РІВНЕНЩИНА

Історико-архітектурний план Рівного – на крок ближче: зібрали аванс на оцифрування

11.08.2017, 17:31      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1777

15 з половиною тисяч гривень авансу зібрали небайдужі рівняни на оцифрування історико-архітектурного опорного плану. Фото РТБ

15 500 гривень зібрали небайдужі рівняни, щоб оплатити аванс за оцифрування історико-архітектурного опорного плану Рівного. Адже саме оцифрування роботи не вистачає, щоб Рівнерада прийняла замовлені і частково вже оплачені з бюджету роботи зі створення цього плану.

Як уже повідомляла «Четверта влада», рівняни вже не один рік ведуть «війну» із забудовниками, які намагаються звести багатоповерхові житлові будівлі в історичних або рекреаційних зонах міста. Інколи будівництва вдається зупиняти, інколи – ні. Допомогти рівнянам у цій боротьбі мав би історико-архітектурний опорний план Рівного. Але його виготовлення наразі зайшло у глухий кут через нові вимоги щодо оцифрування інформації. 

Начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко запропонував рівнянам доплатити за створення цього  плану.

Наразі посадовець, на своїй фейсбук-сторінці, прозвітувався про поточні результати цієї акції:

«З понеділка з символічним чеком у 15 500 грн. до «Інституту геоінформаційних систем» м. Львова виїжджає делегація активістів з Рівного – для підписання трьохстороннього договору про співпрацю та зафіксування авансового платежу на це.» – пише Тарас Максименко і додає, що вже більше 40-ка чоловік перерахували свої кошти за геоінформаційні послуги з оцифрування матеріалів.»

Посадовець також пояснює, чому запустили акцію зі збору коштів від громади:

«Чому громада повинна збирати кошти, виконуючи фактично функцію влади? Американський та європейський досвід ситуації. Основний висновок - це світові звичайні практики. І вони поступово приходять в наше життя. В США, в ЄС, в Австралії наприклад, бюджети в стані не то щоби перевиконання, а просто «захмарні» та деколи безлімітні. При тому фандрейзинг, волонтерство та спільнокошт громади – явище не дивне, а навпаки, історично сформоване та природньо необхідне. В першу чергу, це прояв комунікацій та об’єднання навколо суспільно важливих проектів та ініціатив.»

Трохи багато буков. Кому цікаво, що було сьогодні на прес-конференції з приводу історико-архітектурного плану, то почита...

Опубліковано тарасом максименком 11 серпня 2017 р.

 

Довідково

Історико-архітектурний опорний план – науково-проектна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених місць та в якій відображається інформація про нерухомі об`єкти культурної спадщини населеного пункту, пов`язану з ними історичну забудову (значні й рядові історичні будівлі); землі історико-культурного призначення; місця втрачених будинків, споруд, оборонних укріплень, що мали важливе історичне або містобудівне значення; дисгармонійні будівлі та споруди; пам`ятки природи, природні заповідники, цінні природні ландшафти; межі історичних ареалів населеного місця; межі зон охорони пам`яток культурної спадщини, що є діючими на час складання історико-архітектурного опорного плану (за наявності).


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору