РІВНЕНЩИНА

«Зараз іде торжище за історико-архітектурний план Рівного. У Львові»: в чому проблема для рівнян (ВІДЕО)

26.07.2017, 19:33      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 8499

Заступник міського голови Рівного Віталій Герман каже про історико-архітектурний опорний план, що місту потрібен «мерседес», а виконавець робіт пропонує «жигуля з механчіною коробкою передач». Ініціаторка обговорення цього питання Тетяна Гонтар вважає, що посадовці навмисне затягують процес роботи над планом

Рівняни вже не один рік ведуть «війну» із забудовниками, які намагаються звести багатоповерхові житлові будівлі в історичних або рекреаційних зонах міста. Інколи будівництва вдається зупиняти, принаймні на якийсь час. Щоб розставити крапки над «і» й отримати офіційно затверджений «дороговказ», за допомогою якого забудовники не зможуть претендувати на цінні історичні місця, ініціативна група рівнян домагається створення історико-архітектурного опорного плану міста.

Міська влада розпочала цей процес – обумовила і профінансувала першу частину роботи – 450 тисяч гривень. Однак на етапі, коли треба було підписувати угоду про продовження роботи, все загальмувалося. Посадовці винуватять розробника плану.

– Нам треба погодити технічне завдання, ми чітко по пунктах написали, що нам треба в електронному вигляді ця документація, нам треба, щоб була система координат охоронних зон, – каже заступник міського голови Рівного Віталій Герман. – Це все з посиланням на норми чинного законодавства. Місто хоче придбати сучасний історико-архітектурний опорний план, який має багатофункціональні можливості і зручний у використанні. Якщо по-народному сказати, ми хочемо мерседес, а нам пропонують жигуля з механічною коробкою передач.

Начальник міського управління культури та туризму Тарас Максименко вважає, що робота над планом затягується з боку відповідальних з міської влади.

– Будівельники хизуються тим, що приїжджають в Інститут у Львів (де роблять історико-архітектурний опорний план для Рівного), і домовляються з директором Інституту зменшувати історичні ареали, природоохоронні ареали, коригувати їх, там домальовувати, – розповідає Тарас Максименко. – Зараз іде торжище за історико-архітектурний план [Рівного]. У Львові. А тут ми говоримо, що в нас не «ейсчіпі», а «чіпіпі» нас цікавить формат. Це дуже класно! (роздратовано  авт.) Я, можливо, не фахівець у форматах, але нам принципово потрібно одне: нам потрібен історико-архітектурний опорний план. Щоб не було Мазеп, щоб не було Толстого, інших будівництв, які кровоточать на тілі історичного ареалу нашого міста.

А представниця ініціативної групи рівнян Тетяна Гонтар, яка вже не перший рік бере участь в акціях з протидії будівництву в історичних зонах Рівного, звертає увагу, що вона як мешканка є замовницею історико-архітектурного опорного плану.

– Я бігала по цих будівництвах (на Мазепи, Толстого – авт.), я хочу мати запобіжник – еталон, на що я орієнтуватимусь, щоб не витрачати безкінечно свій час і не настільки результативно, – пояснює свою мотивацію Тетяна Гонтар

Які ще арументи наводять прихильники та противники швидкого завершення роботи щодо виготовлення історико-архітектурного опорного плану – у відео без коментарів:

Пізніше Тетяна Гонтар, яка  й була ініціаторкою цієї зустрічі, підсумувала її результати:

– домовились, що на вівторок 01.08.2017 р. Віталій Герман запросить директора і фахівців «Укрзахідпроектреставрація» (львівської фірми, яка розробляє план – авт.) у Рівне, аби вивести ситуацію з глухого кута;

– Віталій Герман розгляне запропоновані кандидатури від громадськості і фахівців, які варто долучити до робочої групи для співпраці з львів`янами.

Історико-архітектурний план мав бути готовий у вересні 2017-го. Коли ж рівняни дочекаються «Мерседесу» невідомо, але для зупинення хаотичної забудови в історичних місцях міста, очевидно, достатньо і «Жигулів», які потім можна без поспіху перетворювати в «Мерседес».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору