РІВНЕНЩИНА

Генпідрядника «будівництва Бабата» перевірять знову. ДАБІ ще не в курсі

02.08.2017, 18:50      Анна Кала́ур, Антоніна Торбіч, «Четверта влада»      Переглядів: 1997

Начальнику Рівненського ДАБІ Ігорю Мічуді поки невідомо коли треба буде проводити повторну перевірку. Більше знає керівник фірми, діяльність якої – під прицілом інспекції – Олександр Кучерук

Фірма «Спецрембуд», яка у 2016-му році була генпідрядником на «будівництві депутата Бабата» – тепер ще на крок ближче до того, щоб відновити свою ліцензію на будівництво 4-ї і 5-ї категорій. Така ліцензія дає можливість будувати торгові центри і великі багатоповерхівки. Державна регуляторна служба призупинила дію наказу ДАБІ про анулювання цієї ліцензії. Регуляторники призначили повторну перевірку.

Про це «Четвертій владі» розповів керівник і співвласник фірми «Спецрембуд» Олександр Кучерук.

Раніше фірма «Спецрембуд» звернулася з позовом до ДАБІ. У ньому просить скасувати згаданий наказ. Справа поки що розлядається. Втім 5 липня суд задоволив клопотання «Спецрембуд» про призупинення дії наказу №5 ДАБІ в частині анулювання їхній фірмі згаданої ліцензії. Його призупинено принаймні до остаточного рішення суду по суті справи. Втім ДАБІ, зі слів начальника інспекції Ігоря Мічуди, подає апеляцію на цю ухвалу. 

25 липня апеляційна ліцензійна комісія Регуляторної служби України прийняла рішення призупинити дію наказу ДАБІ і провести перевірку ще раз. 

За словами Олександра Кучерука, загиблий будівельник не був працівником їхньої фірми. Фото з профілю Олександра в соцмережі «Однокласники»

 – Я був в Києві тоді, вони вислухали мої доводи, від сторони ДАБІ нікого не було, – розповідає Олександр Кучерук. – Там було 10 учасників і на кожного десь по 40 хвилин виділили. Там була серйозна комісія, все було дуже непросто. Мої доводи були і вони сказали: «Давайте ми вам призначимо перевірку і ще раз поставимо крапку над «і». Я на це погодився. Перевірка буде орієнтовно у вересні. 

Як розповідав Олександр раніше, перевірка у результаті якої ДАБІ наказало анулювати ліцензію, проходила протягом трьох днів. З 70-ти пунктів перевірки ДАБІ виявило шість зауважень. Один з пунктів – накладення штрафу у лютому 2017-го управлінням ДАБІ в розмірі мільйон сімсот тисяч гривень (справа зараз оскаржується в суді – авт.). Другий факт – що виконроб не в 2012-му, а 2014-му році закінчив інститут. Керівника фірми обурюють такі висновки. 

Тепер же рішення регуляторників для фірми може стати аргументом на свою користь і в суді. 

Керівник ДАБІ у Рівненській області Ігор Мічуда розповів «Четвертій владі», що йому нічого не відомо про рішення апеляційної ліцензійної комісії. Каже, як тільки ДАБІ повідомлять, почнеться позапланова перевірка.

Начальник управління ДАБІ в Рівненській області Ігор Мічуда нічого не знає про рішення регуляторників. Архівне фото

– Коли це буде в часі, сказати не можу, бо ж у нас відповідні інструкції, положення і так далі. Крім того ж тривають суди. Тому як ми отримаємо це рішення, тоді будемо планувати перевірку, – говорить Ігор Мічуда. 

Ліцензія на 4-ту і 5-ту категорії дає можливість будувати торгові центри і великі багатоповерхівки.

Нагадуємо, наприкінці 2016-го року загинув будівельник Андрій Артвінський, який працював на будівництві  об`єкта, що по Київській, 67 (забудовник об`єкту – фірма матері депутата Рівнеради Олександра Бабата, генпідрядник – «Спецрембуд»). Депутата Олександра Бабата підозрюють у  приховуванні тяжкого злочину, пов`язаного із загибеллю людини. ДАБІ скасувала ліцензію на 4-ту та 5-ту категорію складності фірмі «Спецрембуд», яка була генпідрядником цього скандального будівництва. Керівник «Спецрембуду» Олександр Кучерук каже, що будівельник Андрій Артвінський не мав жодного стосунку до його фірми, бо приступив до роботи вже після виконання фірмою своїх зобов`язань перед замовником.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору