки, шукають залишки бурштину на площах, раніше відпрацьованих підприємством «Бурштин України» та помпами.

При цьому більшість з людей, яких нам вдалося побачити тут – жінки.

Вони працюють сачками. У воді безліч сміття, переважно пластикових пляшок.

Ховають обличчя від камер, втім, роботу не припиняють.

Працюють від ранку. Втім, уловом, кажуть, похизуватися нема як. Бо бурштину вдається знайти мало – жменю. Увесь він дрібних фракцій.

Дехто їздить на традиційному транспорті копачів – квадроциклах. Можливо там у лісі, куди не дістатися легковим автомобілем робота йде активніше.

Місцеві, з якими вдалося поговорити, розповідають: зранку цього ж дня неподалік цього місця працювали кілька десятків помп. Очевидці кажуть, на вимогу поліції вони змотали шланги та покину територію. Причиною візиту поліції, за словами місцевих, стало пошкодження колій, до яких копачі працювали занадто близько і в результаті пошкодили.

На задньому фоні – чоловік у масці, який накинув її від моменту прибуття чужинців, тобто журналістів, і увесь час спостерігав, стоячи на віддалі.

Побажання добра та здоров’я на многі літа у одному жесті.

«Підстанція». Район на північний схід від центру Клесова

У районі «підстанції», як її називають місцеві, також кілька людей. Помп також нема. Лише сачки у руках.

Маємо те що маємо. На скільки це довго, я не можу вам сказати

Виконуючий обов`язки начальника Сарненського відділу поліції Сергій Смаглюк каже, що факти незаконного видобутку є, затримати копачів та припинити незаконний видобуток вдається не завжди.

– Сьогодні було три повідомлення, – розповідає Сергій Смаглюк. – Урочище «Хрести», Клесів. Виїжджали туди працівники роти особливого призначення, працівники Сарненського відділу поліції і бувший 52-ий, тобто спецміліція, по-простому. На даний час там нікого немає. Було повідомлення, про те, що поблизу кар`єру близько 30-ти мотопом. Чинили опір, затримати не вийшло. Але зараз на даний час нікого немає.

Першого березня о 20:30 надійшов рапорт інспектора про те, що 01.03 під час виїзду на повідомлення до урочища «Хрести», неподалік смт. Клесів невідомі з допомогою 15-ти мотопомп видобувають бурштин-сирець. На шляху до місця вчинення правопорушення з метою їх припинення, під`їзд до вищевказаного урочища було заблоковано групою невідомих у кількості 120 осіб, які поводили себе зухвало та агресивно відносно працівників поліції під час виконання ними службових обов`язків.

На вимогу припинити правопорушення та не втручатись в діяльність працівників правоохронного органу під час виконання службових обов`язків останні продовжували поводити себе агресивно та не дали змоги припинити факт незаконного видобутку бурштину. Ну і тут, скажем так, я вже не можу розголошувати дані, – каже Сергій Смаглюк.

На запитання про те, чого чекати і як ситуація в цілому Сергій Смаглюк каже:

Маємо те що маємо. На скільки це довго, я не можу вам сказати. Ви ж знаєте, ми чекаємо оперативний штаб. В нас є проблематика на даний час. Скажем так, я не можу сказати, що це на даний час дуже масовий видобуток, але факти є і сьогоднішній день це показав.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору