РІВНЕНЩИНА

«Нехай шановний депутат вивчить Регламент ВРУ, або з`їсть його друковану версію», – Шабунін про закиди Яніцького

14.07.2017, 21:07      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2026

Вчора рівненському нардепу Яніцькому не дали можливості вдень залишити сесійну залу. Нардеп відповів закидами про замовність акції. Скрін-шот з відео «Руху нових сил»

Народний депутат від Рівненщини Василь Яніцький звинуватив вчора учасників мітингу за зняття недоторканності під Верховною Радою в продажності. А сьогодні написав пост обурення, в якому зазначає, що у нього склалося враження, ніби уже почалися вибори. Адже «ажіотаж навколо зняття депутатської недоторканності – це теж одна із передвиборчих технологій, яка уже не раз використовувалася»

Ось на цьому відео видно як нардеп, у саркастичному тоні і з посмішкою, каже вчора мітингарям, які не випускали депутатів із сесійної зали, що їм заплатили за участь у мітингу:


А в цьому сьогоднішньому дописі нардеп критикує саму ідею мітингу:

Вчора активісти заблокували виходи з Верховної Ради, не випускаючи депутатів з приміщення. Активісти вимагали негайного ...

Опубліковано Василем Яніцьким 14 липня 2017 р.


Нардеп звертає увагу, що мітингуючі стояли через питання, яке не було внесене в порядок денний – зняття депутатської недоторканості. На думку Василя Яніцького, вимога терміново внести це питання на розгляд сесії – це порушення регламенту і підміна сили права на право сили.

«Нагадаю, головний парламентський закон – це регламент, який розписує порядок внесення, розгляду і прийняття законопроектів. Якщо не дотримуватися регламенту, почнеться хаос та політична криза. Не можна підміняти демократію – владу народу, охлократією – владою натовпу», – пише Василь Яніцький.

Та й, на думку нардепа, зняття депутатської недоторканості – не має великого значення для змін у країні.

«Будемо відвертими: формальне зняття недоторканності з депутатів на даному етапі мало що змінить. У багатьох чиновників формально немає імунітету, але рівень корупції від цього не меншає. Тому це питання треба вирішувати іншим чином. Зокрема і через реформування системи правосуддя.» – пише нардеп.

«Четверта влада» поцікавилася думкою щодо закидів нардепа одного з організаторів вчорашньої акції. Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін категорично не згоден з Василем Яніцьким щодо ймовірного порушення регламенту, до якого нібито підштовхували мітингуючі.

– Нехай шановний депутат вивчить Регламент ВРУ, або з`їсть його друковану версію, адже він дозволяє вносити в порядок денний будь-який законопроект, – Віталій Шабунін не приховує обурення. – Власне з такого внесення розпочинається кожен сесійний вівторок і четвер. Є законпроект Самопомочі, який значно обмежує депутатську недоторканість.

– Нехай наведе хоч один факт оплати мітингарів, які весь день, в тому числі три години під проливною зливою, блокувати вихід депутатів з ВРУ, – реагує Віталій Шабунін на звинувачення Василя Яніцького в бік мітингуючих щодо продажності. –  Якщо фактів не має, нехай складе мандат.

На думку керівника ЦПК, проплаченим був мітинг противників медичної реформи, який відбувався деякий час паралельно, і зайняв більшу частину площі Конституції (навпроти ВРУ) і Маріїнського парку аж до Міністерства охорони здоров`я.

Сьогодні Віталій Шабунін на своїй фейсбук-сторінці також підсумував результати вчорашньої акції. Звертає увагу, що в ній взяло участь близько тисячі людей.

«В результаті Рада дала дозвіл на арешт Добкіна, доказова база в справі якого і близько не стоїть з доказами бурштинового рєшалова Розенблата. Але у вівторок, коли знімали недоторканність Розенблата і ще 4 нардепів, нас під ВРУ було людей 300 і ми не блокували виходи з неї. В результаті депутати не дали НАБУ дозвіл на арешт і затримання Полякова з Розенблатом у справі із залізобетонними доказами», – пише керівник ЦПК:

Вчора нас під ВРУ було під 1000 і ми блокували депутатами виходи. В результаті Рада дала дозвіл на арешт Добкіна, доказо...

Опубліковано Vitaliy Shabunin 14 липня 2017 р.


Нагадуємо, у вівторок Василь Яніцький не проголосував за дозвіл на затримання Розенблата та був відсутнім при голосуванні за зняття недоторканості з Андрія Лозового.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору