РІВНЕНЩИНА

«Громадскості «дозволили» бути в госпітальній раді на правах... меблів», – про Рівнераду

06.07.2017, 19:41      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1050

Рівнарада обрала делегатів у Госпітальну раду, знехтувавши пропозиціями від громадських об`єднань. Ілюстраційне фото

Сьогодні, з другої спроби, Рівнерада проголосувала за делегатів у Госпітальну раду від Рівного. Однак пропозиціями громадськості депутати фактично знехтували, залишивши їх представників без права голосу.

Після обговорення і суперечок депутати затвердили той самий склад делегатів, який на самому початку був обраний непублічно. З поступок громадським об`єднанням, які пропонували включити у склад ради шанованих у Рівному людей – людей ніби включили, але права голосувати не дали. Залишили першопочаткових шестеро кандидатів (майже всі – посадовці  авт.) як основний склад ради, а трьох представників від громадськості записали в дорадчий орган при громадській госпітальній раді.  Рішення підтримали 24 депутати. 

Результати поіменного голосування з цього питання оприлюднила рівненська журналістка Інна Білецька:

Керівник медичного напрямку «Обласної ветеранської спілки учасників АТО Рівненщини», член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України, волонтер, учасник АТО Юрій Поліщук – один з трьох представників від громадськості, яких громадські об`єднання намагалися делегувати в госпітальну раду. Після такого голосування пише на своїй фейсбук-сторінці, що не згоден бути декорацією профанації, в яку намагаються перетворити ідею госпітальної реформи.

Рівнерада сьогодні вирішила зіграти вар`ята. Громадскості "дозволили" бути в госпітальній раді на правах... меблів. Прид...

Опубліковано Юрієм Поліщуком 6 липня 2017 р.


«Рівнерада сьогодні вирішила зіграти вар`ята. Громадскості «дозволили» бути в госпітальній раді на правах... меблів. Придумали «дорадчий голос». Всупереч правовій базі і здоровому глузду», – пише Юрій Поліщук.

А журналістка Інна Білецька у відповідь на таке голосування написала гнівний пост, в якому бажає депутатам, які підтримали непрозоре обрання делегатів у раду, щоб їх «лікували фахівці того ж рівня, як і люди, яких ви нині обрали в госпітальну раду».

От шо ви собі накрутили з тією громадскістю. Громадскість ви. Голосувалки в фейсбуках влаштовуєте. Репостите. Флешмобите...

Опубліковано Інною Білецькою 6 липня 2017 р.


Нагадуємо, спочатку Рівнераді пропонували  делегувати до госпітальної ради депутата Рівнеради голову медичної комісії, начальника обласного управління охорони здоров’я Юрія Осіпчука, депутата Рівнеради, заступника міського голови Галину Кульчинську, начальника міської медицини Віктора Іськіва, юриста міського управління охорони здоров’я Інну Хімін, головного лікаря Центральної міської лікарні Євгена Кучерука та єдиного представника від громадськості, голову правління благодійної організації «Мережа 100% життя Рівне» Юрія Лазаревича. 

Процес обрання кандидатів до Госпітальної ради не був публічним, що суперечить принципам відкритості та прозорості при формуванні дорадчого органу, покликаного працювати в інтересах громади. В процес включилася громадскість. Через скандал питання відклали на довивчення. Крім пропонованих канидатур, подали ще три – заступницю начальника міського управління охорони здоров`я Вікторію Покоєвчук, члена громадської ради при МОЗ Юрія Поліщука та підполковника медслужби, учасника АТО Тараса Скригу. 

Як розповідала заступниця начальника міського управління охорони здоров`я Вікторія Покоєвчук, на Рівненщині затверджено три госпітальних округи: Рівненський з населенням 634 803 жителя, Сарненський – 347 167 жителів та Дубенський – 173 996 жителів. Госпітальними округами опікуватимуться громадські ради. До Госпітальної ради від Рівного мають увійти шестеро членів.

Вікторія Покоєвчук також пояснює, чим же будуть займатися 26 членів Рівненської госпітальної ради. Серед обов`язків:

– рекомендації щодо реорганізаціїі перепрофілювання закладів, що надають стаціонарну меддопомогу в межах госпітального округу;

– визначення трансфертів між бюджетами учасників ГО для фінансування медичних програм;

– підготовка багаторічного плану розвитку ГО, що не можливо без знання діючого законодавства в галузі ОЗ, напрямків реформи, практичної роботи ЛПЗ,механізмів бюджетування, навиків аналізу та моніторингу, стратегічного планування;

– пропозиції щодо призначення та звільнення керівників закладів ОЗ тощо.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору