РІВНЕНЩИНА

У Рівному запрацювала оновлена програма порятунку водойм. Що це означає?

18.08.2017, 14:46      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 2667

17 років у Рівному існує програма порятунку водойм. Щоправда, лише на папері. Доки найбільше озеро міста не почало перетворюватися на болото, питання не вирішували

Депутати Рівнеради підтримали зміни до програми розчищення і впорядкування озера Басів Кут та решти водойм міста. Це означає, що за стан водних об`єктів відтепер відповідатиме комунальне підприємство і є новий план заходів як зупинити забруднення водойм міста і зробити їх придатними для відпочинку.

Про це розповіли співавтори проекту «Про внесення змін до Програми розчищення і впорядкування малих річок та охорони підземних вод від забруднення на 2015 – 2020 роки» депутати Микола Бляшин та Олександр Довжаниця на конференції в інформаційно-освітньому просторі «InfoНub».

Озеро Басів Кут – забруднене і небезпечне. Ще до початку купального сезону експерти заявили, що вода у ньому як у стічних водах «Азоту», а в деяких місцях – п`ять метрів мулу і лише півтора метри води. 

Як забруднювалося озеро Басів Кут. Ілюстрація зі сторінки Миколи Бляшина у Фейсбуці 

Попри поганий стан озера і решти водойм міста, на папері 17 років існувала програма розчищення і впорядкування водойм. Навколо озера весь цей час будували будинки, каналізація від яких стікає прямо в водойму. 

Депутати розповідають, що раніше програма не виконувалися через брак коштів. При цьому ніхто не знав які суми необхідні, не було й відповідальних за виконання завдань. Вчора депутати прийняли 29 змін до старої програми. 

Депутати Олександр Довжаниця і Микола Бляшин кажуть, що прийняття оновленої програми – це лише перший етап роботи. Чисте озеро і водоми рівняни отримають лише через кілька років. Усі фото з конференції – Олександра Мельничука

Депутати пропонують ряд заходів, аби зупинити забруднення водойм. Також визначають відповідальну за їх втілення організацію – КП «Трест зеленого господарства».

Микола Бляшин говорить, що влада підтримала більшість пропозицій до програми

– Це не просто заходи, які є вже стільки років. Ми хочемо, щоб був суб`єкт, який відповідає за ці заходи, – розповідає Микола Бляшин. – Створили вертикаль: заступник міського голови – начальник управління житлово-комунального господарства – Трест зеленого господарства. У складі Тресту має бути спеціально заступник директора і відділ, який відповідатиме за питання озера. І ця вертикаль має рухати цілі оновленої програми.

Найважливіші заходи програми:

– Створення єдиної вертикалі відповідальних виконавчих органів за стан водойм на основі КП Трест зеленого господарства. Підприємство матиме спеціальний відділ, який відповідтиме за стан водойм міста;

– Реєстрація права власності громади на водні обєкти та їх охорона;

– Каналізування приватного сектора Басів Кута, Золотіїва та інших прилеглих до води районів міста;

– Захист озера від незаконної забудови; 

– Відновлення на місцевості меж прибережних захисних смуг, відповідно до технічної документації та формування списку порушень. 

– Створення зеленої стежки навколо Басівкутського озера.

– Розроблення проекту днопоглиблення озера (очищення озера від мулу, – ред.).

Детальніше про програму – у презентації депутатів. 

Депутати розповідають, що запуск оновленої програми – лише перший крок. Її виконання залежить від фінансування і бажання чиновників. Для початку необхідно, аби Трест зеленого господарства взяв озеро на баланс, виготовити документацію і лише тоді почнуться роботи.

 

Олександр Довжаниця вважає, що на виготовлення документації піде більше року

– Є п`ять томів для того, щоб зробити всі проектні роботи по очистці озера, – розповідає Олександр Довжаниця. – Це збір матеріалів, розробка проекту організації рельєфу, це розробка проекту перезакріплення, розробка проекту встановлення меж природоохоронних зон і розробка проекту оцінки впливу на навколишнє середовище. Це п`яті дуже серйозних томів, які, як сказали проектанти, можливо уже починати робити. Тобто якщо дасть добро наша виконавча влада і це паралельно почне робитися, то за пів року, рік ми будемо мати деякі документи.

Депутати прогнозують, що кошти на проектні роботи можуть виділити у вересні. 

– Можливо, ми на слідуюче літо будемо мати і техніко-економічне обгрунтування і вже частину проекту для того, щоб могло щось зрушитися. Фактично ще 2-3 роки ніяких робіт не буде робитися поки немає документів, – говорить Олександр Довжаниця. 

Нагадаємо, з 2016 року вода у Басовому Куті не відповідає допустимим для безпечного купання нормам.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору