РІВНЕНЩИНА

Чому поліцейські склали протокол про адмінкорупцію на міського голову Рівного

23.03.2017, 16:40      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 3286

Володимира Хомка звинувачують в порушенні вимог фінконтролю. Фото з архіву

23 березня на міського голову Рівного Володимира Хомка склали протокол про адміністративне корупційне правопрушення.

«Четверта влада» поспілкувалася з цього приводу із прес-секретаркою Департаменту захисту економіки Нацполіції України Наталією Калиновською.

– На посадовця Рівнеради працівники обласного управління захисту економіки в Рівненській області склали адміністративний протокол, – каже Наталя Калиновська. – Протокол склали за статтею 172 з позначкою 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тобто мова йде про порушення вимог фінансового контролю.

Детальніше про причини складання протоколу службовиця пояснити наразі не змогла. Розповіла, що матеріали будуть передані до суду, де й визначатиметься міра відповідальності. Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.)

Стаття 172-6 Порушення вимог фінансового контролю – це частина глави 13-А Кодексу України про адміністративні правопорушення – адмінправопорушення, пов`язані з корупцією.

Хто саме цей посадовець – Наталя Калиновська не розповідає.  Про це дізнаємося з допису рівненської журналістки Вікторія Мамотюк на своїй фейсбук-сторінці. За інформацією її джерел, мер вчасно не оприлюднив зміни до декларації після продажу своєї автівки. Також є питання до задекларованої вартості проданого авто. Журналістка припускає, що вказана ціна продажу – значно вища ринкової, нібито таким чином міський голова легалізовує якісь статки, походження яких неможливо пояснити.

Інформацію про те, що мова йде саме про міського голову Рівного, нам підтвердили і власні джерела в правоохоронних органах.

Ми спробувалипочути думку міського голови щодо озвучених звинувачень. Журналістка «Четвертої влади» зателефонувала керівнику відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Рівнеради Олесю Лопачуку. Однак Олесь Лопачук запевнив, що йому поки що про це нічого не відомо. Телефонуємо безпосередньо міському голові. Володимир Хомко підняв слухавку, однак розмова з журналісткою «Четвертої влади» була короткою.

– Володимире Євгеновичу, поширили інформацію в управлінні захисту економіки, що на вас склали протокол щодо адміністративного правопорушення...

– Антоніно, я маячні Мамотюк не коментую, – швиденько сказав міський голова і обірвав зв`язок.

П.С. Пізніше Володимир Хомко, коментуючи ситуацію для telegazeta.rv.ua, сказав, що порушення немає, оскільки різниця сум повязана із курсом долара, який зріс із моменту купівлі авто. Але не пояснив чому продаж автомобіля не був вчасно задекларовиним.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору