РІВНЕНЩИНА

«Проблеми з легальністю доказів»: резонансну справу пов`язаного з кришуванням бурштину спецслужбовця можуть закрити

19.04.2017, 18:39      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 3423

Зять заступника голови ОДА, часів Януковича Анатолія Юхименка, екс-очільник відділу «К» Рівненського та Житомирського СБУ Олег Назарук зараз у відпустці по догляду за дитиною. Фото зі сторінки «Вконтакте» доньки Олега Назарука  

Гучні заголовки, скасоване оголошення підозри у хабарництві, річний пінг-понг між силовиками і зрештою жодного руху вперед. Справа екс-заступника начальника СБУ Рівненщини Олега Назарука, який прославився своїми бурштиновими знаннями, зависла і її можуть закрити. Адже військова прокура сумнівається у легальності доказів. А головним доказом генеральний прокурор називає відео з інтернету і зізнається, що справа Назарука – це питання політичної сміливості.

Екс-начальника відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю УСБУ Рівненщини Олега Назарука ще у 2014-му бурштинокопачі називали причетним до кришування нелегального видобутку. Незабаром його перевели на аналогічну посаду в сусідню Житомирщину, а потім люстрували: звільнили з посади, проте залишили на службі.

Наприкінці 2015 року СБУ повідомила про викриття одного з керівників Житомирського управління служби. Мова йшла про Олега Назарука. В будинку, де він, ймовірно проживав, проводився обшук. Службовцю оголосили підозру. Але суд її скасував через процесуальні недоліки під час вручення. Прокурори могли оголосити підозру повторно, але не зробили цього. 

Прес-реліз СБУ, опублікований через кілька днів після обшуку у будинку Олега Назарука

Спочатку справа знаходилася у Генпрокуратурі, потім у прокуратурі Рівненської області. Її безуспішно намагалося витребувати Національне антикорупційне бюро. І лише через рік після обшуків та горе-підозри підслідність визначили за військовою прокуратурою. 

Минуло більше року. У судовому реєстрі не знаходимо нічого нового. Тим часом у мережі досі можна переглянути відео, де Олег Назарук розповідає про «систему» та розцінки для новачків, які хочуть влитися у нелегальний бурштиновий бізнес. Це відео, як виявилось, є головним доказом правоохоронців. 

Ми запитали Юрія Луценка що вдалося з`ясувати військовій прокуратурі. Генпрокурор каже – бракує доказів. Говорить про це спокійно, бо генпрокурором на той час він не був.

Юрій Луценко каже, що наразі відправити справу в суд неможливо

– Саме тому що це відео було опубліковано в інтернеті, а не легальним способом здобуто, і є проблеми. В цій справі є проблеми з легальністю доказів. Вибачте, я це говорю спокійно, бо не я тоді був генеральним прокурором. Але на догоду сенсаціям і інтернету докази не були правильно сформовані. На цей момент ми пробуємо виправити ситуацію, здобуваючи інші покази, але справа достатньо складна для того, щоб пред`явити обвинувачення. (...)  На жаль в цій справі основний доказ у вигляді відеозйомок був здобутий з порушенням законодавства.

Та чи є згадане відео основним доказом? Повернемося до повідомлення підозри і публікації СБУ про викриття одного з керівників Служби в Житомирській області на кришуванні бурштиновидобутку. Вперше відеозапис з`явився на телеекранах у розслідуванні журналістки програми «Дістало» Тетяни Іванченко у березні 2016-го. Тобто через два місяці після обшуків у будинку Олега Назарука і повідомлення підозри. Резонансне відео далі поширюється мережею. Журналістка розповіла нам, що здобула запис із власних джерел. 

Тетяна Іванченко переконана, що правоохоронці довго перекидали справу з однієї прокуратури в іншу через успішні зв`язки Олега Назарука

– Якщо вони проведуть всі експертизи, то не буде сумнівів, що це Назарук. А ще мене дивує чому ГПУ не віддало справу НАБУ. НАБУ вимагало зробити ще рік тому, після мого матеріалу. Навіть лист відповідний прислали, – розповідає Тетяна Іванченко, – За моєю інформацією, Назарук теж писав розмову, нехай попросять його відео, якщо моє не підходить.

На думку журналістки, хороші зв`язки Олега Назарука ще з часів, коли генпрокурором був Пшонка, допомогли затягнути процес: справа протягом року кочувала від ГПУ до Рівненської обласної прокуратури. Развратные индивидуалки Энгельса давно заслужили себе добрую славу. Они считаются одними из лучших любовниц на территории огромной страны. Главный секрет их привлекательности состоит в том, что барышни не скрывают своей порочности. Они откровенно говорят о своих сексуальных желаниях. индивидуалки Саратова Многие индивидуалки Энгельса легковозбудимые, поэтому малейший намек на половые отношения вызывает у них бурю страсти. Девочки могут предоставлять свои услуги в любое время. Цыпочки готовы раздвигать свои длинные ножки в самых необычных местах.

Запитуємо у Юрія Луценка чому справа так довго кочувала. Він порівнює її з гарячим каштаном і не приховує, що її можуть взагалі закрити.

– Я вже сказав чому. Всі розуміють внутрішньо, що мають справу з хабарництвом. Але довести це в законом дозволений спосіб не вбачається можливим. І всі, як гарячий каштан, перекидають цю справу з рук в руки. Бо, з одного боку, бояться вас журналістів і суспільства сказати, що було порушення процедур. І ми маємо закрити справу. З іншого боку, відправити в суд є просто неможливим.

Чесно кажучи, це питання політичної сміливості. Я десь декілька місяців тому отримав відповідні запити народних депутатів. З подивом дізнався про все, що я вам зараз говорю. Поставив своїм підлеглим протягом двох місяців остаточно прийняти рішення. Або ми можемо і без цієї відеоплівки довести факт хабарництва, або справу прийдеться закрити, – розповідає Юрій Луценко. 

Тим часом Олег Назарук зміг виграти суд в управління СБУ Житомирщини. Рівненський окружний адмінсуд у травні 2016-го зобов`язав Службу безпеки надати Назаруку відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Отже він залишається службовцем, а спроби СБУ оскаржити рішення суду були безуспішні.

Ми зателефонували Олегу Назаруку, щоб почути його думку про звинувачення у кришуванні бурштиновидобутку, оприлюднене відео і зрештою звідки йому відомі озвучені у ньому деталі кришування. Але він відмовився спілкуватися. У сюжеті Тетяни Іванченко Назарук казав, що не має до нелегального промислу жодного відношення.  

Нагадуємо, генпрокурор заявляє – справа екс-прокурора з прокуратури Рівненщини Андрія Боровика для нього принципова і коментує результати розслідування. Повідомляє про грядущі «удари» і прослуховування тих, хто кришує бурштин


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору