РІВНЕНЩИНА

Скільки коштує eлeктрокар заступника голови Рівнeнськоі ОДА з`ясовуватимe НАЗК

04.05.2017, 19:19      Анна Кала́ур, Антоніна Торбіч, «Четверта влада»      Переглядів: 2796

Юрій Приварський мав до першого травня вказати в декларації вартість електрокару, але не зробив цього. Тепер вартість з`ясовуватиме НАЗК. Використане фото: www.carmagazine.co.uk

Майже місяць тому згорів новопридбаний електромобіль дружини заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського. Прослужив він менш як півроку, а вартість покупки досі – загадка. Адже пан Приварський, порушивши усі терміни, не відобразив у декларації ціну авто. І, як уже писала «Четверта влада», його дружина навряд могла придбати електрокар, який продають за 25 тисяч євро, а її витрати і вклади чомусь перевищують доходи. 

11 квітня згорів електромобіль «Renault Zoe» 213 року випуску, який належав дружині заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського. Користувався транспортним засобом чиновник. Тієї ночі єдина автівка сім`ї зайнялася з невідомих причин. Ми поцікавились у поліцейських чи відомі наразі причини загоряння. 

Унаслідок пожежі іномарка майже повністю згоріла. Тож відновленню не підлягає.Фото ГУНП у Рівненській області

 – Призначили експертизу, результатів ще немає. Згідно із актом про пожежу, який надали рятувальники, ймовірна причина підпал, – розповіла нам заступниця начальника відділу комунікації ГУ Нацполіції Рівненської області Любов Белаш.

Юрій Приварський відмовився спілкуватися про авто своєї дружини.

Загадкою залишається й те, за який кошт Наталії Приварській вдалося придбати транспортний засіб у грудні 2016-го. Адже, згідно е-декларації заступника голови Рівненської облдержадміністрації, його дружина торік заробила 312 тисяч гривень. Попри це їй вдалося зробити вкладів на загальну суму 180 тисяч гривень, приберегти 140 тисяч гривень готівки і придбати електрокар французького виробника Renault. Такі авто а Україні продають в ціновому діапазоні 762 – 884 тисячі гривень. Задекларованих збережень за 2015 рік не вистачило б, аби здійснити таку покупку. 

Побачивши невідповідності у декларації чиновника, «Четверта влада» звернулася до юристки Ценру протидії корупції Олени Щербан. За її словами, Юрій Приварський мав вказати вартість транспортного засобу у е-декларації за 2016 рік. Зробити це він міг до першого травня. Станом на зараз інформації про вартість автомобіля у декларації немає. 

Копія фрагменту декларації Юрія Приварського за 2016 рік. Крім цієї і декларації за 2015-й чиновник не подавав більше відомостей на сайт НАЗК

Олена Щербан розповідає, що декларанти повинні вказувати інформацію про вартість майна на дату набуття права власності на нього у гривні. При цьому за законом, вартість об’єктів декларування, що перебувають у володінні чи користуванні декларанта або члена його сім’ї, зазначається у випадку, якщо вона відома суб’єкту декларування.

– Незазначення вартості автомобіля, що набутий у власність наприкінці минулого 2016 року, є дуже дивним фактом, який може свідчити про порушення закону, адже набуття відбулося нещодавно і могло виникнути лише на підставі відповідного правочину,– розповідає юристка ЦПК, – Випадків, коли така вартість може бути не відомою декларанту дуже мало – лише, якщо автомобіль є подарунком, але тоді такий подарунок має бути також відображений у розділі декларації «доходи, в тому числі подарунки». Якщо об`єкт не відображений в цьому розділі, як в декларації заступника голови ОДА, то або він все таки не є подарунком або декларант «забув» цей подарунок відобразити.

За словами юристки, ще однією версією, чому пан Приварський не відобразив вартість електромобіля, могла бути відмова дружини надати йому таку інформацію. Але в такому разі відмова теж мала бути зафіксована в декларації, або ж Юрій Приварський мав вказати ту вартість, яка відома йому. У декларації немає ні того, ні іншого. 

Юристка ЦПК Олена Щербан вважає, що ситуація з невказаною вартістю електромобіля має бути ретельно вивчена НАЗК. Фото: Kyiv School of Economics

– Також, якщо автомобіль, набутий членом сімї, перебуває у користуванні декларанта, то декларант має відобразити це у розділі «видатки та правочини, на підставі яких у суб`єкта виникає або припиняється право власності, володіння або користування». Цього теж немає в декларації Приварського. Тому така ситуація має бути ретельно вивчена НАЗК та правооохоронними органами, – вважає юристка Олена Щербан. 

«Четверта влада» телефонувала Юрію Приварському за його мобільним номером, аби дізнатися чому він не вказав вартість електромобіля. Втім заступник голови ОДА не піднімав слухавку. Почути відповідь пана Приварського не вдалося й раднику голови Рівненської ОДА Сергію Мінічу. З його слів, пан Приварський перебуває у відпустці, тому сконтактувати з ним Сергій не зміг.

Центр Протидії корупції звернеться зі скаргою з цього приводу до Національного агентства з питань запобігання корупції та до правоохоронних органів. «Четверта влада» стежитиме за цим процесом. 

Нагадаємо, «Четверта влада» вже неодноразово писала про зв`язок чиновника з рядом фірм, які часто виграють мільйони у будівельних тендерах.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору