РІВНЕНЩИНА

У рівненському «воднику» розповіли що має бути за зруйнованим парканом на Кавказькій

25.07.2017, 19:35      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2774

На Кавказькій, 9 знову зруйнували паркан. Фото «Радіо Трек»

Кавказька 9 у Рівному – знову у заголовках рівненських ЗМІ. Сьогодні вночі тут вчергове зруйнували паркан довкола зеленого газону. А документи щодо реконструкції цієї будівлі мають суперечні моменти, які можуть свідчити про фальсифікацію.

Світлини нічних негараздів паркану оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці рівнянин «Dima Med»:


Сьогодні ж виконавчий директор ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг робить припущення, що декларація про початок будівельних робіт, яку забудовник подав у ДАБІ щодо будівлі на Кавказькій, 9, сфальсифікована. У цій декларації, яку журналіст отримав у відповідь на свій запит, йдеться, що проектну документацію розробляє Національний університет водного господарства та природокористування.

«Я звернувся з запитом до НУВГП. У відповіді ректор вишу Віктор Мошинський повідомив, що такого наказу не існує, а НУВГП ніколи не виступав розробником проекту. Офіційно», –  пише Юрій Дюг і поширює докази своїх слів:

Скандальний паркан на Кавказькій, 9: забудовники підробили декларацію про будівництво?! Як відомо паркан навпроти ОДА в...

Опубліковано Юрієм Дюгом 24 липня 2017 р.


«Четверта влада» звернулася до замовника реконструкції на Кавказькій, 9 – фірми «Регіон-Агро Плюс». За номером телефону, вказаним у декларації, слухавку підняла жінка, яка сказала що вона предстанвик фірми, однак своє ім`я відмовилася називати.

 – По телефону ніхто вам ніяких коментарів надавати не буде стосовно цієї ситуації, що відбулася, – каже представниця. – А по-друге, де ви взяли мій телефон?

Пояснення журналістки, що це  в інтересах фірми пояснити ситуацію, що склалася – адже це її право на відповідь – не допомогли. Жінка кинула слухавку.

Телефонуємо далі. За контактами з цієї ж декларації про початок будівельних робіт. За номером інженера технічного нагляду слухавку піднімає керівник «Спецрембуду» Олександр Кучерук. За його словами, його фірма не має стосунку до розробки проекту, адже її роль – інша.

– Роль технічного нагляду в цьому випадку – додержання вимог проекту, – пояснює Олександр Кучерук. – Мені незручно просити всі документи [замовника реконструкції] переглядати, але зрозуміло, що там є якісь питання з документацією. Я їм рекомендую: анулюйте самі цю декларацію, приведіть в порядок питання із землею, визначтесь що ви хочете, розробіть проектно-кошторисну документацію, візьміть новий дозвіл і тоді приступатимемо за роботу.

А що ж кажуть за номером відповідального за розробку проекту? Слухавку піднімає науковий керівник Науково-дослідної лабораторії експлуатаційної надійності будівель і споруд НУВГП Віталій Собуцький. В розмові з журналісткою підтверджує, що НУВГП працює над цим проектом

– Робимо реконструкцію з переплануванням, в будівельному об`ємі тієї будівлі, що є, – запевняє Віталій Собуцький. – Не надбудовуємо, не прибудовуємо. Просто змінюємо фасади, тому що вони морально застаріли, і це якесь неподобство у центрі міста стоїть з такими фасадами. Думаю, що ніякого зла для міста ми не робимо. Я би за цю справу не взявся. Просто стоїть  у центрі міста будинок з такими страшними фасадами.

Віталій Собуцький припускає, що це якась помилка сталася, що ректор «водника» Віктор Мошинський підписав документ, у якому стверджується протилежне – що НУВГП не має стосунку до цього проекту.

На жаль, нам не вдалося почути самого ректора НУВГП Віктора Мошинського. Почувши, що йому телефонує журналістка «Четвертої влади», він збив дзвінок і більше слухавки не піднімав. Така поведінка ректора, можливо, пов`язана з його образою або несприйняттям розслідування «Четвертої влади», оприлюдненого ще два роки тому, про корупцію в цьому ВНЗ. 

Нагадуємо, нещодавно тимчасова контрольна комісія з вивчення питання законності будівельних робіт, побудови огорожі та використання земельної ділянки по вул. Кавказька, 9 хотіла зобов`язати ЖКГ знести цей паркан. Для цього комісія чекала затвердження цієї пропозиції на сесії Рівнеради.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору