РІВНЕНЩИНА

В останню ніч вирішуються всі питання: чому у Рівнеоблраді знову хочуть поміняти голову

09.03.2017, 19:02      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1646

Кандидатура Миколи Драганчука на посаді голови Рівненської обласної ради категорично не влаштовує екс-голову Володимира Ковальчука і всю Радикальну партію. Незабаром на сесії стане відомо чи доведеться депутатам обирати нового очільника

Здавалося б позаду боротьба за крісло голови Рівненської обласної ради. Але ні. На сайті ради з`явився проект рішення «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Драганчука Миколи Миколайовича». Його автор – колишній очільник ради Володимир Ковальчук, який пішов зі скандалом і судами. «Четверта влада» з`ясовувала якою може бути доля проекту і хто готовий його підтримати.

Микола Драганчук – голова Рівненської облради з вересня 2016-го. До цього, починаючи з лютого минулого року, обласні обранці ніяк не могли визначитись з керівництвом. Рада була то «двоголова», то взагалі два літні місяці працювала без керівника. Нині вона працює без таких гучних конфліктів, більш одностайно. Особливо це проявляється у голосуваннях по бурштинових питаннях

Проект рішення на сайті Рівнеоблради

Миколу Драганчука обрали 8 вересня шляхом таємного голосування. «За» проголосували 39 депутатів, а 21 обранець не голосував. Проти цієї кандидатури з самого початку виступала Радикальна партія Олега Ляшка. А це 10 депутатів. Тепер же її представник Володимир Ковальчук пішов далі – подав проект рішення, який може все змінити. Наразі його творіння не потрапило до порядку денного через недотримання процедури. 

У пункті 4 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування» йдеться: «питання про звільнення голови ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради».

Тобто треба зібрати як мінімум 22 підписи депутатів, аби проект потрапив на розгляд сесії. Ми неодноразово телефонували Володимиру Ковальчуку, аби дізнатися чи працює він над цим. Але слухавку він не піднімав, або був поза зоною. Тим часом своїй сторінці у Фейсбуці він детально пояснив чому подав такий проект рішення.

Володимир Ковальчук очолював обласну раду протягом чотирьох місяців. Неодноразово стверджував, що за крісло голови не тримається. Фото «Четверта влада»

На думку Володимира Ковальчука, теперішній очільник ради  не володіє необхідними якостями і не є самостійною фігурою. Мовляв, за нього все вирішує партійна верхівка в Києві. Згадує про Природоохоронний фонд «розподілений так само, як і бюджет розвитку», нібито без врахування думок усіх депутатів. Підсумовує, що голова ради самоусунувся від питань бюджетних коштів, а союз дупутатів облради від БПП і «Батьківщини» є «гібридним об`єднанням».

Днями, як вже відомо багатьом моїм землякам, зареєстрував у Рівненській обласній раді проект рішення щодо висловлення не...

Опубліковано Володимиром Ковальчуком 19 лютого 2017 р.

 

Також пан Ковальчук пише, що за керівництва «батьківщинівця» Миколи Драганчука депутати роздали чимало бурштинових земель фірмам за якими стоять впливові і відомі особи. Зокрема, за «Санкамяном» сарненські бізнесмени. Втім депутат не згадує, що «за» надання бурштинових надр у користування двом фірмам у листопаді проголосували усі його присутні на сесії однопартійці.

Микола Драганчук каже, що він не боїться відставки. Зараз впевнений, що більшість депутатів не підтримає проект. Але може бути все, що завгодно.

– Щоб бути ще більш демократичним, я навіть готовий внести [проект] в будь-який момент на будь-яку комісію, на президію, навіть на розгляд сесії. Як кажуть, що в останній день, в останню ніч вирішуються всі питання. Якщо він подасть 22 підписи з такою вимогою, то це питання буде внесено. Я його навіть обіцяю, що внесу. Але законодавство ігнорувати не можна. Він це знає і він зараз його не лобіює. Хоча каже, що: «Я буду збирати підписи». Це його право.

Микола Драганчук каже, що попри депутатську більшість, яка його підтримала, може бути все, що завгодно

– Ми пам`ятаємо яка війна торік була за крісло голови облради. Як думаєте, чи вдасться Володимиру Ковальчуку зібрати підписи? – журналістка. 

– Це йде політична боротьба. І те, що зараз в обласні раді, після тих подій, які відбувалися, дякувати богу, що є спокій і є створена депутатська більшість, яка ефективно, продуктивно працює. Я не можу в цій ситуації говорити вдасться зібрати чи ні. Знову ж до тієї приславутої фрази, що все вирішується в останню ніч. На сьогодні 22 голоси у них немає. Їх немає теоретично і практично, але все може бути.

– В обласні раді є стала більшість в яку входить три фракції: БПП, «Батьківщина» і «Свобода» інші вони по ситуаціях, ситуативно приймають рішення і голосують. Але оця більшість, яка налічує більше 40 голосів, вона є, можна сказати, ключовою. Тому якщо хтось із цих партій захоче моєї відставки то це буде більш реально. Але на сьогодні, принаймні лідери фракцій, про це не хочуть й говорити. Але я не бог і не провидець, не знаю, що може бути через два тижні.

– Як гадаєте, члени Радикальної партії хочуть «радикального» голову?

– Ну так. А як же. Вони з знаєте, на рівні Києва Радикальна партія підписала угоду із президентом, що вони також ситуативно входять у більшість. І тому одна з вимог була Рівненська область, де вони хочуть реваншу. Тому така ситуація.

Сесія обласної ради відбудеться незабаром, 17 березня. Телефонуємо очільникам шести фракцій, аби дізнатися члени яких можуть підтримати проект і хто категорично проти. Більшість голів фракцій поки не можуть дати відповіді, бо ще не обговорювали це питання. Втім не усі. 

Очільниця фракції Радикальної партії Олега Ляшка Оксана Лозова каже, що у них не буває одноосібних рішень.

– У нас всі рішення приймаються на засіданні фракції, після того як ми обговорюємо всі питання. (...) Питання навіть не в тому, що ми бачимо іншого голову. Ми просто не бачимо головою цього. На жаль, коли він виступав з трибуни, коли було призначення, навіть звучало, що буде з нашого боку якийсь там рух. Ні. Ми хотіли конструктивізму і конструктивної роботи. На сьогоднішній день ми не бачимо. Ми бачимо тільки, що він виконує те, що йому кажуть кілька осіб. Так не можна. 

Оксана Лозова каже, що Володимир Ковальчук не хоче бути головою Рівнеоблради

Оксана Лозова говорить, що їй ще не відомо чи буде достатньо підписів. Каже, що це може бути навіть на ранок 17-го числа. Сподівається, що їхню фракцію підтримають депутати. 

– Хто, на вашу думку, може очолити раду? 

– В обласні раді є багато сильних,потенційно можливих очільників обласної ради. Є багато освічених, які працюють для людей. (...) Ми будемо спілкуватися, це має бути спільна думка депутатського корпусу. Питання ж не стоїть призначити голову. Питання недовіри даному голові. Це різні речі. 

Також пані Лозова наголосила, що Володимир Ковальчук за це крісло не бореться і боротися не буде. Хоча у своєму Фейсбуці він досі залишається головою обласної ради.

 

На сторінці у Фейсбуці Володимира Ковальчука досі вказано, що він голова обласної ради

Голова фракції політичної «Українське об`єднання патріотів – УКРОП» Діана Гордійчук поки не може сказати чи депутати фракції готові поставити свої підписи. 

– Не знаю. Ми не обговорювали це питання. 

– Влаштовує вашу партію кандидатура Миколи Драганчука на посаді голови?– журналістка.  

– У мене наразі немає до нього якихось претензій.

Очільник обласної «Свободи» Олександр Савчук саме був у маршрутці. Тому багато не розповів.  

– У нас з понеділка будуть збиратися фракції. Ми будемо обговорювати і вирішувати це питання. (...) Більшого я не скажу. Після того як ми обговоримо на фракції, тоді ми зможемо свою позицію офіційно трактувати і говорити.

Голова фракції політичної партії «Конкретних справ» Богдан Файфура також повідомив, що фракція не збиралась і питання не обговорювалось. Так само, зі слів депутата Віталія Бойка, питання не обговорювали й  члени фракції БПП «Солідарність». 

Керівник фракції ВО «Батьківщина» Микола Кучерук був зайнятий. Коротко повідомив: 

– Це негативне рішення, яке крім особистих амбіцій пана Володимира нічого не має спільного з розвитком області, або з поліпшенням роботи обласної ради. 

Звільнять депутати голову чи ні – нам невідомо, адже «все вирішує остання ніч». Втім ще одна «перестановка доданків» навряд когось здивує. 

Нагадаємо, конфлікт навколо того, хто очолить Рівнеоблраду бере свій початок від самого початку роботи Рівненської обласної ради сьомого скликання. 18 листопада 2015 року депутати, з подачі нардерпів-радикалів, головою обрали 33-річного депутата від Радикальної партії Олега Ляшка Володимира Ковальчука

Вже у березні 2016-го депутати звільнили Ковальчука і обрали головою депутата від БПП Олександра Корнійчука. Радикали протягом кількох місяців намагались вибороти крісло голови ради. Як результат – Ковальчук виграв суди двох інстанцій і на червневій сесії облради, з криками і бійками, депутати дійшли рішення – обидва голови написали заяви на звільнення

Микола Драганчук був заступником обох екс-голів. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору