РІВНЕНЩИНА

Поховані гроші: розслідування по рівненському Спецкомбінату триває

10.08.2017, 16:00      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1825

Замість обіцяних хрестів на могилах безрідних, стоять іржаві таблички. Ховав їх Спецкомбінат. Архівне фото

Досудове розслідування у справі про комунальне підприємство «Спецкомбінат-ритуальна служба», яке з року в рік виграє тендер на поховання безрідних та перевезення тіл на судмедекспертизу, триває. Завершилась ревізія Держаудитслужби і продовжується судово-економічна експертиза. 

Про це «Четвертій владі» розповідає слідчий Рівненського міського відділу поліції Тарас Шевчук, який веде цю справу. 

– Досудове розслідування триває. Зараз призначена судово-економічна експертиза. Мають перевірити чи законно використовувалися кошти, чи дійсно документально підтверджується, що ті кошти по тендеру надавалися, – розповідає слідчий, – Там багато документів. Як швидко експерт проведе експертизу це ще не зрозуміло. Взагалі економічна експертиза досить тривалий час виконується.

За словами слідчого, у ході розслідування вже пройшло кілька допитів. Каже, що жодного перешекоджання чи тиску на правоохоронців не було. Більше деталей Тарас Шевчук не розповідає. Мовляв, таємниця досудового розслідування. 

Нагадаємо, наприкінці минулого року «Четверта влада» оприлюднила розслідування про те, як за понад два мільйони Спецкомбінат ховає померлих безхатьків і возить тіла на судмедекспертизу.

Мільйони під землю: як ховає наші гроші близький рівненському меру Спецкомбінат (ВІДЕО)

Ми показали могили безрідних на яких немає передбачених хрестів, розповіли як місто щодня витрачає понад 6 тисяч гривень на послуги автомобіля спецмедбригади.

Відповідальні чиновники, на чолі з мером Рівного Володимиром Хомкомне пояснили чому у Рівному на дві послуги витрачають на мільйон більше ніж в Івано-Франківську. Володимир Хомко сказав звертатись до правоохоронців. Сталося майже так, як сказав мер – на публікацію відреагувала прокуратура.

У Івано-Франківську доставка померлих на судмекспертизу коштує місту лише 800 тисяч – проти наших більш як двох мільйонів. Справляється зі всім там один підприємець

Востаннє суд по цій справі, відповідно до інформації з Єдиного реєстру досудових розслідувань, відбувся 28 квітня. Суддя Рівненського міського суду Сергій Наумов надав дозвіл Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області в до 6 червня провести виїзну позапланову документальну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Спецкомбінат-ритуальна служба». У тексті ухвали йдеться:

«При проведенні документальної ревізії необхідно дослідити та надати відповіді на наступні питання:

1.) Відповідність фактично понесених витрат (в тому числі використаних товарно-матеріальних цінностей, заробітної плати та інших) даним, що зазначені в актах наданих послуг (щодо організації похоронів і суміжних послуг, доставка померлих на судово-медичну експертизу, захоронення безрідних в м. Рівне) складених між комунальним підприємством «Спецкомбінат - ритуальна служба» та Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради.

2.) Встановити вартість завищених витрат, використаних матеріалів, в тому числі витрат на заробітну плату тощо;

3.) Законність надання КП «Спецкомбінат-ритуальна служба» Рівненської міської ради поворотної і безповоротної фінансової допомоги працівникам підприємства та іншим особам, надання матеріальної, спонсорської та іншої допомоги працівникмми підприємства та іншим особам;

4.) Встановити службових осіб з вини яких допущені порушення». 

«Четверта влада» й надалі слідкуватиме за перебігом розслідування.

 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору