РІВНЕНЩИНА

Як нашкодить депутату Бабату скасована ліцензія генпідрядника на його скандальному будівництві

20.06.2017, 22:27      Антоніна Торбіч, Аріна Крапка, «Четверта влада»      Переглядів: 3289

«Покарали»

За результатами зверення народного депутата Остапа Єднака Державна архітектурно-будівельна інспеція скасувала ліцензію на 4-ту та 5-ту категорію складності фірмі «Спецрембуд», яка була генпідрядником скандального будівництва на вулиці Київській, 67 у Рівному. Відсутність ліцензії на ці категорії не дозволить генпідряднику будувати торгові центри і великі багатоповерхівки. Але самому «будівництву Бабата» на Київській це не нашкодить. Чи справді покарали винного – читайте у матеріалі.

Про це на своїй фейсбук-сторінці пише рівненський журналіст Юрій Дюг.

Маленька перемога в нескінченній війні. За результатами нашого спільного зверення з народним депутатом Ostap Yednak Держ...

Опубліковано Юрієм Дюгом 20 червня 2017 р.


Інформація про анулювання ліцензії підтверджується на сайті ДАБІ. Тут же йдеться, що забудовник отримала згадану ліцензію у лютому 2017-го року.

Ми  поцікавилася в начальника управліня ДАБІ в Рівненській області Ігоря Мічуди, на що ж реально впливає нинішнє анулювання ліцензії підряднику будівництва. Посадовець каже, що відповісти складно. Нагадує, що управління не може провести перевірку на цьому будівництві, адже замовник будівництва (ТзОВ «Апартамент-Буд», яке належить Людмилі Бабат, матері депутата Рівнеради Олександра Бабата – авт) досі не з`явився.

Результат пошуку зображень за запитом "мічуда site:4vlada.com"

Начальник управління ДАБІ в Рівненській області Ігор Мічуда каже, що управління не може провести перевірку на Київській. Фото з архіву

– Ми звертались з органи прокуратури і нацполіціі, щоб нам допомогли в цьому, – каже посадовець. –Замовника в даний момент на об`єкті немає. Чекаємо. А він не з`являється. Ми замовнику, директору підприємства в кабінеті слідчого вручили повідомлення про перевірку, але не даний момент замовник не отримує листи, не приходить на перевірку. І ми звернулися, аби прокуратура і нацполіця забезпечила нам явку замовника. Ну чекаємо.

«Четверта влада» також поспілкувалася з експертом у сфері будівництва Віктором Будівельним (імя вигадане – ред.), він просить не називати його справжнє ім’я, щоб не мати подальших перешкоджань у роботі.

Експерт пояснює, що на згадане будівництво на Київській анулювання ліцензії вже ніякого впливу не має. Адже основні будівельні роботи виконані, тому ліцензія на 4-5 категорію для опоряджувальних робіт не треба.

– Просто «Спецрембуд» не зможе [в подальшому] будувати таку категорію, – каже Віктор Будівельний. – Але, певно, у його власників, для цього є інша фірма. А от на Бабата це не вплине, а якщо йому вдасться викрутитися з цієї халепи – то він взагалі будь-які питання зможе вирішувати. Я думаю, що скасування ліцензії – це переключення уваги з Бабата на фірму генпідрядника.

Експерт каже, що у Рівному немає будівництв до яких неможна висловити зауваження.

– Щодо виконробів, касок, жилетів, техніки безпеки, роботи крану, можна кожну фірму трохи потрусити. Але до чого тут це? Інспекція ж не ходить і не напружує за те щоб все було правильно, їхня основна функція карати, а не мати правильний результат. При бажанні вони могли би пройтися по всім основним будівництвам і, з метою застереження від порушень, порадити на що звернути увагу, щоб все було правильно. Але такого немає, є тільки каральна функція.

У березні цього року начальник Управління ДАБІ у Рівненській області Ігор Мічуда розповідав, що управління оштрафувало згадане будівництво на понад 1 мільйон 700 тисяч гривень, через відсутність ліцензії на будівництво 5-ї категорії складності. Штраф мало сплатити вже згадане товариство «Спецрембуд». Наразі генпідрядник коштів не сплатив, натомість подав до суду на управління через призначення цього штрафу.

– Зараз все залежить дві того, як будуть відбуватися суди, – каже Ігор Мічуда. – А що робить ДАБІ? Захищає свою правоту. Вони зараз через Феміду будуть доказувати, що ми неправомірно наклали штраф.

Мене змушують зараз боротися за своє місце під сонцем, – генпідрядник

Ми поспілкувалися з керівником і співвласником фірми «Спецрембуд» Олександром Кучеруком, щоб почути його точку зору на причини анулювання  ліцензії. Забудовник  запевняє, що на Київській його фірма завершила роботи 10 листопада 2016 року. А наступного дня замовник вже мав на руках декларацію про готовність до експлуатації об’єкта будівництва.

– Тобто з 11 листопада 16-го року ми там ніхто, – каже підприємець. – Дивіться, що відбувається. На початку грудня там щось стається. Я можу про це тільки здогадуватися, бо мені теж про це нічого не говорять. Там, можливо, сталася якась біда. Є підозрюваний. Для підозр треба докази. Я припускаю, що якщо ніхто не зізнається, то що треба зробити? Всіх, хто біля цього, прив`язати до цієї справи. Як це можна зробити? Скасувати декларацію про  закінчення, і тоді ми автоматично стаємо до цього причетні. І тоді мій виконроб, який вже там ніхто, автоматично стає відповідальною особою, якій світить реальний термін.

Керівник «Спецрембуд» Олександр Кучерук обурюється анулюванням ліцензії. Вважає це несправедливим та осаржуватиме в суді. Фото із соцмережі ОК

Підприємець розповідає, чому він власне взявся отримувати ліцензію у 2017-му році. Каже, що планували взятися за новий об`єкт 4-5-ї категорії складності.

– Я до цього часу мав чотири ліцензії, які брав у різні роки, остання – 2006-го, – каже Олександр Кучерук. – А далі вийшов закон, що невеликі об`єкти можна робити без ліцензії. Тобто третьою категорією. В січні 17-го року вимальовується об`єкт, за яким ми боремося. І під цей об`єкт беремо ліцензію, яка взагалі не має стосунку до Київської, 67. Я вже й забув про нього. 

– За 23 роки, ну мабуть разів 150 фірму «Спецрембуд» хотіли закрити, або покарати, чи зробити банкротом державні чи недержавні установи. Але поки що вона працює. Без бою ми не здамося. Це однозначно. В нас є колектив доволі великий, інженери сертифіковані, замовники. Можливо, це найбільша моя проблема, але я НЕ розумію своєї вини. Мене змушують зараз боротися за своє місце під сонцем, тобто на ринку. Ринок має визначати, чи працюватиме фірма, а не державні чиновники.

Олександр Кучерук розповідає про перевірку, результатом якої стало скасування ліцензії. 

– Прийшли представники [ДАБІ], я мав їхати на лікування, але три дні був присутній, – пригадує забудовник. – Ми їх допустили, за три дні що змогли показати – показали. Продовжувати вони не схотіли перевірку. Там, здається, з 70-ти пунктів перевірки було шість зауважень. Я б ніколи не подумав, що через цих шість зауважень, причому одне взагалі в судах розглядається, вони скасують мені ліцензію.

Один з цих пунктів, до яких зауваження  – накладення штрафу у лютому 2017-го управлінням ДАБІ в розмірі мільйон сімсот тисяч гривень (справа зараз оскаржується в суді – авт.). Другий факт – що виконроб не в 2012-му, а 2014-му році закінчив інститут. Я був в шоці. З грудня місяця всі як з ланцюга зірвалися. 

Олександр Кучерук каже, що оскаржуватиме в суді анулювання ліцензії.

– Я не вважаю, що ці порушення серйозні, – пояснює забудовник. – Із того всього об`єму, що ми виконали, щоб отримати ліцензію, це доволі кропітка робота цілого колективу. 50 чоловік треба, щоб ліцензію отримати. І так просто ні-за-а-що... Це мене обурює. Я не найматиму тітушок чи актвістів, я йтиму тільки через суд. Це єдине законне поле.

Нагадуємо, нещодавно суд дозволив узаконити  будівництво на Київській. Рівненський окружний адміністративний суд став на бік ТзОВ «Апартамент-Буд», яке зводить на вул. Київська, 67 у Рівному житловий будинок замість офісного центру.

Фірма Людмили Бабат, матері депутата Рівнеради Олександра Бабата, позивалася до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області. Успішно вимагала визнати протиправним та скасувати рішення управління про скасування декларації про готовність об`єкта до експлуатації. Нині Ігор Мічуда запевняє, що Управління подає апеляцію на це рішення.

Нагадуємо, що наприкінці 2016-го року загинув будівельник Андрій Артвінський, який працював на будівництві  об`єкта, що по Київській, 67. Депутата Олександра Бабата підозрюють у  приховуванні тяжкого злочину, пов`язаного із загибеллю людини

________________________________________
«Публікація створена за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) за посередництва Інтерньюз-Нетворк».
Уряд Канади не відповідає за зміст публікації і може не поділяти точки зору висловлені в публікації.
«Article was prepared with the financial support of the Government of Canada provided through the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD)»

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору