РІВНЕНЩИНА

Керівник ДАБІ каже, що недобросовісному рівненському забудовнику скасували містобудівні умови

17.08.2017, 15:20      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 2530

Чотирьом об`єктам компанії «DBN» скасували містобудівні умови, утім компанія-забудовник це заперечує. Використане фото зі сторінки «DBN» у Фейсбуці

Послідовниці скандального «Набережного кварталу» – компанії «DBN» скасували містобудівні умови та обмеження. Це означає, що на будівництвах знайшли порушення і компанії довдеться виготовляти нові документи. Утім, ані причин скасування, ані докуменів, які б це підтвердили чиновники не надають.

Про скасування умов начальник Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Рівненській області Ігор Мічуда розповів газеті «Рівне вечірнє». «Четверта влада» зателефонувала йому аби з`ясувати подробиці.

Мічуда пояснив, що досі Архібудінспеція не могла здійснювати перевірку містобудівних умов, які видає міське управління містобудування і архітектури. Втім, з 10 червня 2017 року ДАБІ отримало такі повноваження.

Відповідно до законодавства, містобудівні умовами та обмеження забудови – це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва, а саме кількість поверхів об`єкта, щільність забудови ділянки, озеленення, облаштування і таке інше.

За словами Мічуди, інспекція перевірила будівництва багатоквартирних будинків у Рівному:

– Йдеться про будівництва на Сковороди, 4; Небесної сотні, 66; Соборній, 289 і Соборній, 285 А, – каже Ігор Мічуда. 

Мова йде про житлові комплекси «Шоколад»«Ріверсайд», Erste «Haus» та «Флагман». Конкретних причин скасування містобудівних умов Мічуда не називає.

– Для таких забудовників, як цей, я скажу чесно: наступили не найкращі дні, – каже Ігор Мічуда. – Адже по об`ємах будівництва те, що будується, їх будинки по любому підпадають під п`яту категорію. Декларативний метод дозволяв їм, подаючи декларацію, уникати перевірок. Зараз ми маємо право заходити, перевіряти управління архітектури щодо неправомірності документів.

Начальник обласної держахібудінспекції Ігор Мічуда каже, що для будівництва настали не найкращі часи. Фото з архіву

За словами керівника обласного ДАБІ, скасування містобудівних умов і обмежень ще не означає, що будівництво завершиться. Каже, що будівельна компанія тепер має від початку до кінця робити документи відповідно до норм нового законодавства, яке діє з 10 червня

– Декларативний метод, коли вони могли писати одне, а робити інше закінчився. [Забудовникам] треба по новому робити містобудівні умови і обмеження, взяти дозволи, скоріше за все, такі дозволи потребують взяття через Київ, – каже Ігор Мічуда, – Чи припиниться будівництво знову ж таки означає від контролю місцевого. У нас в Рівному з 10-го числа є місцеве ДАБІ. Яке, якщо не дасть дозволи їм працювати – вони не будуть працювати.

Компанія «DBN» на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє, що скасування містобудівних умов по всіх її об`єктах – чутки. Через це компанія звернулася із запитом до управління містобудування та архітектури.

До питання про суть ситуації, що склалась навколо інтерв`ю Ігоря Володимировича Мічуди та чуток, що виникли стосовно ска...

Опубліковано DBN 16 серпня 2017 р.


– Ну насправді порушень там немає, це я кажу, не звертаючись до керівництва, бо вони зараз зайняті, – каже у коментарі «Четвертій владі» менеджер компанії «DBN» Андрій Степаненко. – Можу сказати наступне, що скасуваня містобудівних умов не буо. Бо, по перше, цю заяву дав Ігор Мічуда, а який посадова особа ДАБІ. Яке не займається ні видачею ні скасуванням містобудівних умов. 

За словами менеджера, поки компанія має лише усну інформацію не підтверджену документами. Тож чекає відповіді на запит, яку, з його слів, обов`язково оприлюднять. 

«Четверта влада» спробувала перевірити інформацію про скасування містобудівних умов. Утім, телефоном, як у міському управлінні містобудування та архітектури так і в обласному ДАБІ інформацію поки підтвердити не змогли, посилаючись на відсутність документів.

– Не можу говорити про це. Ще в нас немає ніяких документів про скасування, – каже керівник міського управління містобудування та архітектури Василь Рижук

«Четверта влада» звернулася із запитами на доступ до публічної інформації до обох установ.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору