РІВНЕНЩИНА

«Забираєте манатки і шуруєте звідси»: як рівненська влада «подбала» про малий бізнес (оновлено)

11.08.2017, 18:23      Анна Кала́ур, Антоніна Торбіч, «Четверта влада»      Переглядів: 8675

Мер Рівного Володимир Хомко сьогодні розганяв торговців на Лебединці, які працюють очевидно без належно оформлених дозволів. Втім, як виявилося, місто зробило небагато для того, щоб спростити процедуру підприємцям. А от з будівництвами висоток все в порядку. Використане фото телеканалу РТБ

«Забираєте свої манатки і шуруєте звідси, щоб вас тут не було. Одних, других, третіх. Все. Закончилась торговля», – так мер Рівного Володимир Хомко розганяв торговців кавою і піцою, які стоять поруч з краєзнавчим музеєм. Розігнав, бо не отримав підтверджень, що фургончики стоять правомірно. На завершення порадив їхати в Костопіль чи Березне і продавати там. З мером були поліцейські, які збиралися виписувати протоколи. Мер навіть погрожував поставити на місці мобільних кав`ярень патрульні пости, хоч і не може вказувати патрульним. Але ми задаємося питанням: а як у Рівному торгувати легально? 

Як мер наводив порядки –  у відео телеканалу «РТБ»

Експерт в галузі ЖКГ Сергій Пінчук у своєму Фейсбуці звертає увагу, що з забудовниками і валютчиками мер так не говорить. Задає питання заступнику міського голови Віталію Герману чи розроблено комплексну схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Рівному. Тобто чи створила міська влада належні умови для роботи бізнесу? 

Ось результат діяльності мера, який виграв вибори під гаслом "Збережемо Рівне". Оберігає як може. Від незаконних забудов...

Опубліковано Serhiy Pinchuk 11 серпня 2017 р.


Тему продовжує журналістка Інна Білецька. На її думку, меру варто було б звернути увагу на незаконні будівництва, базари в центрі міста, секонд-хенди, які розмістилися мало не в театрі. Мовляв: «Кричати на слабших – це по-мерськи. Виганяти тих, хто не носить торби грошей – це по-мерські».

Увесь світ має мобільну торгівлю. Увесь світ має альтернативу дорожчим стаціонарним закладам. Увесь той світ, яким так л...

Опубліковано Інною Білецькою 11 серпня 2017 р.


Керівник Рівненського центру «Соціальне партнерство» Святослав Клічук
пише, що ще восени 2015 року активісти розробляли Дорожню карту реформ Рівного. Тоді подали пропозицію вирішити питання тимчасових споруд, малих архітектурних форм і літніх майданчиків. Розробити комплексну схему розташування тимчасових споруд у Рівному. Втім міська влада вирішує проблему інакше, так як у відео. 

Хомко прогнав людей, які торгуют ьбіля краєзнавчого музею

Таке у Рівному, мабуть, побачиш не часто (ЕКСКЛЮЗИВ РТБ) Міський голова Рівного прийшов до фургончиків, із яких здійснюють торгівлю, і без особливої церемонії попросив їх забиратись геть. Порадив або в Костопіль, або в Березне, бо тут в охоронній зоні пам`ятки національного значення дозволу торгувати ніхто не давав. Та і працівники музею були не надто задоволені такому сусідству. Про це музейники розповіли журналістам, а коли кореспондент запитав мера, чи знає він про це - він зірвався з місця і поїхав на Драгоманова. Свідками емоційної розмови стала знімальна група РТБ. Як це було - у короткому анонсі. Повноцінний репортаж із різними точками зору - згодом у вечірніх новинах 0 19.00 та 22.00, а також на нашому сайті та соцмережах згодом. Слідкуйте за нами: Усі відео: https://www.youtube.com/user/PODTPK Більше новин на сайті: http://rtb.rv.ua/company/tele/ Соцмережі: Facebook: https://www.facebook.com/РТБ-Рівне-Суспільне-1744076902578…/ Tvitter: https://twitter.com/UaRivne?lang=uk #РТБ #Рівне #Рівненщина #новини #музей #торгівля #Хомко #піцца

Опубліковано РТБ: Рівне Суспільне 11 серпня 2017 р.


Комплексної схеми розташування тимчасових споруд (ТС) у міста немає. Зате наприкінці липня з`явилася карта тимчасових споруд, де видно які із них встановлені законно, а які ні. Поки що червоних позначок, які означають, що провадження підприємницької діяльності відбувається без паспорта-прив`язки, більше, ніж зелених. 

Про новостворену карту писав  у своєму Фейсбуці Віталій Герман. «Ми не можемо і не будемо спостерігати за брутальним порушенням Закону», – додав він. Втім ця карта, як і допис чиновника, не пропонує шляхів вирішення проблеми. 

Оскільки Віталій Герман зараз у відпустці, запитуємо у в.о.начальника управління містобудування і архітектури Василя Мельника. 

– На жаль, комплексну схему розміщеня тимчасових споруд для здійснення пдприємницької діяльності не розроблено. Є тільки дозвіл на її розроблення (він є з 2015 року – ред.

– Хоча б в районі Лебединки, що робити підприємцям? Люди хочуть там кави випити, піцу поїсти, – журналістка. 

– Ну якщо розміщення, вони в нас зараз називаються не малими архітектурними формами, а називаються тимчасовими спорудами для здійснення підприємницької діяльності. Вони мають отримати паспорти прив`язки цієї тимчасової споруди. Але для того, щоб отримати паспорт прив`язки у них 100% мають бути документи на земельну ділянку. Чи це користування чи це приватна власність, нема різниці. Таким чином відбувається отримання паспорта. 

– Тобто якщо на колесах та тимчасова споруда, яка може поїхати собі і будь-де стати продавати. 

– Ні, не можна. Тим паче, якщо на колесах і є номерні знаки, то це взагалі транспортний засіб, а не тимчасова споруда.

За словами Василя Мельника, створення спеціальної схеми розміщення ТС спростить процедуру оформлення документів для підприємців. Адже тоді буде зрозуміло де ставити тимчасові споруди можна, а де ні. 

– Бо зараз ніхто не знає де можна стаити, а де ні. Але земля обов`язково має бути у підприємця, бо користування земельною ділянкою є платним. (...) Я не можу вам сказати скільки треба чекати на розроблення схеми. Бо це питання до іншого заступника. 

Оновлено о 20.41.

В.о.начальника управління управління містобудування і архітектури Василь Мельник не знає законодавства, – експерт

Коментар в.о.начальника управління містобудування і архітектури Василя Мельника дуже здивував експерта в галузі ЖКГ Сергія Пінчука. Експерт розповідає «Четвертій владі», що ніяких документів на землю, для встановлення тимчасової споруди, не потрібно. Адже в законодавстві наведений вичерпний перелік документів. потрібних для цього:

«Підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС... Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

До заяви додаються:

– графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив`язкою до місцевості;

– реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

Цей перелік документів є вичерпним.»

– Зважаючи на це, пропоную в.о.начальника управління управління містобудування і архітектури Василю Мельнику звільнитися з посади через власну непрофесійність, – Сергій Пінчук безапеляційний. – Очікувати, що це зробить мер – не доводиться, адже після того він мав би особисто вибачатися перед підприємцями і просити їх повернутися назад. Поки він не знайде фахівця, спроможного врегулювати питання розміщення тимчасових споруд у місті комплексно.

«Четверта влада» спробувала отримати коментар Василя Мельника на ці звинувачення, однак посадовець наразі не піднімає слухавки. Тож готові оприлюднини його пояснення пізніше.

Від «Четвертої влади». І на завершення. У Рівному на слуху чимало будівництв законність яких дуже сумнівна. Багатоповерхівка Бабата, будівництво на Мазепи, через яке, очевидно,  у центрі міста з`являються провалля, багатоповерхівка, пов`язана з депутатом Немешем.

Мер Рівного наказує зібрати манатки у трьох збудовників (зліва направо): Василя Немеша, Олександра Бабата і Сергія Качановського. Щоправда це лише демотиватор Юрія Дюга. В реальності ці люди продовжують свою справу

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору