РІВНЕНЩИНА

Чому складно працевлаштувати демобілізованих АТОвців на Рівненщині

19.05.2017, 17:11      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 426

36 демобілізованих на Рівненщині пішли на службу за контрактом. Ілюстраційне фото Віктора Шубця

На Рівненщині 1921 безробітний з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції протягом 2017-го, отримував послуги служби зайнятості. Йдеться не лише про пошуки роботи, а й про навчання, лікування та адаптацію. Скільки демобілізованих знайшли роботу і чому процес непростий  – про це «Четверті владі» розповіла заступниця директора Рівненського обласного центру зайнятості Тетяна Новорок. 

– Не настільки важко працевлаштувати учасника АТО, як важко його налаштувати на роботу. Чому я так говорю? Бо вони приходять з АТО, в них рівень матеріальної допомоги вдвічі вищий ніж в людини, в якої 1600 виплата по безробіттю і 3400 виплата по безробіттю учаснику АТО. Це протягом року. Поки в них такий рівень виплати, погодитись на таку саму зарплату вони не хочуть. Їм треба морально, психологічно трохи відпочити. Певний період йде адаптація, частина з них лікується в госпіталі нашому, стараємося загітувати тих, хто без професії, щоб проходили професійну підготовку і лише після того йде працевлаштування, – розповідає Тетяна Наворок. 

З числа безробітних АТОвців вдалося працевлаштувати 230 осіб. Дехто повернувся на службу.

– 230 осіб працевлаштовано. Із них 36 вернулося на роботу за контрактом в армію, вони перебували в нас на обліку, отримували виплати. В нас постійно були семінари по армії, вони пішли. Шестеро отримали одноразову виплату для розвитку підприємницької діяльності, зареєструвалися, вони ведуть підприємництво, – говорить пані Новорок.

Станом на 1 травня послуги служби зайнятості отримували1400 учасників АТО, з них 1218 осіб мають допомогу по безробіттю

За словами Тетяни Новорок, цьогоріч працевлаштування учасників АТО відбувається за рахунок відшкодування єдиного внеску.

– В цьому році ми працевлаштували 19 осіб і протягом року відшкодовуємо єдиний внесок роботодавцю.Це підтримка для роботодавця і власне збереження робочого місця, через те, що другий рік роботодавець не має права звільнити особу, якщо ми відшкодовувади єдиний внесок.

Найбільше працевлаштованих АТОвців у таких районах Рівненщини:

– Здолбунівському (28 безробітних) – вантажники на цементний, цегельний заводи, сільськогосподаські підприємства трактористами;

– Костопільському (24 безробітних) – до приватних підприємців підсобними робітниками;

– Рівненському районах (22 безробітних) – на робітничі професії – трактористи, різальники, верстатники, електрогазозварники, штукатури, охоронці, кухар, підсобні робітники до приватних підприємців;

– Млинівському (16 безробітних)  – виробництво цегли та паркету – підсобні робітники, служба за контрактом, трактористи, водії, лісоруби;

– Корецькому (14 безробітних) – водії та служба за контрактом.

Професійне навчання проходили 262 особи. Рівень працевлаштування після навчання становив 51,8%.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору