РІВНЕНЩИНА

В Луцьку пікетували СБУ через «Варту порядку». Адвокат говорить про побиття затриманого правоохоронцями

09.08.2017, 20:25      Аріна Крапка для порталу «Четверта влада»      Переглядів: 5286

Пікет «укропівців» під стінами СБУ

В Луцьку під стінами СБУ Волині влаштували пікет на підтримку затриманого керівника громадського формування «Варта порядку» Олександра Тиводара та інших чотирьох «вартівців».

Близько сотні людей вимагали передати справи до суду щодо затриманих.

Нагадаємо, членів громадського формування «Варта порядку», яких пов`язують з головою облради, укропівцем Ігорем Палицею, звинуватили у незаконному стеженні та зборі, на замовлення третіх осіб, конфіденційної інформації про особисте життя громадян. Серед громадян, за якими стежили – і публічні люди Волині. Цю діяльність «викрила і припинила» прокуратура Волині спільно із СБУ.

Наразі Тиводар перебуває в лікарні. У нього гіпертонічний криз.

Як розповіли в прес-службі СБУ Волині, уже двом затриманим повідомили про підозру у вчиненні контрабанди і незаконного придбання та використання спеціальних технічних засобів отримання інформації (кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 201, ч. 2 ст. 359 КК України, за що передбачено до 12 років позбавлення волі).

Слідчі СБУ звернулися до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу щодо підозрюваних. 

На суд сподіваються і організатори акції на підтримку Тиводара, партійці УКРОПу та члени «Варти порядку».

Укропівець, очільник благодійного фонду Палиці «Тільки разом» Олександр Товстенюк розповів, що як тільки справа буде передана до суду, то вирішуватимуть, що робити далі:

–  Для нас це сюрприз, загадка. Якась ручка була вилучена, годинник…я ж не знаю. Звідки я можу знати? Я дізнався зі ЗМІ, що його затримують. Набрав Тетяну (дружину Тиводара) і вона сказала, що прийшли з обшуками. Тиводара я знаю з 1989 року. І абсолютно природно, що я тут. А що там далі, ми не знаємо. Приїдемо в судове засідання і побачимо. Оберуть йому запобіжний захід. Я вважаю, що його мають відпустити під особисте зобов’язання або на поруки, чи застава. Щоб ми, громадськість, мали можливість ознайомитися з матеріалами справи.

– А що конкретно вилучили в Олександра Тиводара та в офісах ГФ «Варта порядку»? – журналістка.

– Уявляєте собі, що затримують п’ятеро людей за ручку з відеокамерою або годинний з аудіо записуючим пристроєм…. І це можна придбати в інтернеті, а стверджують, що це незаконне прослуховування.

– ЗМІ повідомляли про те, що Варта порядку стежить за людьми…за Юлією Вусенко і Андрієм Д’яченко… Вам щось про це відомо?

–  Може це в них параноя? За мною теж стежать постійно. Уявляєте? А щодо спецтехніки…то таку техніку можна придбати в інтернеті. Ту, про яку говорять і пишуть в коментарях. Яка там техніка, я ж не знаю.. я бачив тільки ухвалу суду на обшук вдома. Ту постанову, яка дала можливість обшукувати в його транспортних засобах, я навіть не бачив. І не знаю точно, що там вилучили.

Голова волинського осередку УКРОПу В’ячеслав Рубльов каже, що головна мета пікету під стінами СБУ – це спростування інформації про те, що в офісах «Варти порядку» були знайдені бойові міни та інші речі, про які 9 серпня ввечері написали волинські медіа.

До слова, видання «Конкурент» поширило нформацію про те, що в офісах «Варти порядку» знайшли бойові міни, а також плани захоплення адмінбудівель на території області.

– Перша вимога – це те, щоб ці макети, які були знайдені Службою безпеки України, не є бойовими мінами. Фактично до кінця дня нам сказали, що буде інформація з цього приводу…на сайті і видання, які дуже цікавляться цим питанням, зможуть дати вичерпну відповідь, а не надумані – ті, які перед цим прозвучали.

– По-друге, керівник СБУ запевнив, що ніяких планів захоплення адміністративних будівель не було знайдено в офісах «Варти порядку». І такої інформації немає…

– Також ми вимагаємо передати в суд справу, яка є по Олександру Тиводару і інших дійових особах.

Виявлені протипіхотні міни та гранати є навчальними, однак набої – бойові

Ми розпитали в СБУ Волині, що конкретно вилучили в офісах громадського формування.

– Всі предмети, які були вилучені в ході обшуків, у тому числі спеціальні технічні засоби передані на експертне дослідження. Вже відомо, що згідно з висновком фахівців виявлені у фігурантів справи протипіхотні міни та гранати є навчальними, зброя – зареєстрованою, проте вилучені до зброї набої є бойовими, невідомого походження. За цим фактом планується повідомити одному із затриманих фігурантів справи про підозру в скоєнні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України, – кажуть в прес-службі.

– А яку саме техніку щодо прослуховування та незаконного стеження за людьми виявлено? –журналістка.

– Це спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації. Вони також будуть досліджені в процесі. Слідчий здійснює огляд і тоді ми зможемо сказати, що це саме за спецзасоби. Поки вони тільки оглядають, бо вилучили. Слідчий має процесуально оформити і сказати, що це було. Теж має бути експертиза.

– Ці пристрої можуть бути розміщені в годинниках, і в ручках?

– Вони бувають різні.

– А чи дозволені якісь такі пристрої в Україні?

- Якщо вони підпадають під визначення статті, тобто вони мають бути закамуфльовані під щось. Тобто це не просто маленька відеокамера, а те, що не дозволяє розпізнати серед інших предметів і де ведеться відеозйомка. Тобто це підпадає під визначення спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. І такі спецзасоби заборонені до використання в Україні.

Більшість мітингувальників біля стін СБУ - це члени громадського формування.

Журналістка «Четвертої влади» намагалася поспілкуватися з деким із них, однак чоловіки відмовлялися відповідати на її запитання та поводили себе по-хамськи.

Члени "Варти порядку" відмовляються відповідати на запитання журналістки Аріна Крапка та говорять, що вона їх переслідує та сексуально домагається. Про те, хто ці чоловіки і що вони робили під стінами СБУ – читайте згодом у нашому матеріалі. Сексизм? Ні, не чули. Попередній матеріал з цієї теми: http://4vlada.com/volin/51830

Опубліковано Четверта влада 9 серпня 2017 р.


Один із них – Валерій Зиза, якого неодноразово помічали під час сесій Волиньради та поблизу Олександра Тиводара.

Зокрема, він – один із тих, хто не пропускав на сесію місцеву журналістку Василину Боруцьку.

– Доброго дня. А ви перебуваєте у «Варті порядку»? Які функції Ви там виконуєте? – журналістка.

– Я не хочу з Вами спілкуватися…Ви мене переслідуєте в публічних місцях, що саме по собі на адміністративне тягне… Найдіть собі другий об’єкт і діставайте…

– Я вас переслідую?

– Ну. От прийшли чіпляєтесь до мене..

– Я офіційно хочу отримати коментар у Вас…стосовно Вашого перебування у «Варті порядку».

– Сама з собою говорить..(Сміється)…

– А також у вашого колеги.. Які функції Ви виконуєте у «Варті порядку»? – журналістка.

– Що вона хоче вапшє? Дєвушка…мадам…

Одного із затриманих під час допиту били – адвокат

Крім затримання Олександра Тиводара, відоме ім’я ще одного затриманого – Романа Демидюка.

Його адвокат Олександр Лавренчук розповів, що під час допиту в СБУ Романа побили.

– Станом на вчора підозру ще не пред’явлено, однак клієнт затриманий. Підозру перекваліфіковано на ч.2 ст 359 (Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації). Клієнт отримав множинні тілесні ушкодження. Стверджує, що він отримав їх під час допиту, який не фіксувався на жоден носій. В нього забій спинки носа, лівого вуха, бедра, грудної клітки. Я думаю, що сьогодні буде обиратися запобіжний захід і ці всі тілесні ушкодження вже будуть видимі. Нас довго не хотіли допускати до медичного огляду. Потім не випускали з території СБУ, коли побачили, що є показники на закриту черепно-мозгову травму. Мій клієнт постійно блював, в нього крутилася голова і погане було самопочуття. Його не годували з одинадцятої години дня, як виявилося. Він зараз перебуває в ізоляторі тимчасового утримання. Били мого клієнта у зв’язку з тим, що вимагали інформацію, якою він не володіє.

– То він є членом «Варти порядку»? – журналістка.

– Я вам не можу цього підтвердити, тому що він заявив, що офіційно ніде не працює. І документації жодної щодо нього…чи має він відношення до «Варти порядку», я не бачив.

В УСБУ Волині заперечують інформацію про те, що до Романа Демидюка була застосована сила:

– Такого не може бути. Якщо людині стає погано під час процесуальних дій, то обов’язково відразу надається медична допомога. В цьому випадку також проводилися слідчі дії. Дві особи заявили, що вони себе погано почувають. І приїхала швидка. Затриманий був доставлений в міську лікарню. І там зафіксували відсутність будь-яких ушкоджень, які повинні свідчити про нанесення тілесних побоїв і тд. І є висновок лікаря про те, що ніяких побоїв немає.

Наразі невідомо, коли відбудеться судове засідання, під час якого повинні обрати запобіжний захід підозрюваним.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору