РІВНЕНЩИНА

Суперечка через двісті мільйонів і запрошення на суд: якою була сесія Рівнеради (ФОТО)

16.03.2017, 14:49      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1631

Як розділити понад 200 мільйонів бюджету розвитку не розібравшись на що йдуть гроші і зробити так, щоб начальник УЖКГ не ходив «під статтьою»? Чому заступниця міського голови просить свого начальника не йти у відпустку перед важливими сесіями? Відповіді на ці і більше питань сьогодні можна було дізнатися на сесії Рівненської міської ради. «Четверта влада» традиційно підготувала фотогалерею і зафіксувала найяскравіші моменти засідання.

На цю сесію прийшло менше ніж зазвичай жителів гуртожитку на вулиці Небесної сотні, 6А.  Люди з травня минулого року вимагають приватизації кімнат в яких живуть уже довгий час. Нині вони перебувають у маневровому фонді міста. Попри те, що наприкінці січня депутати дозволили людям приватизувати помешкання.

Мер Рівного Володимир Хомко, нагадаємо, проти приватизції, бо вважає будівлю гуртожитку аварійною і не хоче брати на себе відповідальність якщо вона «завалиться». Після голосування депутатів на користь мешканців гуртожитку він думку не змінив. 

Цього разу мешканці гуртожитку прийшли на сесію без дітей, як раніше

Отримавши рішення сесії, Управління житлово-комунального господарства міста взялося не виконувати його, а пішло до суду. Позивається до міської ради і вимагає скасувати рішення депутатів. Мер Рівного Володимир Хомко вважає дії своїх підлеглих з УЖКГ правильними. 

Мер Рівного Володимир Хомко вважає, що якщо суд визнає рішення депутатів законним то начальник УЖКГ зніме із себе відповідальність 

– Рішення прийняте міською радою незаконне. І якщо зараз судприйме рішення, що воно законне – суддя буде відповідати. Може, нічого не станеться, воно [будівля] не завалиться. Але суддя повинен знати, що він ходитиме під статтьою. А Сахнюк [начальник УЖКГ] не буде ходити під статтьою. Сахнюк собі просто прикрив. Я цієї вказівки йому не давав, але, будучи на його місці – зробив би точно так само, – розповідає Володимир Хомко. 

Мешканка гуртожитку Юлія Кожома запросила депутатів та журналістів на судове засідання.

Юлія Кожома запросила усіх присутніх на суд

– Прошу вас прийти і підтримати, бо інакше для чого ви тут збираєтесь, якщо якесь профільне управління може скасувати ваше рішення, – каже Юрія Кожома. 

З її слів, в бюджеті міста знайшли 100 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації по будинку на вулиці Небесної Сотні, 6А. Мешканці будинку вважають це нераціональним використанням грошей і нагадують, за кошти міста вже було проведено дві експертизи на стан аварійності будинку. Їх вартість – 140 тисяч гривень.

Судове засідання де УЖКГ судитиметься з Міською радою відбудеться 31 березня о 14:!5 у Рівненському міському суді. 

Сьогодні депутати розділяли бюджету розвитку. Це кошти, які спрямовуються на реалізацію програм соціально-економічного розвитку міста, пов`язаних зі здійсненням інвестиційної та інноваційної діяльності.

Не обійшлося без суперечок. На початку сесії заступниця міського голови Галина Кульчинська повідомила, що депутати від «Батьківщини» ще не встигли ознайомитися зі змінами до бюджету розвитку тому пропонують зняти його з розгляду і перенести на наступне засідання. 

Галина Кульчинська попросила міського голову не їздити у далекі відпустки перед важливими сесіями. Ще у вівторок, нагадаємо, Володимира Хомка на роботі не було. Обов`язки міського голови Рівного виконував секретар ради

–... Питання «Щодо внесення змін до бюджету міста Рівного на 2017 рік». Бюджет розвитку. Більше 200 мільйонів ми розділяємо. (...) Ми сьогодні прийшли на 9-ту спеціально, наша фракція, щоб все таки отримати остаточний варіант змін і пропозицій до бюджету розвитку. Я вам скажу, що такого цинічного відношення до депутатів я давно не бачила. Ми ділимо велику суму коштів! Окремі люди очевидно знають про це. (...) Коли ми сьогодні маємо приймати рішення про розподіл великої суми і депутати не знають як збалансований цей бюджет, чи враховані видатки, чи погоджені речі про які говорили давно. Це цинічне відношення до депутатів, – розповіла Галина Кульчинська. 

Не дивлячись на це питання внесли до порядку денного, а згодом й проголосували – 22 «за».

Також депутати підтримали програму компенсації за пільгове перевезення рівнян у тролейбусах та деяких маршрутках на 2017 рік та долучилися до благодійної акції: за пару кольорових шкарпеток жертвували гроші, які підуть на допомогу дітям  із синдромом Дауна. 

Більше про сьогоднішню сесію – у фотогалереї із 48 фото.

 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору