РІВНЕНЩИНА

Розбірки за історико-архітектурний опорний план Рівного

24.07.2017, 21:05      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 1602

Колеги заступника міського голови Рівного Віталія Германа викликали поліцію, коли до нього прийшли активісти з питаннями щодо розробки історико-архутектурного опорного плану. Сам візит активістів посадовець назвав методом морального тиску і погроз. Письмової заяви до поліції Віталій Герман, каже, не писав. Фото Віталія Германа

Чи матиме вже невдовзі Рівне свій історико-архітектурний опорний план, з допомогою якого буде легше захищати історичні місця Рівного? Рівняни звинувачують посадовців в затягуванні розробки цього плану та непрозорості процесу. Від посадовців лунають заяви про некомпетентність окремих рівнян у цьому питанні та недобросовісність виконавця, якому замовили роботу над планом. Завтра представнки обох «таборів» матимуть можливість пояснити свою позицію для журналістів та громадськості.

У вівторок, 25 липня, об 11:00, в Інформаційно-освітньому просторі INFOHUB (вул. Словацького, 3а), відбудеться круглий стіл з питань створення історико-архітектурного опорного плану Рівного.

Історико-архітектурний опорний план – науково-проектна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених місць та в якій відображається інформація про нерухомі об`єкти культурної спадщини населеного пункту, пов`язану з ними історичну забудову (значні й рядові історичні будівлі); землі історико-культурного призначення; місця втрачених будинків, споруд, оборонних укріплень, що мали важливе історичне або містобудівне значення; дисгармонійні будівлі та споруди; пам`ятки природи, природні заповідники, цінні природні ландшафти; межі історичних ареалів населеного місця; межі зон охорони пам`яток культурної спадщини, що є діючими на час складання історико-архітектурного опорного плану (за наявності)

В ході круглого столу завтра будуть обговорені такі питання:

– історико-архітектурний опорний план міста - хто і чому гальмує процес?

– покроковий алгоритм дій влади щодо історико-архітектурного опорного плану;

– створення робочої групи для співпраці з інститутом «Укрзахідпроектреставрація», що працюють над планом;

– легітимність новоствореної архітектурно - містобудівної ради міста Рівного.

До участі запрошені: 

- міський голова Рівного Володимир Хомко

- секретар Рівнеради Сергій Паладійчук;

- заступник міського голови Віталій Герман;

- голова спілки архітекторів Рівненської області Микола Пасічник;

- архітектори-містобудівельники;

- представники управління архітектури та містобудування;

- представники управління культури і туризму;

- історики, музеєзнавці, громадські активісти, журналісти.

Організатор заходу: ініціативна група мешканців Рівного. Контактна особа (представник ініціативної групи) - Тетяна Гонтар.

Тетяна Гонтар входить до ініціативної групи рівнян, які звертають увагу на затягування, на їхню думку, процесу створення історико-архітектурного опорного плану Рівного. Також рівняни мають питання щодо прозорості створення цього плану, щоб у ньому дійсно були відображені усі цінні для історії місцини та будови Рівного. Ініціативна група майже місяць намагається отримати відповіді від посадовців щодо ходу реалізації цієї роботи. З цією метою прийшли спочатку до заступника міського голови Віталія Германа. Однак посадовець звинуватив активістів у некомпетентності та викликав поліцію.

На своїй фейсбук-сторінці Віталій Герман написав, що «робота робочої групи буде відкритою і прозорою, персональний склад якої сформований для професійного і колегіального обговорення основних положень цього виду містобудівної документації».

Сьогодні методом морального тиску і погроз була заблокована більше як на 1 годину робота заступника міського голови Віта...

Опубліковано Віталієм Германом 29 червня 2017 р.


Віталій Герман так пояснює затягування процесу роботи над планом:

«Документація повинна бути розроблена на паперових та електронних носіях із використанням сучасних геоінформаційних технологій у єдиній системі класифікації та кодування містобудівної діяльності з урахуванням наявних офіційних документів і даних, одержаних під час натурних обстежень і спеціальних досліджень відповідно до вимог Державних будівельних норм. Халтура не пройде!»

Рівняни прийшли до міського голови Рівного, щоб почути відповіді на ті ж питання щодо створення плану, але Володимир Хомко спілкуватися про це не схотів. Мер швиденько піднімається сходами, щоб уникнути спілкування з громадською активісткою Тетяною Гонтар:

Тож завтра, під час круглого столу, всі сторони конфлікту зможуть пояснити докладніше свою позицію.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору