РІВНЕНЩИНА

Гальбин мовчить, Зарічне говорить. Як бурштинова Рівненщина переживає відновлення роботи оперштабу (ФОТО)

01.04.2017, 12:00      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 5530

Тиша у Гальбині, конфлікти копачів з поліцією на Сарненщині, помпи за кілометр від блокпосту на Зарічненщині і погрози спалити відділення поліції або як у північних районах поліція дає (або не дає) раду нелегальним бурштинокопачам.

Рівненське Полісся. Березень. Оперативний штаб ледве встиг розпочати роботу, як прогриміли свіжі конфлікти. Далеко не такі гучні, як минулоріч у цей же час, втім не менш серйозні.

Ще у перші дні весни про опір працівникам поліції розповідав керівник Сарненського відділення поліції Сергій Смаглюк.

Наступний, більш медійний інцидент, трапився 18 березня. Близько сотні осіб неподалік Клесова перекрили міжнародну трасу Київ-Варшава. Як йшлося у прес-релізі поліції, через затримання одного мешканця селища Клесів, який, за версією поліції перешкоджав правоохоронцям і навіть вистрілив одному з них в груди.

Грубо переповідаючи судові документи історія звучить так. Правоохоронці забрали у копачів помпу і везли її до райвідділу. Група осіб перешкоджала цьому, зваливши на дорогу дерев`яну колоду, та поклавши так-звані «кошки» – металеві пристрої для примусової зупинки автомобілів. Як йдеться у судових документах, особи, які перешкоджали поліції, кидали в автомобілі каміння, стріляли.

Після затримання найактивнішого учасника подій місцеві й перекрили дорогу у Сарненському районі.

Втім, в урочищі Гальбин та в околицях Клесова переважно спокійно. Кілька блок-постів на в`їздах в славнозвісне урочище тримають нелегальних копачів за межами цього місця.

Наступний мітинг відбувся вже у Зарічненському районі.

Близько двох сотень місцевих прийшли пікетувати райвідділ поліції, погожуючи спалити будівлю. Причина – конфлікт з поліцейськими, який стався напередодні.

Місцеві кажуть, що поліцейські кинули гранату. Нібито у центрі села Борове, нібито біля шкільного автобуса. А також копачі розповідають, що платять по сто доларів за день роботи однієї помпи. Втім, не зізнаються кому. Помпи кажуть тут у всіх. І в поліцейських нібито теж.

– Сьогодні в Боровій розстріляли, приїхали, міліция. Розстріляли возлє школьного автобуса, кидали гранати, бомби. Біля дітей. Ето нормально? Біля дітей кидали гранати, бомби. Вони заїхали розстріляли несколько помп, приїхали, заїхали в село, возлє автобуса стріляли, возлє дєтского автобуса, – розповідає один з пікетувальників. Кидали ті гранати, як розповідають місцеві, поліцейські з районного відділення.

Втім, історія ширша ніж цей інцидент.

Замначальника оперштабу Руслан Стрільбіцький, який здійснює оперативне управління штабом і брав участь в операції, розповідає, про інцидент з місцевими, що відбувся зранку того ж дня та події напередодні:

– Проводились профілкатичні заходи в урочищі Кухотська воля, де незаконно видобували бурштин-сирець. На основі вжитих профілактичних заходів нами було розчищено урочище і виставлено три стаціонарних блок-пости з числа військовослужбовців Національної гвардії України та приданих сил оперштабу.

Сьогодні біля села Борова з залученням оперативного штабу та працівників Зарічненського відділення поліції проводилися оперативні заходи по проведенню переговорів з місцевими старателями щодо незаконного видобутку бурштину-сирцю. Після проведення оперативних заходів була спроба блокування наших сил і засоби під час руху до відділення поліції. Однак будь яких тілесних ушкоджень ніхто з працівників поліції не отримав, – каже Руслан Стрільбіцький.

У прес-службі кажуть інцидент перевіряв помічник начальника Головного управліня поліції Сергій Бакай. Він виїздив на місце і факти не підтвердились: ані слідів від вибуху, ані осколків. В прес-службі наголосили на тому, що офіційних скарг чи інших повідомлень щодо інциденту від мешканців не надходило.

Словам про бомби та гранати не вдалося знайти підтвердження і журналістам. У селі жодних слідів від вибуху, як і поранених, судячи з того, що за допомогою ніхто так і не звертався.

Нові блок-пости, з`явилися не лише на Сарненщині, а й у інших районах.

В той час, як у Гальбині тихо і крім сил оперативного штабу та працівників лісгоспу журналістам нікого помітити не вдалося, за інформацією місцевих, клондайки біля Борового продовжують працювати (втім дістатися тих місць легковим автомобілем, як виявилося, не реально).

У лісі неподалік села Кухітська воля, приблизно у кілометрі від блок-посту успішно працюють помпи. Кілька моторів та «на око» близько двадцяти-тридцяти осіб.

На підході автомобіль зі здертими гербами та написом «Державна охорона».

Єдина шкода від блок-посту, як розповідають місцеві: на клондайк тепер не проїдеш. По асфальтованій дорозі. Втім, усіма іншими дорогами – без проблем.

Тим часом поліція звітує: за два тижні роботи оперштабу вони вилучили півтони бурштину, три десятки помп та два десятки автомобілів.

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ У ФОТОГАЛЕРЕЇ:

Бурштинова Рівненщина і оперативний штаб: блокпости, копачі та помпи (25 ФОТО)

________________________________________

«Публікація створена за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) за посередництва Інтерньюз-Нетворк».

Уряд Канади не відповідає за зміст публікації і може не поділяти точки зору висловлені в публікації.

«Article was prepared with the financial support of the Government of Canada provided through the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD)»


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору