РІВНЕНЩИНА

Чому на вулицях Рівного півроку немає розмітки (ВІДЕО)

15.06.2017, 11:44      портал «Четверта влада»      Переглядів: 3824

Біля Рівненської міської ради нещодавно провели сімейний флешмоб «Де розмітка? Безгосподарність на дорогах – вбиває». Намалювали міському голові персональний пішохідний перехід та залишили послання. Таким чином активісти нагадали в ігровій формі міській владі як мають бути розмальвані безпечні вулиці. Фото Юрія Дюга

Тренуємо пам`ять. А що робити, якщо відповідальність за дотримання правил дорожнього руху є, а розмітки на дорогах - ні? Як рівненські водії вирішують цю проблему ось уже півроку?

Розповідає Інна Білецька, «Інтер».

Центральна вулиця міста. В`їзд з боку Києва. Ось тут колись було три смуги. Можна і обганяти, і перебудовуватися, як захочеш, ну і дотримуючись правил – ділити дорогу візуально на дві частини.

«Наразі ні на один метр дороги не нанесена дорожня розмітка в місті Рівне. Відповідно, був пізно проведено тендер органами місцевого самоврядування», – пояснює старший інспектор сектора безпеки дорожнього руху УПП міста Рівного Володимир Петровський.

І ось так, без розмітки Рівне живе вже півроку.

«Винне управління ЖКГ, яке планує цю всю роботу, тому що кошти з бюджету на це виділили ще в січні, вже затвердили бюджет і за ці терміни цілком логічно, що можна було три тендера провести і відповідним чином нанести розмітку», - стверджує керівник громадської організації «Антикорупційний моторінг» Юрій Дюг.

В Управлінні житлово-комунального господарства працюють люди врівноважені і неметушливі. Тендер провели в березні, договір підписали в кінці квітня. Коли ж приступлять до роботи? Кажуть, що в середині червня.

«У вівторок минулий приїхав представник організації та щось хоче нам сказати, що вони не впораються і т.п. і поїхав, буквально годину тому я розмовляв з керівником підприємства, він мене запевнив, що бригади поїхали в місто Рівне», - розповідає заступник начальника УЖКГ міста Рівного Володимир Лапюк.

Тендер виграла чернігівська фірма. На зарплату передбачили – 50 тисяч гривень. Очікуваний прибуток – 9 тисяч. Звідки таке бажання надати практично волонтерську допомогу місту – ми спробували з`ясувати у представників компанії, але телефони, зазначені в тендерній документації – мовчать.

Зате відомо, що до робіт не приступають, нібито тому, що не отримали документ, який дозволяє наносити горизонтальні білі лінії. Ось уже рік його розробляє харківська фірма, яка перемогла в тендері на 700 тисяч.

Нещодавно вони презентували результати своєї праці. Судячи з усього, проектанти навіть в місто не приїжджали, а користувалися картами Google. Відповідно до їхніх схемою, на в`їзді в Рівне повинні стояти знаки «Одеса»!!!! Доводиться переробляти. А значить, про видачу документа не може бути й мови.

Скрін-шот з відео ТК «Інтер»

«Якщо немає розмітки і знаків, наноситься розмітка найдешевшої фарбою і терміни її експлуатації - не менше шести місяців У нас її наносять щорічно, хоча теоретично повинні наносити згідно ДСТУ два рази в рік.», – говорить координатор громадського урбан-руху «Рівне велосипедне» Сергій Ковальчук.

Тепер про терміни. За договором виконати зобов`язання чернігівської фірми повинна до кінця жовтня 2017 року, тобто встигнути впритул до снігопадів. Але в управлінні житлово-комунального господарства цілком резонно зауважують: снігу ж може і не бути.

«Розмітка буде, хто його знає, яка буде зима, можливо, взимку і снігу не буде Тому розмітка, вона в будь-який час року нагальна Це коли сніг, то вона не дуже актуальна ..», – говорить заступник начальника УЖКГ міста Рівного Володимир Лапюк.

А поки в місті чекають підрядників, які нібито готові працювати практично задарма. Без необхідних схем, і водіям, і пішоходам доводиться сподіватися тільки на пам`ять один одного – що ні ті, ні інші не забули, де повинна бути зебра, а де – острівець безпеки.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору