РІВНЕНЩИНА

Посадовець просить «скинутися» гривнею, щоб оцифрувати історико-архітектурний план Рівного

01.08.2017, 19:17      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2013

Начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко пропонує рівнянам доплатити за створення історико-архітектурного плану. Фото з архіву

Як уже повідомляла «Четверта влада», рівняни вже не один рік ведуть «війну» із забудовниками, які намагаються звести багатоповерхові житлові будівлі в історичних або рекреаційних зонах міста. Інколи будівництва вдається зупиняти, інколи – ні. Допомогти рівнянам у цій боротьбі мав би історико-архітектурний опорний план Рівного. Але його виготовлення наразі зайшло у глухий кут через нові вимоги щодо оцифрування інформації. 

Начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко пропонує небайдужим рівнянам «скинутися» гривнею і закрити це питання. Про це посадовець пише на своїй фейсбук-сторінці:

Виготовлення історико-архітектурного опорного плану міста Рівне зайшло у глухий кут. Цей план надзвичайно потрібен місту...

Опубліковано тарасом максименком 31 липня 2017 р.


«Ми, небайдужі громадські активісти міста, закликаємо усіх патріотів та меценатів, підприємців відгукнутися на наш заклик. Звертаємося до вас перерахувати можливу посильну допомогу для оплати послуг «Інституту геоінформаційних технологій» м. Львова, який завершить роботу інституту «Західпроектреставрація» та переведе у потрібний цифровий формат проектні матеріали для того, аби місто Рівне отримало історико-архітектурний опорний план в найкоротші терміни.» – йдеться у повідомленні Тараса Максименка.

За словами посадовця, вартість оцифровки історико-архітектурного плану – приблизно 40 тисяч гривень, які потрібно зібрати за 14 днів. Кошти пропонує перераховувати на реквізити: ЗГРУ КБ «Приватбанк», розділ - платіж по Україні, р/р 26004053707209, МФО 325321, ЄДРОУ 2961508878, на ім’я Ямелинець Андрій Степанович (керівник «Інституту геоінформаційних систем» м.Львова), призначення платежу – за геоінформаційні послуги.

Посадовець обіцяє, що звіт про використання цих коштів буде оприлюднений.

«Четверта влада» поцікавилася в Тараса Максименка, чому виникла така необхідність збирати кошти. Адже на нещодавньому публічному заході все ще шукали можливість скористатися для завершення роботи над планом бюджетними коштами.

– Після круглого столу у вівторок ми зрозуміли, що формальною відмазкою для громади неможливість виготовлення плану буде те, що він у неналежному форматі, – каже посадовець. – Тобто, немає його належного відповідно до земельного кадастру цифрового оформлення. Стало зрозуміло, що це єдина претензія управління архітектури та містобудування до інституту «Західпроектреставрація». Песимістичні настрої, які панують у директора цього інституту – відмовитися від Рівного. Тому ми вирішили знайти організацію, яка надає геоінформаційні послуги, яка спільно з інститутом наноситиме об`єкти та охоронні зони, зони регулювання забудови на опорний план (оцифровуватиме – авт.).

Організацію, за словами Тараса Максименка, порадила наукова керівниця інституту «Західпроектреставрація» Лідія Горницька.

– І тепер ми працюємо усі разом – активісти і меценати збирають кошти, геоінформаційники та науково-творчий колектив інституту наносять об`єкти відповідно на план, – каже начальник управління культури і туризму. – Тому і з`явилося повідомлення про збір коштів. Тільки через те що управління містобудування ці кошти відмовилося оплачувати, а інститут користується вузькоспеціалізованим законодавством. Для того аби план був до кінця року – ми зберем і оплатимо роботу геоінформаційників для нанесення матеріалів інституту у потрібному форматі.

40 тисяч, які збирають на оцифровку – це близько 4-х відсотків від бюджету виготовлення усього історико-архітектурного опорного плану міста. Невже ці кошти варті були такого опору від посадовців? Питаємо про це заступника міського голови Рівного Віталія Германа. Він розповідає, що у фірми, яка робить цей план, є питання з заборгованістю, які зараз розглядаються у судах.

Заступник міського голови Рівного Віталій Герман каже, що ініціатива доплатити за оцифровку не суперечить вимогам замовлення на історико-архітектурний план

– Як тільки гроші заходять – цих грошей немає, і тому вони не можуть укласти договір субпідряду, – вважає посадовець. – Це ж не з кишені вийняти. А безкоштовно робити ніхто ж не хоче. Тож Максименко підійшов. Питає «ти ж не проти цієї нашої ініціативи?». Кажу: «Хлопці, розбирайтеся самі з ними». Ми – замовник, вони – виконавець. Нам байдуже хто буде допомагати, в який спосіб. Чи то волонетри, чи хто. 

Довідково

Історико-архітектурний опорний план – науково-проектна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених місць та в якій відображається інформація про нерухомі об`єкти культурної спадщини населеного пункту, пов`язану з ними історичну забудову (значні й рядові історичні будівлі); землі історико-культурного призначення; місця втрачених будинків, споруд, оборонних укріплень, що мали важливе історичне або містобудівне значення; дисгармонійні будівлі та споруди; пам`ятки природи, природні заповідники, цінні природні ландшафти; межі історичних ареалів населеного місця; межі зон охорони пам`яток культурної спадщини, що є діючими на час складання історико-архітектурного опорного плану (за наявності).

 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору