РІВНЕНЩИНА

Рівненщина – в десятці областей, де найбільше перешкоджають журналістам – ІМІ

17.07.2017, 16:03      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1400

Журналістки Ольга Ферар і Інна Білецька зіштовхнулися з погрозами на свою адресу. Колаж із фото Інни Білецької і Ольги Ферар з особистих фейсбук-сторінок

Рівненщина опинилася в десятці регіонів з найбільшою кількістю зафіксованих випадків порушень свободи слова. За півроку в області виявили шість таких випадків. 

Про це йдеться в моніторингу «Барометр свободи слова» Інституту масової інформації. 

Зокрема, 17 червня під час зйомки сюжету про видобуток бурштину невідомий чоловік вдарив журналістку Інну Білецьку.  А в травні журналістці Ользі Ферар, за допомогою повідомлень в соцмережі, погрожували вбивством.

Нагадуємо, на Рівненщині поки що жодне кримінальне провадження щодо перешкоджання діяльності журналістів не дійшло до суду. Усі провадження закривалися на етапі досудового розслідування.

За перше півріччя 2017 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом в Україні 122 випадки порушень свободи слова, порівняно до 129 випадків за аналогічний період 2016 року.

Якщо рахувати разом з окупованими територіями Донбасу і Кримом, кількість порушень з початку року становить 132 (за аналогічний період 2016 року – 154).

Найбільшу кількість порушень за шість місяців 2017 року зафіксували у категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 42 випадки (за той же період 2016 року – 46 випадків).

На другому місці за кількістю порушень опинилася категорія «обмеження доступу до публічної інформації».

Цього року експерти ІМІ відзначають негативну тенденцію у цій категорії – зокрема, з початку року зафіксували 17 випадків порушень, пов’язаних з доступом до інформації, –  за той же період 2016 року було 9 таких випадків.

До трійки лідерів за кількістю порушень також увійшли погрози журналістам (14 випадків), проте кількість погроз суттєво зменшилась порівняно з аналогічним періодом минулого року (24 випадки).

Водночас експерти ІМІ відзначають зменшення фізичної агресії щодо журналістів – з початку року було зафіксовано 9 нападів, порівняно до 23 нападів, які були зафіксовані протягом аналогічного періоду минулого року.

Негативною тенденцією першого півріччя 2017 є збільшення кількості випадків пошкодження майна журналістів: з початку року сталося 9 таких випадків, у порівнянні з 2016 роком, коли був зафіксований тільки один такий випадок.

Загалом, у першому півріччі 2017 року, випадки порушень свободи слова сталися у 20 областях України. Найбільша кількість таких порушень зафіксована у Києві з областю – 30 випадків, Полтавщина (12 випадків) та два регіони (Одещина та Миколаївщина), де зафіксовано по 9 випадків відповідно.

 

Основними агресорами і порушниками прав журналістів стали: приватні особи – 67 випадків, місцева влада – 18 випадків, правоохоронці з силовиками – 9 випадків, судова влада – 5 випадків.

Також вперше з початку року зафіксовано 1 випадок викрадення українського блогера в окупованому бойовиками «ДНР» Донецьку – Станіслава Васіна (Асєєва).

В окупованому Росією Криму ІМІ зафіксував 8 випадків порушень прав журналістів та 2 випадки на непідконтрольних України частинах Луганської та Донецької областей. Утискають свободу слова на півострові переважно правоохоронні органи окупаційної влади – співробітники ФСБ Росії, Центру «Е» та інші.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці Барометр свободи слова.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору