РІВНЕНЩИНА

Про NASA, політику, рівнян і причини наших зрад (чи перемог)

05.06.2017, 23:10      Святослав Клічук      Переглядів: 1156

Екс-рівнянин, а нині 40-річний доктор наук та професор в університеті Північної Кароліни Vasyl Taras. Скрін-шот з відео TEDx Talks

Екс-рівнянин, а нині 40-річний доктор наук та професор в університеті Північної Кароліни Vasyl Taras консультує NASA в їх місії по освоєнню Марсу.

Днями від написав черговий звіт про роботу в команді консультантів. Забігаючи наперед мушу зауважити, що Василь поки там лише позаштатний радник, і чи будуть якісь із його ідей враховані поки не знаю, але уже сам факт залучення чоловіка до такої справи говорить про багато.

На запитання «Чому запросили саме тебе?» Тарас відповідає - «Через мою роботу і дослідження з багатонаціональними колективами, а також прийняття рішень натовпами (crowdsourcing decision making). Почули про мою X-Culture і подумали, що подібний досвід може згодитися і тут. Команда на Марсі буде скоріше всього багатонаціональною. Забезпечувати все це буде величезна група підтримки на Землі. Мої знання можуть згодитися.»

Я дещо про інше хотів написати, раз вже я «Рівненщина політична».

Більшість рівнян, напевне, вже й не згадають, як у 1998 році студент Василь Тарас повівся на авантюру своїх друзів, та вирішив спробували свої сили як кандидата у Верховну Раду України.

Тоді він зайняв щось 7 чи 8 місце, вже точно й не згадаю. Рівняни з своїм депутатом тоді обрали “борця за незалежність України ХХ сторіччя”, голову товариства “Просвіта”, відомого поета (практично щодня рівняни цитували його поезію) Павла Мовчана.

Бо того привіз В.Червоній, привіз та й каже - Павло Михайлович захисник української мови, проти комуняк, байдуже, що немісцевий, але буде хорошим депутатом. Вибрали. Внесок у розвиток нашого міста п.Мовчана важко переоцінити. Оцінювати ж бо немає особливо чого.

Хоча він депутат 4 скликань. У 2011 році, борець та патріот, щоправда, перейшов до депутатської групи «Реформи заради майбутнього», що висловило готовність «підтримати системні реформи» президента Віктора Януковича...

У 2002 році рівняни своїм представником обрали Юрія Ширка. Червоній його підвів до мега-популярного тоді на Рівненщині В.Ющенка, зробили пару фото - і все, маємо нового депутата.

Людина кажуть непогана, але... рівнянам знову не холодно ні жарко. Як і Україні.

У 2006 чергові та позачергові у 2007 році парламентські вибори пройшли за пропорційною системою. Найбільше у нас голосів набирала політична сила Юлії Тимошенко. Керівником в області тоді був Юрій Прокопчук, пам’ятаєте такого льотчика?

Чергові вибори у 2012 і перемогу в Рівному святкує ще один справжній патріот, немісцевий, але полум’яний патріот, єдиний і неповторний представник об’єднаної опозиції Олег Осуховський. Друг Олега Тягнибока, якого прислали на Рівненщину керувати місцевим осередком партії... З завданням впорався не гірше ніж Кріштіану Роналду у фіналі Ліги чемпіонів з Ювентусом.

Рівняни “змогли” високо оцінити досягнення цього політика, постмайданівські партії знову зробили його узгодженим і єдиним кандидатом і на дострокових виборах 2014 року ми знову обрали Осуховського представляти свої інтереси у Парламенті.

 

У цей час Василь Тарас, закінчив наш “воднік”. Навчався, працював, викладав, в Україні, потім Канаді, а нині в США.

Захистив докторську і став професором. Щоправда не в Україні. Невідомо чи тут йому б вдалося, то ж треба наукові статті в журналах, які безкоштовно не публікують, і безкоштовно ніхто не читає... і таке інше.

Створив свій проект x-culture, який об’єднує студентів практично з усього світу і допомагає інтернаціональному бізнесу.

За час роботи проекту співпрацював з всесвітньо відомими компаніями, Луї Вітон, наприклад, Мерседес-Бенц та інші. А нині покликали консультувати у проекті ,який має об’єднати цілу планету. І зробити усе можливе, аби люди змогли освоїти інші планети.

У 1998 році рівняни мало знали про студента Василя Тараса, тому шанси його були, відверто кажучи, малими. Та й сам Василь тоді навряд розумів що таке українська політика і невідомо чи зміг би там досягнути того, чого вдалося поза її межами.

Але чи обрали б рівняни Василя Тараса сьогодні? Професора, якого у його галузі знає цілий світ, хорошого сім’янина, людину освічену, активну, спортивну, багатосторонню... Людину яка своєю роботою в тому числі репрезентує українців по всьому світу, і залучений до проекту NASA, який виходить за мені Землі.

Чи зміг би Василь домовитися про висунення від рейтингової партії, а чи рівняни б його підтримали без політичного бренду, як було у випадку з Мовчаном, Ширком чи Осуховським?

Чи знайшлися б представники бізнесу, аби профінансувати виборчу кампанію такого кандидата. Чи було б достатньо волонтерів, для неоплатної роботи в агітації, на дільницях, тощо?

Не впевненний. Але точно знаю, що були б люди, які приходили б в штаб кандидата за допомогою.

У тих дах в будинку тече, а жек нічого не робить... Як це ми повинні за свої робити? Як це, а за шо ми жеку платили 1 грн за метр квадратний. Он Хомко і той помагає, а ти...

В інших чоловік/дружина хворі, роботи нема, діти маленькі. Ти ж там в штатах добре заробляєш, поможи...
Як ні, а ми думали за тебе голосувати, а ти...

Ах ти проти легалізації зброї, ах ти за продаж землі, а ти ще нам негрів сюди привези з сірійцями, і гомосєками, не треба нам твоїх міжкультурних проектів.

Ах ти ж хочеш Україну продати американцям.

Ах твої ж діти громадяни США...

Ах ти ж ліберал, демократ, консерватор, лейборист триклятий.

Аж в тебе і вишиванки не видно, і в АТО не воював...

Краще вже виберемо Осуховського, Ширка, Мовчана...

Не вірите? Так і буде!!!

Цей матеріал не про Василя Тараса і точно не про освоєння Марсу. Це про нас з вами, і те що у нас в голові, в тому числі і моїй.

та то таке

П.с. у 1998 році я теж не голосував за Василя Тараса, навіть не чув про такого. Віддав свій голос Миколі Кульчинському. Сподобалась його програма в газеті “Спалені мости”. Не судіть строго, дитиною ще був.

П.п.с. Напевне, Василю Тарасу не сподобається, що я його особу використав для такого допису, але сподіваюсь він мене пробачить, я з благими намірами.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору