РІВНЕНЩИНА

На Рівненщині бурштинокопач вдарив журналістку та намагався відібрати телефон

19.06.2017, 18:56      портал «Четверта влада»      Переглядів: 3966

Нелегальний старатель вдарив журналістку по руці та намагався відібрати телефон. Фото з фейсбуку Інни Білецької

17 червня, неподалік села Соломир у Зарічненському районі, один з бурштинокопачів перешкоджав діяльності журналістів. Намагався відібрати техніку, вибити телефон з рук журналістки.

Про інцидент журналістка Інна Білецька написала у своєму фейсбуці.

Це колишній зек. Житель заквітчаного Полісся. Йому "держава ні.уя не дала". І тепер він хоче мити бурштин і бити журналі...

Опубліковано Інною Білецькою 17 червня 2017 р.


На запитання представниці ІМІ в Рівненській області Інна Білецька розповіла, що чоловік вдарив її по руці намагаючись вибити з її рук телефон. Заяву до поліції про перешкоджання журналістькій діяльності журналістка не подавала.

– Не вважаю, що на такого треба витрачати час, – каже журналістка Інна Білецька про старателя, який їй перешкоджав. – Покарання не буде. По 171-й поліція не вміє працювати, – пояснює Білецька, маючи на увазі 171 ст. Кримінального кодексу «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

Поліція вже розслідувала кримінальні провадження за заявами Інни Білецької через перешкоджання. Як повідмоляв ІМІ, нещодавно рівненська поліція закрила кримінальне провадження щодо погроз журналістці.

Разом з Інною Білецькою на місці інциденту працював журналіст «Четвертої влади» Дмитро Бондар. На прохання ІМІ, він розповів деталі. Як пояснює, знімати поїхали дізнавшись про нелегальний видобуток у прикордонній зоні. Адже село Соломир знаходиться у кількох кіломентрах від українсько-білоруського кордону.

Їдучи до села, у лісі біля дороги, застали за роботою бурштинокопачів. У полі зору їх було близько двох десятків. Журналісти знімали на відстані 50-100 метрів від нелегальних старателів.

– Побачивши камери, один з нелегальних старателів підійшов до нас і почав виражати своє обурення, – розповідає Дмитро Бондар. – В певний момент намагався відібрати з моїх рук камеру, взявшись рукою за об`єктив. Під час перепалки вдарив по руці мою колегу, намагаючись забрати телефон, яким вона знімала. Довелося поїхати звідти.

Як пояснює журналіст, заяву до поліції він не писав, оскільки ані тоді, ані згодом необхідного на це часу він не мав, і вважає такий крок безперспективним.

– Ситуація вже класична, оскільки нелегальні старателі у більшості випадків категорично проти того, щоб їхню роботу зафіксували на камеру, – каже журналіст. – Адже після цього «клондайк» можуть прикрити. Якщо в поліцейських спецпризначенців стріляють, перекидають їхні автомобілі, то яка мова може бути про безпеку журналістів у таких місцях.

Оновлено о 19.42:

В прес-службі поліції Рівненщини повідомили, що за повідомленням журналістки подію зареєстрували в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Проводиться перевірка


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору