РІВНЕНЩИНА

Еко-акція і п`ятигодинне натискання на кнопки: як сьогодні працювала Рівнеоблрада (86 фото)

17.03.2017, 19:58      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 886

Три перерви. 67 питань. Без гучних конфліктів і боротьби за крісло голови проходила сьогоднішня сесія Рівненської обласної ради. Депутати вирішували кому очолювати комунальні заклади і чи виділяти 80 мільйонів на обласну програму енергоефективності, яку вщент розкритикували активісти. «Четверта влада» слідкувала за подіями і зібрала фотогалерею сесії. 

Зранку під вікнами сесійної зали на депутатів проходила акція-перфоманс «Екскурсія в минуле від департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності», яка мала на меті закликати депутатів не підтримувати у такому вигляді, а відправити на доопрацювання обласну програму Рівненщини з енергоефективності на 2017-2020 роки. Цей документ на 11 сторінок, на думку активістів, не відповідає нормам чинного законодавства, є недосконалим і нічим не відрізняється від попередніх.  

– Ця програма складена всупереч Постанові Кабміну 106. Програма така повинна включати усі сектори економіки. А в цій програмі задіяні лише бюджетні заклади. А це споживання лише 6-7%, – пояснює прес-секретарка «Екоклубу» Інна Мулявка. 

При цьому орієнтовний обсяг фінансування програми на три роки становить 80 мільйонів гривень з обласного і бюджету. Крім того планували залучати кошти з місцевих бюджетів.

 

Акція, що тривала під стінами ЦНАПУ. Зрештою активістів почули 

Активісти «Екоклубу» більше року намагалися донести чиновникам, що програму необхідно зробити якісно. Разом із бізнесом розробили ряд вимог, аби вона була дієвою та інноваційною. Втім попри пропозиції еко-активістів, сьогодні депутам до розгляду запропонували проект програми без змін. Більше того, тих хто виступав проти програми звинувачували, що через їхні дії депутати не проголосують за наявну програму. А отже бюджетні заклади не встигнуть отримати кошти та провести заходи з енергоефективності.

Питання про програму енергоефективності  було одним із найбільш обговорюваних. Проголосували депутати після внесення багатьох правок

Зрештою депутати підтримали альтернативу – програма у тому вигляді, який вона має діятиме лише у 2017-му. Обсяги фінансування на рік – 15 мільйонів гривень.

За цей рік чиновники разом із активістами і бізнесом мають розробити нову і більш досконалу програму на наступні роки. 

Прес-секретарка «Екоклубу» Інна Мулявка розповідає, що активісти задоволені й тим що отримали, адже років з п`ять тому не могли сподіватися, що їх почують. 

– Чому ми задоволені тим, що сьогодні це рішення прийнялося? Такими непростими перемовинами і компромісом. Тому що це той випадок, коли державні заклади отримають фінансування і зможуть зробити хоч якісь заходи в сфері енергоефективності. Якщо б це затягнулося, була б можливість, що вони не встигнуть вчасно подати проекти і отримати кошти. Тут така ситуація, що конкурс проектів пройде, вони отримають ці кошти, і разом із тим «Екоклуб» це буде контролювати, – каже Інна Мулявка.

Крім активістів «Екоклубу» на сесію з невеликим пікетом прийшли Мешканці села Рогачів ,що неподалік Рівного. Вони повідомляли про наболіле питання – погані дороги. Просили обласних обранців виділити кошти на ремонт

Сьогодні депутати вирішували хто очолюватиме чотири комунальні заклади області: філармонію, «Тучинський геріатричний пансіонат», «Острозький психоневрологічний інтернат» і Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Найбільш дискусійним, ще до того як потрапити до сесійної зали, було питання про контракт з ректором інституту.

Як повідомляла «Четверта влада», викладацький склад закладу на виборах підтримав в.о. ректора, проректорку з навчальної роботи Аллу Черній. За її кандидатуру проголосували і депутати. Усі крім екс-голови обласної ради Володимира Ковальчука, бо він вважає, що хоч хтось мав підтримати іншого кандидата  екс-ректора інституту Миколу Віднічука. Контракт з Аллою Черній продовжили на 5 років. 

На сьогоднішній сесії учасник бойових дій Віктор Суходольський запропонував безоплатно перевозити на міжміських маршрутах у Рівненській області двох учасників xb ветеранів АТО, або членів їхніх сімей. Також депутати вирішили не виділяти два мільйони гривень на пам’ятник Тарасу Бульбі-Боровцю. 

Більше про те як проходила сесія  у фотогалереї із 86 фото. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору