РІВНЕНЩИНА

Справу рівненського «бурштинового» прокурора передали в Печерський суд

17.05.2017, 19:39      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1107

За інкриміновані злочини екс-прокурору Андрію Боровику загрожує до 12 років позбавлення волі. Архівне фото

Генеральний прокурор України Юрій Луценко знову повідомив про завершення досудового розслідування у справі екс-заступника прокурора Рівненщини Андрія Боровика. На цей раз військова прокуратура висунула обвинувачення підозрюваному в очолюванні «бурштинової» злочинної організації. Справу передали до Печерського районного суду міста Києва. Адвокат обвинуваченого обурений. 

«Досудове слідство про Рівненську бурштинову мафію на чолі із екс заступником обласного прокурора завершено. Справа передана до Печерського суду. Закон і Справедливість», – написав у своєму Фейсбуці Генеральний прокурор Юрій Луценко. Втім про звершення досудового розслідування він повідомляв і раніше – 18 квітня, коли у Рівному представляв нового очільника обласної прокуратури. Тоді генпрокурор очевидно мав на увазі, що сторони підозрюваних ознайомлюються з матеріалами справи. 

Також Луценко назвав Андрія Боровика «верхівкою айсберга» бурштинової мафії на момент затримання. 

– Я вважаю, що пан Боровик і був цією верхівкою айсберга на момент його арешту. Під час допитів він одного разу заявив, що його замовили більш високопоставлені мафіозі, але на запитання слідчого він не надав жодної інформації, жодного прізвища. З моєї точки зору, це була просто психологічна захисна реакція – чому ж сидіть маю я? Тому що він, саме він. Тепер він має вже обвинувачення. Я в цьому його обвинувачую, – відповів генпрокурор. 

Адвокат Боровика Володимир Гнатущенко розповідає, що за десять місяців, які Андрій Боровик провів у СІЗО, слідчих дій з ним не проводили.

– Два рази через те, що зверталися в Генеральну прокуратуру до Матіоса. То він напише, вони до нього прийдуть. Дві бумажки оце, що він написав по його ініціативі, забрали. Більше не приходили. Клопотання, ніби, частково були задоволені про одночасні допити, але ніхто їх не проводив. Жодні слідчі дії з ним ніхто не проводив, – розповідає Володимир Гнатущенко.

Також у сторони підозрюваного є питання щодо вибору суду.  

– Получив я обвинувальний акт вчора. Ознайомився. Заганяють в Печерський суд, ну не знаю, – розповідає Володимир Гнатущенко, – Кодекс відкритий, там чітко написано, що справа розглядається за місцем скоєння злочину. Злочин скоювався на території Рівненської області. Причом тут Київ, Печерський суд? Тому що знають, що то їхній суд. Отак і будемо судитися. На протязі 15 днів має бути попередій розгляд. Повістки отримаємо, – говорить Володимир Гнатущенко. 

Володимир Гнатущенко каже, що слідчі не проводили допити Андрія Боровика

У статті 32 Кримінально-прецесуального кодексу України йдеться про те, що кримінальне провадження має здійснювати суд у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. Через прес-секретарку Генпрокурора Ларису Сарган з`ясовуємо чому розгляд відбудеться у Києві. 

– За місцем закінчення досудового розслідування. Оскільки провадження у військової прокуратури, – відповідає прес-секретарка. 

– Можливо, підкажете на яку статтю ви посилаєтесь? – журналістка. 

– Просто уточнила у прокурора.

Ми також написали Людмилі Сарган з проханням надати відповідь чи справді Андрія Боровика не допитували слідчі. Втім відповідь наразі не отримали. 

Щоб з’ясувати чи правомірно обрано місце суду звертаємось до експерта в кримінальному праві  адвоката Олександра Бражнікова. Він розповідає, що поки що рано говорити про те чи правильно було обрано суд, адже деталі справи, місця ймовірного вчинення злочинів поки не відомі. Більше того, Печерський суд може не прийняти справу до розгляду.

Олександр Бражніков розповідає, що те, що справу вела військова прокуратура ніяк не може впливати на визначення суду. Архівне фото

Тим не менше передавати справу до Печерського суду обгрунтовуючи це тим, що «провадження у військової прокуратури» теж не правильно. 

– Якщо така підсудність була визначена вищою судовою інстанцією, тобто судом вищим за Печерський суд, то це законно. Якщо підсудність територіальна не визначалася вищим судом, таке направлення може бути законним тільки у випадку, якщо хоч один з тих злочинів, які закинають обвинуваченому, був скоєний на території цього району, – розповідає Олександр Бражніков, – Для визначення місця проведення суду фактор хто вів досудове розслідування абсолютно ніякого значення не має.

Нагадаємо, екс-прокурора затримали у ході спецопереції «Бурштин» ще 4 липня. Наступного дня йому повідомили про підозру у вчиненні низки злочинів, серед яких створення злочинної організації. 

Весь час після затримання Андрій Боровик знаходиться під вартою. Спочатку йому обрали такий запобіжний захід під заставу у майже 10 мільйонів. Згодом заставу скасували через оголошення йому підозри у ще двох злочинах: перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу (дії, що супруводжуються насильством, використанням зброї) та прийняття неправомірної вигоди. Загалом його підозрюють у вчиненні 9-ти злочинів. 

Боровик є першим прокурором, звільненим у ході операції «Бурштин» на Рівненщині, після якої повністю змінили керівний склад прокуратури Рівненської області. Наразі він намагається повернути роботу через суд.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору