РІВНЕНЩИНА

Чому дороги Рівного вкотре опиняться під загрозою снігових заметів

22.08.2017, 14:16      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1274

У Рівненського шляхово-експлуатаційного управління є 96 одиниць техніки. Майже вся вона застаріла, а зимових машин підприємству бракує. Виділяти кошти на придбання нових машин депутати не поспішають – про зиму згадали лише в контексті ілюмінації

Три старі грейдери десятиліттями розчищають зимові дороги Рівного. Цих машин надто мало і минула зима стала викликом для шляховиків, які не встигали звільняти проїжджу частину від снігу і за це отримували штрафи. Підприємство заявляє про брак техніки, але попри це, останню машину отримувало два роки тому. Чого чекати шляховикам цьогоріч – дізнавалася «Четверта влада».

Активіст Юрій Дюг у своєму Фейсбуці дивується тому, як депутати розпоряджаються бюджетними коштами. Адже на минулій сесії обранці виділили 1,5 мільйони на свткову ілюмінацію, а про завалені снігом зимові дороги поки не згадують.

Знайомтесь, це автогрейдер Caterpillar 120M. Він коштує від 3 мільйонів гривень, залежно від року випуску і стану. Таких...

Posted by Юрій Дюг on Thursday, 17 August 2017


Начальник Рівненського шляхово-експлуатаційного управління Віктор Климук
каже для розчищення рівненських доріг необхідно принаймні сім грейдерів. Маючи лише три такі машини, взимку шляховики працюють понад норму. Крім того, працювати на старих грейдерах охочих не багато.

– Для очистки міста за 12 годин потрібно сім грейдерів. На сьогодні в ШЕУ є три грейдера. Один з них 1986-го року випуску, другий – 2000-го року випуску і один із них, на скільки пам`ятаю, дванадцять років. Взимку люди виконували максимально можливу роботу і не встигали, – каже Віктор Климук.

Віктор Климук говорить, що підприємство неодноразово повідомляло депутатів і чиновників, що йому необхідна техніка. Архівне фото

За словами Віктора Климука, новий грейдер коштує орієнтовно 3 мільйони 200 тисяч гривень. В Україні їх не виробляють. Дешевший варіант – придбати техніку, яка була у використанні. 

– Було б логічно і правильно оголосити тендер і придбати навіть «беушну» хорошу машину, яка теж прослужить і коштує дешевше, – каже начальник ШЕУ. – Ми подавали свої пропозиції на придбання техніки на поточний рік начальнику управління житлово-комунального господарства, голові бджетної комісії і голові комунальної комісії. Там включені і машини для зимового утримання – два МАЗА, там є і грейдер і інша техніка. Подавали ще в минулому році, пропозиція на 2017 рік. І повторно подавали, напевно, місяці два тому.

Попри подану пропозицію, техніки ШЕУ не отримало. Начальник підприємства сподівається, що після наступного перерозподілу коштів у вересні, підприємству вдасться щось придбати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові мільйони старою мітлою: тендерні перемоги і зимові поразки Рівненського ШЕУ – розслідування

Голова бюджетної комісії Рівнеради Олег Карпяк, каже, що поки для ШЕУ куплять тільки сіль і пісок. Питання про закупівлю техніки, з його слів, депутати не підтримують. Вони навіть не потрапляють на сесію.

Олег Карпяк каже, що депутати чомусь не підтримують питання про закупівлю техніки для ШЕУ. Архівне фото

– Я теж дивуюся, так само як Юрій Дюг. З лютого місяця. Я не розумію чому депутати так до того відносяться. Таке враження, що вони їздять не на машинах, а мають уже всі по гелікоптеру. Ніхто не підтримує питання шеу. Вони не виходять на сесію, – каже Олег Карпяк. – Тепер пообіцяли, що зараз буде перерозподіл за результатами 9 місяців і для ШЕУ придбаємо, я думаю, що того автомобіля, який буде чистити дорогу і розкидати пісок.

Поспілкуватися з начальником УЖКГ Ярославом Сахнюком щодо прогнозів для ШЕУ нам не вдалося. Слухавку за своїм мобільним він не піднімає, у приймальній нам повідомили, що він на нараді.

Нагадаємо, суд визнав недійсними результати торгів та договір на понад 64 мільйони, за яким Рівненське шляхово-експлуатаційне управління (ШЕУ) мало протягом року прибирати та очищувати вулиці Рівного. Підприємство і УЖКГ збираються оскаржувати таке рішення суду.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору